Při lehce teplém motoru nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od Arkis » pon čer 05, 2017 18:29

Ano, vím, že jsem toto téma již zakládal, ale bohužel bez výsledku. Spousta lidí nechce číst několik stránek a tak chci začít s novým štítem. Navíc teď, jak se otepluje, tak jsou problémy častější než v zimě.

Popis závady: Když s autem jedu delší trasu (např. 20km), motor se zahřeje na normální teplotu, a potom auto tak na 40min odstavím (např. jdu na nákup), tak potom auto strašně dlouho točí, než nastartuje. Startér se točí třeba 5 sekund a více, auto se klasicky snaží nastartovat. Potom má auto snahu se dusit a smrdí benzínem, jakoby bylo přechlastané. Když je auto hezky vychládlé, tak naskočí prakticky okamžitě.
Diagnostika mlčí.

Co jsem už nechal zkoušel dělat v servise:
- před pár dny jsem měnil cívky a svíčky (cívky Valeo, svíčky DENSO iridiové)
- vyměněn senzor teploty vody
- vyměněn MAP senzor
- zkontrolovány obě lambda sondy
- palivové čerpadlo v pořádku
- vyčistěná, seřízená a přetěsněná škrtící klapka

Už z toho začínám být opravdu na nervy. Může být něco se samotným startérem?

Uživatelský avatar
Peter777
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 14, 2017 07:14

Re: Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od Peter777 » úte čer 06, 2017 21:27

Toto som presne mal,je to snímač polohy kluk. hriadela,diagnostika tiež neukázala nič ;)
Renault Scénic 1.6 16V 79KW BA + LPG

Obrázek

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od Arkis » pát čer 09, 2017 17:31

Po dvou dnech od výměny to vypadá, že je závada konečně pryč! Obrázek
Díky moc!

Uživatelský avatar
Peter777
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 14, 2017 07:14

Re: Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od Peter777 » ned čer 11, 2017 17:46

Bolo to tým snímačom ? :)
Renault Scénic 1.6 16V 79KW BA + LPG

Obrázek

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od Arkis » ned čer 11, 2017 19:00

No nevím. Oslavy možná byly předčasné. Dneska, když bylo opravdu horko, tak to zas trošku nechtělo startovat. Je to však mnohem lepší než před tím. Takže po výměně snímače je to jednoznačně lepší :).

tunner22
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 29, 2018 20:37

Re: Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od tunner22 » pon led 29, 2018 20:59

taky podobny problem mam aj ja,akurat ze mam novy snimac kluk.vycistenu a pretesnenu klapku,vymeneny krok.motorcek.,cievky ok aj sviecky a auto nestartuje iba kedy sa mu zachce a ked ide po 20km zacne trhat a vypinat samo od seba....uz som bezradny

Ladis_z_Brna
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: čtv úno 24, 2011 07:48
Bydliště: Brno

Re: Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od Ladis_z_Brna » sob led 04, 2020 11:28

Pokud špatně nestartuje za tepla, co zkusit těsnost a stav vstřikovačů?
Při netěsnosti toto dělá za tepla.
Vyčistit vlastní vstřikovače sprejem a případně dát nové gumky (promáznout ty původní).
Renault Scenic 1,6 16v 08' - opět v LPG, pilotuje manželka s odborným komentářem dcery z autosedačky
Renault Scenic 1,6 16v 01' - krásný povození + Clip diagnostyka, snad mě už nic nepřekvapí (LPG a pilotuji osobně)
Peugeot 205 1,8 D 88' - legenda a špica auto
Renault 5 TD 85' - todle auto se mi rozpadlo za 4 měsíce pod rukama, jako 15tý majitel a vysloveně "dobrá" koupě :)

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Při lehce teplém motoru nestartuje

Příspěvek od Arkis » stř črc 15, 2020 17:12

Problém se mi pořád nepodařilo vyřešit. Nic se nezhoršovalo a startování zlobí pořád jen za mírné teploty motoru.

Před pár měsíci vyskočila na dálnici kontrolka motoru, ale auto se chovalo pořád stejně. Tak jsme zastavili na pumpě, nahodil jsem diagnostiku (jen základní bluetooth do mobilu) a ta nic nenašla. Po dalším startu už ale nic nesvítilo a vše bylo v pořádku.

Dneska jsem zkoušel diagnostiku znovu, protože mě to startování už zase začíná štvát a diagnostika dělala test motoru a vyhodilo to "oxygen sensor - not passed". Prostě nějaký test senzoru vzduchu dopadl špatně. Předpokládám, že senzorem vzduchu se myslí lambda sonda. Jenže kontrolka motoru při jízdě nesvítí a lambda by kontrolu rozsvítila, ne?

Už jsem se díval, jak se lambda vyndává a vypadá to na dost pěkný opruz (sundat sání, plasty kolem stěračů a potom se tam nějak vykroutit rukama).

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů