Španělsko

Kde jste byli a kam bychom se mohli podívat?

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
crebs
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 10, 2010 15:12
Bydliště: Brno

Španělsko

Příspěvek od crebs » úte srp 10, 2010 15:39

Ahoj lidičky,
jsem tu dnes poprvé a navíc ještě musím počkat na schválení člena renault clubu, tak aspoň dám do vínku následující.

Před shruba měsícem jsem si zakoupil Renault Megane Combi, 1,5 dci, r.v. 2008. Bylo to rozhodnutí asi po dvouměsíčním obcházení všech bazarů či přímo prodejen nových vozů. První volba padla na Octavii II, ale našli se nějaké "muchy", tak jsem musel zvolit jinou variantu. Vrátil jsem se tedy k vozu, který se mi už před tím líbil a to jak po stránce designové, tak i po stránce prostoru, spotřeby atd. Navíc 106 koníků pod kapotou taky není špatná věc :-) Tohoto renaulta jsem kupoval kvůli dovolené, protože potřebujeme na cestu přece jen trochu více místa a navíc poslední dobou jezdíme po všech dovolených autem, ať je to kamkoliv.

Letos, už za krátko, již tuto sobotu vyrážíme do Španělska pod Barcelonu, ale samozřejmě sjezdíme většinou vše co jde sjezdit, takže minimálně vždy dalších 1200 km najezdíme v daném státě. Doufám tedy, že Megane nezklame a budu vám všem zde moci napsat, jak jsem byl spokojen, eventuelně hodit nějakou fotečku atd.
Hlavně musí fungovat klima, protože ta mě zatím pořád zlobí a do Španělska bez klimatizace je nesmysl jezdit :-)

Takže potom zase něco napíšu, jinak přeji všem, kdo ještě nejeli, šťastnou cestu.

Martin
=warriors forever=

Uživatelský avatar
LONGER
Senior member
Příspěvky: 1203
Registrován: pon lis 03, 2008 23:35

Příspěvek od LONGER » úte srp 10, 2010 20:44

tak hodně štěstí a ať ti megouš slouží.... 8)
ex:SCENIC 1.6 16V RXE r.v. 2000 LPG okolo 8L plynu
ex:ESPACE 2.0 16V r.v. 2000 facelift LPG okolo 10L plynu
ex:TWINGO 1.2 43kw r.v. 1999 polokabrio okolo 6L naturalu
SCENIC 2001 1.6 16V ve stříbře,v kůži,6pytlů,digiklima...
ex:TRAFIC GENERATION 2.5DCI r.v. 2005 okolo 7L ropy
Obrázek

renolt
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 01, 2010 13:03

Příspěvek od renolt » pát lis 05, 2010 09:28

Moji známí jeli autem do španělska - někde na severeu kolem San Sebastinu http://spanelsko.orbion.cz/ a dle toho co mi říkali, tak byli spokojeni. Spali v malém klidném hotelu u moře http://www.casamundo.cz/%C5%A0pan%C4%9Blsko/ A bylo to prý opravdu pohodová dovlolená. A to co se říká o španělských řidičích prý taky pravda není. Jou ohleduplní jako kdekoliv jinde v Evropě.

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re: Španělsko

Příspěvek od SilverA » čtv bře 21, 2013 23:34

Vidím že téma pomaly zapadá prachom tak ju obnovím. Začiatkom leta plánujem prevetrať môjho jednašestkového Meganíka do Španielska. Konkrétne Los Alcazáres. Máte niekto nejakú vhodnú trasu? Ani mi tak nejde o obdivovanie krás, pamiatok a podobne. Pôjdem tam za prácou a teda skôr kukám na to, kde budú krajšie cesty (myslené tým nepreplnené), ktorou trasou utratím čo najmenej peňazí za mýto a podobne.

Celkom sa mi pozdáva trasa Liptovský Mikuláš-Bratislava-Viedeň-Linz-Mníchov-Dijon-Lyon-Perpignan-Barcelona-Valencia-Los Alcazáres.

Pričom známka v rakúsku stojí 7,90 €, v Nemecku sú dialnice zadarmo no a mýto by som platil len vo Francúzsku a Španielsku. Kúsok by som išiel cez Švajčiarsko, ale tak to by som asi zobral po neplatených cestách.

Máte niekto nejakú lepšiu trasu? Myslím že cez Taliansko sa mi to predraží na mýte.

Samozrejme až sa za nejaký čas budem vracať s balíkom peňazí, tak by som cestu pojal ako výlet po Európe a určite si priplatil a kuknul nejaké pekné miesta. Zatiaľ sa mi jedná skôr o cestu tam.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Španělsko

Příspěvek od Šamša » sob bře 23, 2013 12:33

V Rakousku je ta dálnice hrůza, samý snížení rychlosti na 80km/h no asi ti nic nezbude, než tak, protože po D1 je to ještě horší.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
sali
Člen RCČR
Příspěvky: 302
Registrován: stř zář 23, 2009 21:05
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Španělsko

Příspěvek od sali » sob bře 23, 2013 14:29

Že by vloni rakušáci dali nové značky? V prosinci 2011 jsem to jel Břeclav-Wien-St.Polten-Linz-Salzburk-Munchen a zpět a nějak si nemožu vybavit, že by tam bylo nějakých velkých omezení. Z Wien Linz fučel větr Linz Salzburk trochu namrzalo a za německýma hranicema jedeš kousek v omezení na 130, jinak ale nejhezčí dálnice za posledních 10 let co jsem kdy jel.
sali
Renault Megane II grandtour 1.6 16V 83kW 2005
Renault Megane Scenic III Paris TOM TOM DeLuxe paket 1.6 16V 81kW 05/2014 Black Pearl
http://grandscenic.forumczech.com

Odpovědět

Zpět na „Zajímavá místa na cestování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti