Žuchnutí při zařazení 1 z klidu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
filuna1
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát říj 14, 2011 10:04

Žuchnutí při zařazení 1 z klidu

Příspěvek od filuna1 » čtv črc 27, 2017 17:55

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo tušení, co to je a jestli je to špatně nebo ne.
Při řazení jedničky z úplnýho klidu tam ta rychlost tak jakoby žuchne- nevím jak ten zvuk popsat, ale jestli jste házeli někdy do vody sekerky (= placák hozenej roztočenej tak, aby šel do vody kolmo a nevycáklo to), tak to má zvuk, jako když se sekerka fakt povede s nějakým větším šutrem, takovej hlubokej žbuch ;-)

Nedávno mi měnili spojku, bo odešlo ložisko. Nevím, jestli to dělalo hned od té doby, uvědomuju si to až poslední dobou. Děje se to jen když řadím jedničku z klidu, řazení jde jinak úplně v pohodě, žádný rachtaní nebo tak něco. Mám tohle auto už 10 let a podle mně to dřív nedělalo, ale před časem jsem taky vykopnul z přední haubny ten tlumící filc, páč byl už rozdrbanej a protože za novej chtějí raketu, tak jsem to nechal bez toho, tak nevím, jestli to jen prostě teď neslyším. Ale skoro bych se přikláněl k názoru, že se to dřív nedělo.

Nemáte tušení čím by to mohlo být? A taky třeba případně, jestli to řešit a nebo nechat být? Chystáme se zase s rodinkou v září do daleka, tak bych to nerad pak řešil tam.

Díky

Filip
Renault Scenic 1.6 16V 2002

Uživatelský avatar
Peter777
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 14, 2017 07:14

Re: Žuchnutí při zařazení 1 z klidu

Příspěvek od Peter777 » sob črc 29, 2017 11:56

Je dosť oleja v prevodovke ? Skontroluj
Renault Scénic 1.6 16V 79KW BA + LPG

Obrázek

filuna1
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát říj 14, 2011 10:04

Re: Žuchnutí při zařazení 1 z klidu

Příspěvek od filuna1 » pon srp 14, 2017 08:35

Tak konečně jsem se k tomu dostal a oleje v převodovce je dost. Mimochodem, před dvěma lety jsem ho měnil (kdyby to sand mohlo mít nějakou souvislost).
Renault Scenic 1.6 16V 2002

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů