Kam se chystáte na dovolenku?

Kde jste byli a kam bychom se mohli podívat?

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Kam se chystáte na dovolenku?

Příspěvek od berka79 » ned črc 07, 2019 08:20

Já se za pár hodin vracím z krátkého výletu z Itálie. Je to po několika letech první delší výlet autem. Poslední roky jezdíme s manželkou většinou na motorce, ale po nákupu GT to asi přehodnotíme. No a v srpnu ještě Egypt. Bez auta 😉
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

lenka80
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 03, 2019 11:08

Re: Kam se chystáte na dovolenku?

Příspěvek od lenka80 » úte říj 08, 2019 09:32

Ahojky, my ještě letos letíme na dovolenou na Srí Lanku. Máme sice v plánu vycestovat s cestovkou ale na individuální cestu, takže nás nikdo za ručičku vodit nebude.

Chtěla bych se zeptat, jestli tady na Srí Lance byl a uměl by mi poradit, jak je to tam s dopravou. Vystačíme si se skůtrem, nebo budeme muset řešit spíše auto? Jak moc náročná doprava tam je v porovnání např. s Vietnamem, který jsme na skůtru procestovali pár let zpátky.

Obyvkle si chodím pro info tady: dovolená Srí Lanka Bohužel nic o dopravě tam nepíšou, tak to zkouším takto. :-)
Moc díky za odpovědi, Lenka

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2513
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: Kam se chystáte na dovolenku?

Příspěvek od GREYWOLF » pát říj 11, 2019 12:33

Doprava je vcelku jednoduchá a má několik zásadních pravidel.

1. Čím větší auto tím větší přednost. Pozor autobus a kráva má absolutní přednost.
2. Přednost nedostaneš pokud si ji nezasloužíš
3. Jedno krátké zatroubení je informativní ( něco jako ahoj jsem tady)
4. Více krátkých zatroubení = předjíždím
5. Souvislé troubení = předjíždím, v protisměru je auto a ty jako předjížděný neuhýbáš.
6. Policajti jsou spolu s vojáky a pokud na Tebe mávne tak tě nezdraví,ale staví ať stojí kdekoliv u silnice a ty MUSÍŠ vystoupit a dojít k němu s papírama.
7. Jezdí se po blbé straně silnice ,ale mají litry a km
8. Tankování není vždy samoobsluha a pokud se někdo pomalu loudá tvým směrem tak ti i natankuje - platba kartou není problém
9. Kompletní vyčištění a umytí auta v Colombu přišlo v přepočtu na stovku a fakt to udělali poctivě
10. Když jsem tam byl já tak půjčovny neuměli neomezené km tak bacha na to ať tě to pak nepřekvapí
11. Pojištění je nesmysl protože nikdy nikdo neuzná chybu a servis je tam tak levný, že je lepší nechat auto opravit než platit drahou pojistku ( naštěstí nemám zkušenost,ale bylo mi to doporučeno při přebírání auta)
12. Parkování se nikde neplatilo, Pokud zastavíš někde u stánku s jídlem nebo ovocem je doobrý tam zajít a něco si koupit. On ti za to pak hlídá auto celou dobu :-)

Colombo dost trpí na zácpy v jakoukoliv denní dobu.
Do jednoho pruhu se vejdou i 3 auta ( nebo to alespon zkusí)
Autobusy staví na znamení kdekoliv nejednou se mi stalo , že mě předjel a pak to natvrdo zašlápl protože na něj někdo mávnul.
Noční cestování fakt nedoporučuji - každý svítí dálkovýma a jede jak se mu zrovna chce a nebo nesvítí vůbec.

Snad jsem na nic nezapoměl :-)

PS: na skůtru mám za letošní rok najeto přes 14 000km ale na Sri Lance bych se fakt bál.
Lukas
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
scenicjirka
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: stř kvě 22, 2019 16:47

Re: Kam se chystáte na dovolenku?

Příspěvek od scenicjirka » pát říj 11, 2019 17:55

Kdyby někdo chtěl jet do řecka autem tak tady je pěkné ubytování ...

http://www.vrasna-bohemhouse.gr/?lang=cs

Já tam byl autem ... majitel mluví česky
Nejlépe je zavolat na mobil
Spotřeba Scenic IV
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zajímavá místa na cestování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host