Slovensko-Malá Fatra

Kde jste byli a kam bychom se mohli podívat?

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Maro
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 22, 2005 09:25
Bydliště: Havířov

Slovensko-Malá Fatra

Příspěvek od Maro » sob srp 06, 2005 15:29

Ahoj všichni,chtěl bych se s vámi podělit o dojmy z této oblasti,konkrétně z okolí Terchové a Vrátné.Poslední dobou tam jezdím poměrně často i vzhledem k vzdálenosti z bydliště-Havířova,je to zkratkou nějákých 100km.V Terchové je možno navštívit muzeum J.Jánošíka,jeho socha je na pravé straně při vjezdu do obce,potom lze zajít se podívat na tzv.Diery-NOVÉ,MALÉ a VELKÉ,cesta k nim vede od hotelu DIERY,je tam i parkoviště-platí se 50sk.Dají se také podniknout pěší tůry po okolí,cesty jsou dobře značené.Dá se také zajet do Vrátné,jsou tam 2 lanovky,spodní na Grúň,odtamtud se dá pokračovat dále po hřebeni,horní lanovka-směr Kriváň.Ve Vrátné je stravování omezené,v Terchové naopak není nouze,týká se to i ubytování.Cena na lanovky-jeden směr 80sk,zpáteční 120sk.Pro další info uvádím adresy:www.terchova.sk,www.vratna.sk,www.vratna.com
A ta zkratka-Krásno nad Kysucou odbočit na Zborov,Stará Bystrica-tam odbočit vpravo na Radostku,Lutiše,příjezd na křižovatku Terchová-Žilina,odbočit vlevo na Terchovou.Zkráceno o 20km,oproti trasy přes Žilinu,kolem pěkná příroda,cesta celkem také.Určitě nebudete litovat.Zdravím Marek

Uživatelský avatar
janmil
Junior member
Příspěvky: 214
Registrován: pon bře 08, 2004 15:37
Bydliště: MT, Slovakia

Re: Slovensko-Malá Fatra

Příspěvek od janmil » úte zář 05, 2006 15:07

Maro píše:...potom lze zajít se podívat na tzv.Diery-NOVÉ,MALÉ a VELKÉ,cesta k nim vede od hotelu DIERY,je tam i parkoviště-platí se 50s...
Maro : Myslím , že NOVÉ, DOLNÉ a HORNÉ :wink:
ale inak pekný výlet.
Thalia Expresion 1,4 8v

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » úte zář 05, 2006 15:30

Ve Vrátné jsem s rodiči strávil asi týden když mi bylo 13 (1993), je tam opravdu nádherně, bydleli jsme v soukromí, v obci Štefanová (snad si to pamatuji správně) měli jsme podkrovní pokojík s balkonkem a krásným výhledem na Malý Rozsuťec. Všem kdo mají rádi hory mohu jen a jen doporučit... Malá Fatra je opravdu nádherný kus Slovenska. V Dierách jsme taky byli... ale jestli byli Horné, Dolné, Nové či Staré si již nepamatuji :D Určitě to bylo zajímavé vidět tak krásný kus přírody.

Bylo to těsně po rozdělení Československa (pardon - tenkrát už Česko-slovenska nebo česka a slovenska) ... a lidé v těch horách nám jako čechům dávali najevo, že jsem pro ně stále bratia a že nějaké rozdělení vůbec nechtěli...

No dneska jsme asi zahraniční západní turisté a většinou nás chtějí oškubat...

Ale co si pamatuju, že jsme bydleli u starých lidí, platili jim tenkrát asi 50 Korun za noc (pro 4 lidi !!!! ) a když jim táta zaplatil, tak děda hned běžel koupit borovičku :lol:
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Žížalák
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 27, 2006 10:20
Bydliště: Horní Bříza

Vrátna

Příspěvek od Žížalák » ned zář 24, 2006 08:39

Vrátnou dolinu jsem navštívil letos v květnu, když jsem s několika kolegy trávil 14 dní v Rajeckých Teplicích. Je to jedno z nejkrásnějších míst, která jsem kdy navštívil. Lanovka na Snilovské sedlo tam i zpět za 200Sk, nahoře zima, brrr. Byl jsem jen v triku a kraťasech, na nohou sandály http://www.earthworm.wz.cz/kop/PC270073.JPG

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Concionator » stř črc 21, 2010 13:12

Jak se to má na Slovači se stanováním? Může se "kdekoli"? Jinak Malá Fatra, Ružomberok, Vlkolínec... to je krásný kout země.
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » stř črc 21, 2010 18:55

Concionator píše:Jak se to má na Slovači se stanováním? Může se "kdekoli"? Jinak Malá Fatra, Ružomberok, Vlkolínec... to je krásný kout země.
Oficialne se volne stanovat snad nikde nesmi, ale kdyz si najdes vhodny misto, nedelas ohen, uklidis po sobe a nevyspavas do obeda v maloktere zemi s tim byva problem.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » pát srp 06, 2010 00:05

V parkoch nemozes nikde. Ale "rangeri" zas tak casto nechodia, my sme chodili sustavne na jendo turisticky vychytene miesto v malych tarach na tyzden a bez problemu. Skor je problem pri jazerach....tam mimo kempu odchytavaju kazdy stan ktory nema udicu a usmernuju do kempu.
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Odpovědět

Zpět na „Zajímavá místa na cestování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti