Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Aredraj
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 18, 2017 12:16

Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od Aredraj » ned čer 18, 2017 21:03

Nazdar všichni, co jsem pročetl témata s kontrolkou rezervy, tak jsem nikde nenarazil na řešení mého problému, proto toto téma opět. A teď k věci. Včera při dotankování mi nezhasla kontrolka rezervy, přičemž palivoměr (ručičkový) standardně reaguje, takže ukazuje jak má. Nevíte někdo v čem je zakopaný pes. Automobil o němž se bavíme je Renault Scénic I. r. v. 2001 s pal. počítačem. Průměrnou i okamžitou spotřebu ukazuje normálně, ale bohužel díky tomu, že stále svítí kontrolka rezervy neukazuje dojezd. Jediné co jsem udělal jinak než při standardním tankování bylo, že jsem nevyndal klíček ze zapalování. Jinými slovy, zastavil jsem u pumpy, vypnul motor, ale zase ihned otočil klíčkem do polohy před startem, tedy kontroly kontrolek, tzn., že si auto zkontrolovalo, že jede na rezervu a kontrolka rezervy byla rozsvícená, což bylo v tu dobu ještě v pořádku. Pak jsem natankoval cca 20litrů a po sednutí do auta jsem jen dopootočil klíčkem a jel. Jenže kontrolka rezervy už nezhasla, protože asi tím jak byl po celou dobu procesu pootočený klíček v zapalování, tak si při dalším startu už nedělalo auto kontrolu a počítá s údaji naměřenými před startem, protože jinak to nevidím. Nevíte co s tím, odpojit baterku nebo co? Přece s tím nepojedu niakm zase na diagnostiku a nebudu platit dalších 500 za napojení aby mi řekli, že nic nevědí, jak jsem to v renault servisu zažil již 2x. Myslím si, že to bude stačit nějak vymazat, ale nevím jak?

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od Novotka » úte čer 20, 2017 11:01

S tim klickem to spojitost mit nebude. Nekolikrat sem nevedomky tankoval s nastartovanym autem a žádný problem z palubakem nebyl.
Me treba po vymene palivoveho cerpadla neukazuje dojezd. Zarovka taky nesviti,asi praskla,hlavne ze me Helga upozorni ze je cas dotankovat.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od vasekpetr1 » úte čer 20, 2017 12:46

Novotka píše:
úte čer 20, 2017 11:01
...Me treba po vymene palivoveho cerpadla neukazuje dojezd. Zarovka taky nesviti,asi praskla...
Tipnul bych si, že místo žárovky tam bude ledka a že spíš při té výměně ti něco zprasili v konektoru u nádrže.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od Novotka » úte čer 20, 2017 23:41

To cerpadlo sem měnil sám. Nechápu logiku toho,ze vše funguje,prům spotřeba,okamžitá spotřeba průměrná rychlost i km. Ručička se hýbe kdyz se blíží k rezerve ozve se signál. Jen ten dojezd.
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Michalowic
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: pát črc 21, 2006 15:53
Bydliště: Pardubice

Re: Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od Michalowic » čtv čer 22, 2017 16:09

Tady někdo řešil patrně stejný problém:
http://www.renaultforums.co.uk/129-scen ... 2A-2.html
Taky nechal zapnutý klíček, když tankoval. Po dalším tankování už to bylo patrně ok. :wink:
Renault Scenic 1.6 16V '01

Aredraj
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 18, 2017 12:16

Re: Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od Aredraj » čtv čer 22, 2017 22:10

Michalowici, díky za naději že se to při příštím dotankování spraví. Uvidím hned pozítří a dám vědět. Mě zaráží, že po zapnutí klíčku se provede standardní kontrola a na přístrojovce začnou zhasínat kontrolky jako vždycky, akorát ta na rezervu nezhasne (a docela mě to irituje, obzvlášť když nevidím dojezd, podle něhož jsem zvyklí se řídit, jelikož to mám vyzkoušené, že ukazuje fakt přesně +-10Km :-) při stejném stylu jízdy, ale auto už mě zná :-))

Aredraj
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned čer 18, 2017 12:16

Re: Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od Aredraj » ned čer 25, 2017 21:14

Ahoj všichni, díky že jste se věnovali mému problému a tady je výsledek pro ty koho to zajímá. Dneska jsem v očekávání najel na benzínku a standardně natankoval, tedy před tankováním PHM jsem vyndal klíček ze zapalování. A po natankování jsem zapnul klíček, otočil a najednou šup, kontrolka rezervy zhasla tak jak má. Chytré to auto :-) Což potvrzuje moji původní domněnku, že opravdu je třeba při tankování vyndat klíč ze zapalování aby si pak při znovuzastčení dokázal přepočítat nový stav, jinak se stane to co se stalo, že palivoměr sice ukazuje klidně i plnou nádrž (v závislosti na natankování), ale svítí rezerva. Nevím jak to počítá, ale je jasné, že palivomě je vázán na mechanické měření (plovák nebo tak) zatímco kontrolka rezervy je ovládaná řídící jednotkou. Ale určitě není žádné čidlo na plováku, které by posílalo údaj jednotce o množství PHM v nádrži, protože to by byl jeden mechanismus a musel by se jak palivoměr, tak kontrolka chovat stejně. Kontrolka rezervy se rozsvící na základě jinak spočítaných údajů, ale nevím jak. Vím, že s plovákem to nesouvisí :-)

jakuceli
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned čer 14, 2015 23:03

Re: Svítící rezerva i po dotankování - palivoměr funguje

Příspěvek od jakuceli » úte srp 01, 2017 16:02

Ahoj, to co jsi udelal je jedna z moznosti, dalsi moznost, ktera to vyresi ihned je ze provedes test pristrojoveho panelu, viz tento odkaz kde jsem to resil viewtopic.php?f=59&t=85300&p=1193758#p1193758
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů