Teče do auta

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
MaTiX
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 08, 2018 17:03

Teče do auta

Příspěvek od MaTiX » ned črc 29, 2018 18:03

Dobrý den, před 3 týdny jsem koupil Renault Scenic II, stím že byla prošoupaná hadice od klimatizace o saharu, tu jsem vyměnil doplnil klimatizaci, a teď mám problém že v přihrádce v podleze u spolujezdce je mokrý kobereček jen ze spoda, a když odklopím koberec a přihrádku dám pryč tak ta pěna je nasáklá taky, tak jsem vysušil nastartoval jsem zapl klimatizaci, a stál jsem na místě a nic tam nebylo a když jsem jen domů tak tam zase mokro bylo, a klimatizace bežela čím by to mohlo být prosím vás? Děkuji moc předem za rady.

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Teče do auta

Příspěvek od vitas2 » ned črc 29, 2018 19:01

Podle toho co popisuješ, to vypadá na ucpaný odtok kondenzátu.

MaTiX
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 08, 2018 17:03

Re: Teče do auta

Příspěvek od MaTiX » pon črc 30, 2018 06:51

A ten bych našel kde prosím? Pod autem kapalina normálně v pohodě odkapavá

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Teče do auta

Příspěvek od vitas2 » pon črc 30, 2018 10:08

Pokud odkapává, mělo by to být v pořádku. Pro jistotu , bych ho max. pročistil, mohl by být přicpaný.

MaTiX
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 08, 2018 17:03

Re: Teče do auta

Příspěvek od MaTiX » pon črc 30, 2018 10:32

No kape pod autem jeden čurek a kousek vedle odkapava další to nevím odkud se to bere, Nevím pravě kudy vede z motoru, a hlavně už mi začíná zatekat i ke mě pod nohy, ale zde jsem četl ze pod plastem u steracu jsou 2 hadice a ty mohou být ucpane mohla by to být pravda ?

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Teče do auta

Příspěvek od vitas2 » pon črc 30, 2018 10:48

Ano můžou být ucpané, ale nezmiňoval si, že bys tam měl mokro po dešti. Psal jsi, že po opravě klimy. Jinak odkud jsi ?

MaTiX
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 08, 2018 17:03

Re: Teče do auta

Příspěvek od MaTiX » pon črc 30, 2018 11:00

Po dešti to není jelikož do kastliklu jsem lezl furt, takže to je z klimy, jelikož jsem to vysusil pustil klimu a bylo to tam zase, jsem z Plzně

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Teče do auta

Příspěvek od vitas2 » pon črc 30, 2018 11:28

Hm, tak z Plzně nikoho neznám, kdo by ti pomohl, ale třeba se někdo ozve :( . V tom případě bude přicpaný opravdu ten odtokový kanál. Chce to vlézt pod auto a vyčistit (prošťouchnout, profouknout, propláchnout), hadičku, ze které ti odkapává běžně ten kondenzát.

MaTiX
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 08, 2018 17:03

Re: Teče do auta

Příspěvek od MaTiX » pon črc 30, 2018 11:42

Jasně určitě to zkusím a ještě zkusím procistit ty hadice pod tím plastem u stěraču, ale děkuji moc za rady! :)

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Teče do auta

Příspěvek od vitas2 » pon črc 30, 2018 11:48

Odtoky pod stěrači dělají problémy při dešti, to ti je asi jasné, ale tím, že je prohlédneš a eventuálně vyčistíš, nic nezkazíš. :wink:

prochi89
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 14, 2020 08:27

Re: Teče do auta

Příspěvek od prochi89 » sob bře 14, 2020 14:32

..zdravím všechny...mám problém,Scénic II,1.5DCi 78kw,r.v.2008,měl jsem ucpané odtokové hadice u odtokového žlabu pod předním oknem a postupně mi to zaplavilo dno ,na podlaze,kde pod sedačkou řidiče je svorkovnice asi se 30piny...nejdřív začal zlobit ventilátor,kterým se ta voda asi dostávala dovnitř,začal si postupně dělat,co chce,teď už na ovládání nereaguje vůbec,ale větší problém přišel teď,začalo se mi samo od sebe pootvírat zadní,levé okno,které se vždy dalo vysunout nahoru,pak se problém přenesl na zadní pravé okno a to začalo sjíždět celé,až dolů,ale málokdy se ho podařilo dát zpět...Celý problém jsem studoval tady na fóru,prostor pod sedačkou řidiče jsem demontoval,teď vysušuji,ale nevím,jestli provést celkový by-pas všech kablíků a svorkovnici úplně vyřadit,také úplně nevím,jestli je problém jen v té svorkovnici,nebo ještě jinde,třeba v těch přechodech do dveří a ještě jak jsem to zkoušel,tak jsem měl tu svorkovnici rozpojenou a když jsem nastartoval, tak to ukazovalo chybu elektronické parkovací brzdy,takže to asi tím,jak jsem to měl odpojené ztratilo impuls,takže asi budu potřebovat ještě načtení přes diagnostiku,aby se to znovu zkalibrovalo...nemá prosím někdo schéma té svorkovnice,případně radu v dalším postupu,zejména jestli je možné tu bezdu načíst bez diagnostiky?...děkuji Jirka,Praha-Černý Most

martin73
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: čtv zář 06, 2018 18:16

Re: Teče do auta

Příspěvek od martin73 » čtv dub 16, 2020 20:01

prochi89 píše:
sob bře 14, 2020 14:32
..zdravím všechny...mám problém,Scénic II,1.5DCi 78kw,r.v.2008,měl jsem ucpané odtokové hadice u odtokového žlabu pod předním oknem a postupně mi to zaplavilo dno ,na podlaze,kde pod sedačkou řidiče je svorkovnice asi se 30piny...nejdřív začal zlobit ventilátor,kterým se ta voda asi dostávala dovnitř,začal si postupně dělat,co chce,teď už na ovládání nereaguje vůbec,ale větší problém přišel teď,začalo se mi samo od sebe pootvírat zadní,levé okno,které se vždy dalo vysunout nahoru,pak se problém přenesl na zadní pravé okno a to začalo sjíždět celé,až dolů,ale málokdy se ho podařilo dát zpět...Celý problém jsem studoval tady na fóru,prostor pod sedačkou řidiče jsem demontoval,teď vysušuji,ale nevím,jestli provést celkový by-pas všech kablíků a svorkovnici úplně vyřadit,také úplně nevím,jestli je problém jen v té svorkovnici,nebo ještě jinde,třeba v těch přechodech do dveří a ještě jak jsem to zkoušel,tak jsem měl tu svorkovnici rozpojenou a když jsem nastartoval, tak to ukazovalo chybu elektronické parkovací brzdy,takže to asi tím,jak jsem to měl odpojené ztratilo impuls,takže asi budu potřebovat ještě načtení přes diagnostiku,aby se to znovu zkalibrovalo...nemá prosím někdo schéma té svorkovnice,případně radu v dalším postupu,zejména jestli je možné tu bezdu načíst bez diagnostiky?...děkuji Jirka,Praha-Černý Most
problem bude ve svorkovnici R2 pod sedadlem, schema vygooglíš - zadej "schema R2 scenic 2""
R.Scenic II - 1.9dCi, 88kW (2003)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů