Praskání od přední nápravy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Praskání od přední nápravy

Příspěvek od Arkis » sob zář 16, 2017 16:34

Zdravím. Nedávno mi začalo lupat něco na přední nápravě. Nejvíc to jde slyšet, když couvám od parkovacího místa od domu. Sjíždím na silnici z chodníku a točím skoro do plného rejdu, tak jde slyšet jedno lupnutí. Děje se to (nebo to jde slyšet) jen při pomalé jízdě. Je jedno, jestli jedu dopředu nebo dozadu, lupne to tam stejně a asi v určitém bodu otočení volantem.
Co by to mohlo být? Homokyneťák by myslím lupal vícekrát. Toto se ozve jen jednou. Svislé čepy mi měnili v servise cca před 40t km a projevovalo se to, pokud si dobře pamatuji, stejně.
Než to dám do servisu, tak bych si chtěl najít, kolik to bude stát. Rozpočet máme teď docela napjatý, tak doufám, že to chvíli počká.

Michalowic
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 21, 2006 15:53
Bydliště: Pardubice

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od Michalowic » pon zář 18, 2017 21:31

Když jsem kupoval Scenica, dělalo mi to taky - když jsem stál na místě a točil volantem do plného rejdu, tak se v určitou chvíli ozvalo výrazné lupnutí. Prodejce říkal, že to dělá ložisko horního uložení přendích tlumičů a že ho nechá vyměnit. Každopádně nevím, jestli ho skutečně vyměnil, ale při pozdějším předání auta už to nedělalo a nedělá to doteď. Tak by to teoreticky mohlo být ono, třeba to někdo tady potvrdí/vyvrátí.. :)
Renault Scenic 1.6 16V '01

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od goreff » úte zář 19, 2017 12:16

ano, můžou to být ložiska horního uložení předních tlumičů
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od Arkis » úte zář 19, 2017 13:00

A jak je to vážné? Hrozí z toho něco? Kdyby mi měl vyletět tlumič, tak to samozřejmě dám opravit hned, ale úplně ideální by bylo, kdyby to tak měsíc vydrželo.
Mám pocit, že auto jakoby víc plave, ale může to být i tím, že je období silných větrů.
Popřípadě na kolik to vyjde? Jestli to bude otázka pár stovek + práce, tak dám hned. Spíš kdyby to bylo dražší jak 3000 Kč, tak je to v nevhodný čas.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od Banana » úte zář 19, 2017 13:43

Tohle mi delali vybehany silentbloky, při vytoceni volantu, vymena bude kolem tech 3 tisíc urcite, ale muze to byt samozrejme cokoliv jiného.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od goreff » stř zář 20, 2017 08:50

samotná ložiska stojí pár stovek, kdybys to dělal je lepší vyměnit celá horní uložení, tak třeba tady https://www.autodily-cardo.cz/podvozek/ ... i-tlumice/ pro představu kolik to zhruba stojí
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od Arkis » stř zář 20, 2017 17:33

To není žádná hrůza. Sám si na to bohužel netroufnu. Cokoliv je důležitého, tak radši dám servisu, ať někde neskončím bez kola. Díval jsem se na internetu a výměna by měla být celkem rychlá.

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od goreff » čtv zář 21, 2017 08:23

dívám se, že ten odkaz vyhazuje něco jiného, našel sis svoje auto?
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od Arkis » čtv zář 21, 2017 11:04

Aha, no nedíval. Teď jsem se díval k našemu dodavateli a horní uložení od Starline 1180 Kč, ale to tam dávat nechci. No snad to ten měsíc vydrží. Teď jsem bohužel měl nečekané výdaje. Příští měsíc nechám udělat větší servis. Už se mi blíží i 10 000km na olej, tak to nechám při jednom.

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Praskání od přední nápravy

Příspěvek od Arkis » pát říj 06, 2017 08:59

Ještě jsem to v servise neměl, ale praskání samo od sebe přestalo. Je možné, že byl třeba jen někde zaseklý kamínek, který skřípal nebo to může být předzvěst něčeho horšího? Nepocítil jsem žádné zhoršení jízdních vlastností.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů