Cesta do Chorvatska

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Cesta do Chorvatska

Příspěvek od Arkis » ned čer 25, 2017 16:42

Zdravím. Za týden pojedeme do Chorvatska po vlastní ose Scénikem. Dáte mi někdo, prosím, nějaké tipy, co bych měl nechat na autě ještě zkontrolovat, než pojedeme? Přecijen je to 800 km a 800 km zpět, což je na 2 zátahy docela dost pro starší auto. O auto se snažím starat co nejlépe to jde, nechám dávat jen kvalitní díly, ale prevence je na místě. Nechtěl bych někde na cestě zůstat s autem v servise v zahraničí.
2.6. měněno
Snímač polohy klikové hřídele
Olej Motul X-Clean 5W40
Vzduchový filtr motoru UFI
Zapalovací svíčky DENSO Iridivé
Zapalovací cívky VALEO

31.6.2016 měněno (před 20 000 km)
Přední brzdové kotouče a destičky ATE
Palivový filtr UFI

15.4.2015 (před 36 000 km) jsou dělané rozvody + pumpa Contitech

Nechám ještě určitě projít uložení tlumičů, prachovky a podobné gumové věci na podvozku. Pojedeme po starší cestě - dostal jsem tip na nějakou starší rychlostku přes SK takže po dálnici pojedeme až v Chorvatsku. Taky pojedeme přes noc (tam i zpět), takže se vyhnu případnému přehřátí motoru. Zatím jsem nejdéle stál asi hodinu na D1, kdy se jelo opravdu krokem. Auto se sice uchladilo, ale ručička už byla zhruba v 3/4 ukazatele.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Cesta do Chorvatska

Příspěvek od to.tak » pát črc 14, 2017 20:47

Když píšeš že se ti to dost hřeje, zkontroluj saharu a termostat co ji spíná. Termostat stojí myslím cca 300 takže pokud jsou pochybnosti o jeho funkčnosti, nevyplatí se na něm šetřit. Pořádně odvzdušni vodu, najdi si všechny odvzdušňováky, ať víš, kde jsou, kdybys musel cestou dolévat. Dolít vodu a nevědět kde odvzdušnit motor může být pro motor smrtelná chyba.

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Cesta do Chorvatska

Příspěvek od fyluta » pát črc 14, 2017 21:05

Pri dnesnich cenách bych jel autobusem... Je to sice off topic..,ale autem i na motorce jsem jel a nestojí to za ty nervy a námahu, ted i peníze.
Cesta pro jednoho se dá sehnat autobusem rozhodne levneji, ja jel za 1000,- , autobus, zachod, vyspis se... deti za nama 4 a 6 let uplne v pohode, cestu prospaly...

teď koukám, že někdo odpovídal v červenci a on to psal v červnu a jel za týden, tudíš nechápu toho prvního odpovídače :D jak dopadla cesta ?? :)
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Cesta do Chorvatska

Příspěvek od Arkis » sob črc 15, 2017 13:08

Cesta proběhla v pohodě. Auto s tím nemělo žádné problémy. Celkem jsem najel za dovolenou 1822km s průměrnou spotřebou 6,4l. Kdybych se tak často nemotal po městech a památkách, tak bych to ještě stáhl. Na dálnici v chorvatsku jsme stáli 2 hodiny v pomalu jedoucí koloně, protože se tam sestřelili 2 češi a teplota se nezvedla nad jednu částku nad polovinu, takže pohoda taky.

Co se týče cesty, tak to byla první taková dlouhá cesta autem a mě to prostě bavilo. Mám skoro 2m a prostorově taky nejsem drobek, takže loni, když jsme jeli busem, jsem doslova trpěl na těch pidi sedačkách. Celkově včetně dálničních poplatků v Chovatsku vyšla cesta pro dvě osoby na něco kolem 5 tis. Cestu tam jsme jeli od 23:00 do 13:00 s tím, že jsem to nedal a radši jsem si na hodinu po cestě schrupl. Cestu zpět jsme jeli po probuzení (ehm od 13:00) do 00:00, takže jsem byl vyspaný a dali jsme to na jeden zátah bez přestávky.

Od teď na dovolenou jedině autem. Cesta mě baví, nemusím se mačkat na malých sedadlech a do destinace, kam jsme jeli, to vyšlo i levněji než busem (chtěli 3000Kč na os za cestu tam i zpět).

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Cesta do Chorvatska

Příspěvek od fyluta » sob črc 15, 2017 19:13

tak fajn.. když tě to baví :) já byl autem asi 10x a ted poslední 3 roky busem.. za 2500,- ubytko i s cestou na osobu.. ale byl to last od jedne ck, ktera jezdí jen do Igrane :)
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů