Stávka vozidla - nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Aredraj
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 18, 2017 12:16

Stávka vozidla - nestartuje

Příspěvek od Aredraj » stř črc 18, 2018 19:39

Ahoj všichni renaulťáci a odborníci na Scénica II :-),

nevíte někdo proč z ničeho nic si moje auto postavilo hlavu a odmítá nastartovat. Po výměně oleje a filtrů (olejový a vzduchový) začaly cca po 1500 ujetých km problémy se starty. Jediný způsob jak mohu nastartovat je odpojit baterku, počkat cca 20minut a po zapojení ihned nastartovat, jakmile pak po cestě vypnu motor (třeba na benzínce nebo odpočívadle), tak začne displej psát kraviny jako electronic fault, low oil, low batery, ASR OFF apod. a samozřejmě svítí service a už nenastartuje (ani se nesnaží startovat, ani neškrtne, prostě nic). Tak zase vymontuju baterku a když počkám třeba do druhého dne tak se to zase chytne. Nemáte nikdo nápad kde do toho bouchnout aby to zase fungovalo jak má :-), protože už mě začíná jít na nervy. A to jsem ho chtěl mít rád :-) Jedná se o benzínový model, 1.6 r. v. 2004. Děkuji za každý tip jak si levně poradit, protože návštěva aut. servisu renault je díky jejich cenám až na posledním místě.

Uživatelský avatar
sali
Člen RCČR
Příspěvky: 302
Registrován: stř zář 23, 2009 21:05
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stávka vozidla - nestartuje

Příspěvek od sali » stř črc 18, 2018 22:36

Už se to tady řešilo tisíckrát. V motorovém prostoru vedle baterie je skříňka plná pojistek, relatek a kabeláže, vč. řídící jednotky. Na 90% je problém tady. Oxidace, vyhřáté konektory a jiné špeky. Začni hledání v tomto boxu.
Hoj sali
Renault Megane II grandtour 1.6 16V 83kW 2005
Renault Megane Scenic III Paris TOM TOM DeLuxe paket 1.6 16V 81kW 05/2014 Black Pearl
http://grandscenic.forumczech.com

Aredraj
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 18, 2017 12:16

Re: Stávka vozidla - nestartuje

Příspěvek od Aredraj » pát črc 20, 2018 16:38

Jo jo, to jsem taky četl než jsem napsal co mi to dělá, skříňku jsem měl venku a po vizuální stránce je vše v pořádku. Relátka neumím vyzkoušet, ale jinak pojistky jsou OK, nikde voda (ani známky zatečení), nikde nic očouzeného vše vypadá tak jak má. Tak nevím co jiného zkontrolovat? Případně jak poznat špatné relátko? Jediné co jsem zjistil nového, že mi auto vycuclo baterku. Tak jsem ji dobil, ale dává těsných 12V (11.9 - 12.05), tak vzniká otázka kolik vůbec má auto odebírat proudu při vypnutém stavu (mě to bere cca 1.7Ampéry i když to je ještě zapnutý displej) a jestli je možné že by chyby byly způsobeny nížší kapacitou baterie?

Uživatelský avatar
sali
Člen RCČR
Příspěvky: 302
Registrován: stř zář 23, 2009 21:05
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Stávka vozidla - nestartuje

Příspěvek od sali » pon črc 23, 2018 22:12

viewtopic.php?f=60&t=23277
Pokud jsou všechny ovládací prvky v boxu vporadku tak jít po věcech které jsou odsud spínané viz vlákno
Renault Megane II grandtour 1.6 16V 83kW 2005
Renault Megane Scenic III Paris TOM TOM DeLuxe paket 1.6 16V 81kW 05/2014 Black Pearl
http://grandscenic.forumczech.com

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů