Holandsko

Kde jste byli a kam bychom se mohli podívat?

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Holandsko

Příspěvek od DanielCh » pon úno 13, 2012 22:22

Zdravim....

Letos bych chtěl kromě Chorvatska stihnout navštívit i Holandsko....Asi ve 4 lidech jedním automobilem....
Na netu jsem našel spousta informací jak to v Holandsku funguje a to především ze stránky Coffe Shopu...
Mě by spíš zajímala vaše zkušenost, pěkná místa , navrhnuté trasy, zkušenosti s obyvatelstvem, dopravní struktura, dobrávní struktura v hlavním městě, kvalita cest, vandalismus, vykrádání automobilů (jeden tvrdí,že se tam nekrade vůbec a druhý že jsou tam malý zlodějíčci kteří rozbijou okno a vezmou jen to co jim pod ruku příde) , parkování, mentalita řidičů...

Vše co Vás napadne si rád přečtu...Děkuji :))

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Re: Holandsko

Příspěvek od Sova » pon úno 13, 2012 23:43

nikdy sem tam nebyl, ale myslím že mentalita obyvatelstva a řidičů je o 360°x2 někde jinde než v česku :lol:

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Holandsko

Příspěvek od DanielCh » úte úno 14, 2012 02:31

Obávám se toho , že tomu tak bude všude, ne jen v Nizozemí.... :shock: :D


Já bych to viděl zhruba tak na 4 - 5 dní....Z toho bych 4 dni chtěl být na veňkově u moře , po památkách a vcelku po zajímavých místech...Poslední den bych si nechal na návštěvu metropole...Nejlepší řešení osobě vidim v kempech...Problém je , že o Holandsku se říká že jsou všechny služby drahé.....Tak mě zajímají zkušenosti, postřehy a vše co stím náleží :))

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Holandsko

Příspěvek od Concionator » úte úno 14, 2012 08:14

Dopravní situace je v Holandech kromě největších měst pro Čechy fantastická - všichni včetně motorkářů dodržují předpisy. Policie nikde není a nebuzeruje, ale pokud se něco stane, je hodně drsná. Holandsko je ráj cyklistů, kteří mají v podstatě "absolutní přednost". :D Sever je hodně rovný, cestování proto vypadá takto: Půl dne rovně, pak doprava a zbytek dne zase rovně. :D Doporučuji kemp Sotterum (od moře občas hodně fouká a během minuty se může razantně změnit počasí, ale je tam nebeský klid) na SZ území a pak cestu přes Afsluitdijk (vřele doporučuji, ale v každé roční době mějte čepici a silnější svršek). Krásný je také Zaandam, kde se dělá pověstná holandská hořčice. Také doporučuji koupit vyhlášené holandské sušenky slepované medem! A samozřejmě Amsterdam, Rotterdam a starobylý Utrecht. Holandsko je doslova plivnutí do mořem tudíž se tam dá leccos projezdit.

(mně se asi nejvíc líbil Zaandam a prohlídka mlýnů s vysvětlením použitých pracovních postupů)

PS: Holanďané milují škodovky, zvl. ty staré.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

vlkr
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 23, 2009 09:06
Bydliště: Olomouc

Holandsko

Příspěvek od vlkr » úte úno 14, 2012 08:48

Zdravím,

V Nozizozemí jsem párkrát byl, nikdy ovšem na delší dobu, vždy jen na 1 den, zato více krát. Ježdění po NL je v pohodě, řidiči jsou bez problémů, zažil jsem ale i debila který v zácpě problikával a chtěl dpoředu... Asi jsou takoví jedinci všude. V okolí měst celkem velmi silný provoz, obzvlášť ve špičce. Mají VELMI DRAHÁ paliva ještě více než u nás (ano opravdu to jde). BA95 je lepší natankovat ještě v Německu, něft je zase o něco levnější v NL (vs. GER). Pozor, oproti GER mají tam také rychlostní limity, liší se dálnice od rychlostní silnice! Přesah na tachometru je do 10 km/h celkem v pohodě (stejně všechny tacho přeměřují....), víc si ovšem málokdo riskne. Ve městech je to jako všude na západě, ovšem ošperkované velmi silně cyklisty, ti ale většinou mají svou červenou cyklostezku podél, a hlavně mají prakticky ve všem přednost!!! Bacha na ně, klidně Vám to struhnou před auto jako by se nechumelilo! Mimo města je ovšem na cestě neuvidíte, což je OK. Cesty všeobecně velmi kvalitní.

K vidění mohu doporučit je co jsem viděl sám, byl jsem vždy spíš na jihu NL, takže klasika Amsetrodam, prohlídka muzeí s holandskými mistry, projížďka po grachtech, návštěva čtvrti červených luceren, coffee shopy, kdo chce museum Madamme Tussaud. K moři je kousek mě se líbil Zandvoort, přímořské letovisko, jezdí se tam na okruhu GP Nizozemí, za hezkého počasí i fajn koupání. Pozor ovšem, to moře se nejmenuje Severní pro nic za nic, teplou vodu nečekejte, musíte do středomoří. Pro příznivce letectví letiště Schiphol (nadmořská výška -12 m) dálnice A4 podjíždí VPD, perfektní pohled, když Vám v rovinatém NL najednou jakoby napříč přes dálnici přejíždí B747, a pak ho podjedete!!! Na několika místech můžete to samé zažít i loděmi, podjíždí se některé řeky. Kdo rád tulipány podívá se do Keukenhofu, kam oko dohlédne jedna kytka na druhé. Taky se mi líbil zábavní park Efteling kousek od Tilburgu, něco jako Matějská pouť ale ve větším měřítku. Zaplatíte vstupné a pak už jsou atrakce zadarmo které chcete a kolikrát chcete. Příznivci miniatur navštíví Madurodam.

K nakoupení dopručuji kávu, čaj, kakao, čokoláda, voňavky, koření, prostě věci které jsou tu levnější a pocházejí z bývalých kolonií. Jejich kvalita má úplně jiný level než na co jsme zvyklí od nás. Kapitolou samu pro sebe jsou sýry, každému co jeho jest. Skoro v každém sýrařském krámu najdete kolem 200 druhů (a víc) sýra dle Vaší nejbujnější fantazie. Klasickým suvenýrem jsou dřeváky a miniatury větrných mlýnů. Návštěvu coffee shopu zvládněte spíše ze začátku, při jízdě zpět se můžou projevit Němci u nichž jsou podobné věci zakázané, tak aby Vás po cestě neprošácl místo Bavoráka Vesfálec nebo Dolnosasík, podle toho kudy pojedete. Ty šťáry na řidiče dělají i tam.

To je ode mne asi vše, v severním NL jsem nebyl musí se ozvat někdy další.

Ahoj

vlkr
Megane 1,6 16V -> Grand Scenic 2,0 16V

rehaksony
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 19, 2011 19:21

Re: Holandsko

Příspěvek od rehaksony » úte úno 14, 2012 18:43

Holandsko - to je prostě paráda. Ježdění úplnš v pohodě- s navigací nelze zabloudit. Jezdím tam často, zamilovali jsme si to tam.Co můžu určitě doporučit /možná trošku zkomolím názvy/ Amsterodam - jo, je dobrý se tam podívat, je tam spousta kanálů jakovšude v NL , jsou tam dobrý galerie a spousta hospod s drahým pivem. Také coffe s., ale jinak člověka úplně neuchvátí. To mám jiné typa. Městečko Urk - kouzelné rybářské městečko - moc doporučuji. Gouda - sýrové město,Alkmaar - sýrové trhy, krásné město, Naarden / tam žil j.a. komenský- má tam pomník, ale celé městečko je krásné, vodní pevnost a tak, / Delft - nádhera, Den Haag - hlavní město, krásné pláže s monoha hospůdkami, písečné duny.../ Jo a pak doporučuji jet na sever do Den Helder, tam nechat auto a jet trajektem/za směšné peníze na ostrov TExel- tam si půjčit hned jak vylezete z trajektu kolo a jezdit po ostrově. je to zážitek. No ono celé holandsko je kouzelné, pak nezapomenout na jaře na kaukenhoof- zahrady které vyrazí člověku opravdu dech. Je to země klidná, jako stvořená na pohodové pobývání. DOPORUČUJI :-)

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Holandsko

Příspěvek od Concionator » úte úno 14, 2012 19:09

Když tak na to koukám, skoro by stálo za to uspořádat velký renaultí nájezd na Holandy! :D Jen škoda, že letos vůbec netuším, jak léto dopadne... ale byla by to paráda! I by se tak dalo ušetřit, když by se do auta naskládalo víc lidí. :)
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Holandsko

Příspěvek od DanielCh » úte úno 14, 2012 23:29

Děkuju moc za komentáře...Ještě mě napadá jak je to s parkováním u Amsterdamu ?...existuje tam něco jako u nás P+R ?...Slyšel jsem , že je tam hromadná doprava dosti drahá....Takže prý nemá moc cenu cestovat po krásách NL hromadnou dopravou

rehaksony
Starting member
Příspěvky: 65
Registrován: pon zář 19, 2011 19:21

Re: Holandsko

Příspěvek od rehaksony » stř úno 15, 2012 11:48

No, v Ams. jsou parkovací automaty, ale není to moc laciné.Občas jsem to píchnul někam ke kanálu/ tam se skorovšude parkuje u kanálů/ a doufal jsem že to projde. Prošlo to, jen jednou před lety jsem měl lístek za stěračem, ale ne botičku. Jinak je lepší parkovat mimo centrum, kde se dá volně a do centra dojít, nebo si půjčit kolo. Ale jak jsem psal,Amsterodam zdaleka není holandsko, jsou tam daleko krásnější města, jak jsem psal a v nich jsem nikdy neměl problém zaparkovat. Prostě někde v obytné zoně kde parkují obyvatelé a pak do centra městečka dojít.

demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Re: Holandsko

Příspěvek od demdotoho » sob bře 03, 2012 08:22

Parkování v Amstrdamu by neměl být problém,i s kamionem jsem celý výkend parkoval(bez placení) asi 15min chůze od centra města.Jinak Amstrdam je stát ve státě,žít bych tam nechtěl,ale prožít tam víkend stojí za to.Holanďané jsou asi nejpohodovější lidé s celé západní evropy.Líbila se mi tam čistota všude okolo,ale na ten vítr co tam většinou mají by jsi člověk musel zvyknout.Je to,ale dražší země,oproti např.německu.Letos tam chci vzít rodinu i rodiče,protože tahle země za to opravdu stojí.Dálnice stejně jako v Německu jsou bez placení.
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Holandsko

Příspěvek od Concionator » sob bře 03, 2012 12:21

S tou povahou to potvrzuji - neznám ze západu větší flegmouše než Holanďany. Pokud nejde o nějaký finanční výdej, jsou až provokativně klidní. :) A jezdí se tam, pokud odmyslím ubíjející rovinu a přemíru cyklistů s absolutní předností, příjemně a bezpečně.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

demdotoho
Junior member
Příspěvky: 117
Registrován: úte zář 29, 2009 21:48
Bydliště: Znojmo

Re: Holandsko

Příspěvek od demdotoho » sob črc 01, 2017 09:34

Včera jsme se s rodinou vrátili z Holandska.Jízda po Holandsku je bezproblémová akorát kolem velkých měst se to často ucpává.Kdo jezdí přes Německo tak ví jak se tam jezdí,tam se vyplatí mít silné vozidlo.Kdo tam jede s dětmi tak doporučuji navštívit zábavný park Efteling u Kaatsheuvel,je to kousek od Tilburgu.Jinak jsme navštívili Nijmegen,Utrecht a samozřejmě Amstrdam.Dobré je taky cestovat po Holandsku vlakem,třeba z Nijmegenu do Amstrdamu jsme cestovali vlakem(cena jízdenky 10 EU za osobu,jeli jsme hodku a vystoupili přímo v centru)železniční sít je tam silná a vlaky jezdí každou chvíli,ale chce to vyhledat veškeré slevy na internetu.Tam se vyplatí brouzdat po internetu a hledat slevy a zajistit si vstup do muzea na vlak nebo třeba na lod dopředu(ty slevy jsou výrazné).Doporučuji dodržovat ryhlostní limity,ale to dnes asi už všude,všude je hodně radaru.Např. mi z Rakouska v zimě poslali dopis ,že jsem u Salzburku překročil rychlost o 13km/h a tudíš mě to bude stát 50EU(tak jsme to hned zaplatil,protože tam jezdím téměř denně).Jak tady píšou ostatní,cyklisté tam mají absolutní přednost,srazit někde cyklistu tak máte velký problém.A na závěr, Holandsko patří mezi dražší země,takže potřebujete trochu víc peněz,ale jak tady píšu vyplatí se se hledat slevy na internetu,pak je to z penězma lepší. Jo a jinak Scenic šlapal jak hodinky,přes Německo jsem vyhnal z motoru pavouky a udělal trochu větší vír v nádrži,ale stálo to za to.
Škoda 120LS(v roce 1998 (sešrotovano)

Škoda Fabia combi 1.4MPI comfort(v roce 2011 prodáno)
Renault Grand Scenic Dynamique 1.4Tce 7m,Bi-xenony,Carminat Tom Tom,modrá Extreme( v roce 2019 prodáno)
Renault Clio IV 1,2 16V Expression,červená Flamme(v provozu)
Renault Espace 1,6 dCi 160 EDC Initiale Paris stříbrná metalíza( v provozu)
Renault Vel Satis 3,5 V6 Initiale šedá metalíza (v provozu)
Renault Avantime Dynamique 2,0 T benzín šedá (v provozu)

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Holandsko

Příspěvek od renault841 » pát srp 31, 2018 17:45

Tak také jsme letos během naší cesty kolem Evropy navštívili Holandsko a nadchlo nás natolik, že příští rok se zaměříme jenom na něj. Amsterdam nás uchvátil, nádherné město a opravdu, je lepší tam auto někde zaparkovat, já si sehnal kvůli LPG otevřené parkoviště, za 15 euro na den, což při místních cenách všeho je prd. Dráž tam je, ale proti Francii je to velká pohoda. Akorát mají jinou koncovku na LPG->Holandskou, redukci jsem si koupil pouze pro Německo a Belgii, takže jsem Holandsko projezdil na Benzín, ale to v plánu bylo. Jinak cesty jsou tam hodně pohodové, přehledné, perfektní rádia s výbornou hudbou...po dlouhé době jsem rád poslouchal rádio. Až na malou skoro nehodu, kdy mě nějaký de*il předjel a prudce vybrzdil, protože potřeboval odbočit, tak to bylo těžká pohodička. Ubytovaní jsme byli kousek od Amsterdamu(40km) a cesta tam i zpět vedla přímo po dálnici, takže vždy za chvíli doma. Jinak super je se projet po Amsterdamu na kolech, je to úplně jiný zážitek. Akorát opravdu pozor...je to tam dost divočina, prostě všude kola a jednou se i ozvala dost nepěkná rána, kdy motorka srazila cyklisty...jezdí totiž po stejné cestičce. Takže připojistit se určitě vyplatí, stojí pár korun a když se člověk pojistí, tak se většinou i nic nestane. :) A lze tam potkat i pár skvostů po silnicích, jak novou Alpine A110, která je úchvatná. :) PS. I Grand Modus komplet béžový v kůži se tam našel...na bazarech se nedá ani najít. Pomalu ani fotky nejsou. :D Takže za nás Holandsko určitě! 8)
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Odpovědět

Zpět na „Zajímavá místa na cestování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů