Nefunkční odemykání dveří centrálem

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od vasekpetr1 » ned bře 05, 2017 07:11

Ahoj, chci se zeptat, zda někdo neví, jak je řešené ve Sceniku odemykání dveří centrálem? Mám ten problém, že když dojdu po delší době k vozu, tak normálně dálkou odemknu, zamknu, ale když chci znovu odemknout, tak už se žádné dveře neodemknou, jen bliknou blinkry a nic. Při povelu na zamknutí je slyšet, že impuls na zámky jde (zámek kufru cvakne) a blinkry dvakrát bliknou. Když přes klasický klíč dveří odemknu u řidiče, vlezu do auta a zkusím odemknout tlačítkem na palubce, tak se zbývající dveře rovněž neodemknou.
Elektronika centrálu je na schématu znázorněna v modulu 645 "Jednotka elektronické kontroly osádky vozu" umístěná v prostoru u pojistek. A já se ptám:
1) Dá se tento modul nějak dostat ven z palubky bez toho, abych musel kompletně rozebírat celou palubku?
2) Je výstup povelů "Odemknout" "Zamknout" řešen sepnutím relé, který otáčí polaritu na zámky nebo je to celé elektronicky přes nějaké spínací FETy? Mám teorii, že pokud by to bylo přes relátka, mohl by být problém zde.
3) Pokud by byl problém v elektronice jednotky, dá se jednoduše prohodit s druhou jednotkou z vraku nebo je potřeba s ní vzít i IMMO a dálkové, případně je potřeba jednotku nechat v servisu nově spárovat s vozem?

Díky za jakoukoli odpověď.

Petr z Hospody (Červené) :D .

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od benytrans » ned bře 05, 2017 07:20

Zklamu Te, ale bez vycuknuti palubky jednotku ven nedostanes... Docela me desi jak postupem casu vsem pribyvaji zavady spojene s touto jednotkou u tehlech nasich starejch kramu...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od vasekpetr1 » ned bře 05, 2017 07:50

Tak jinak :D : když sundám vršek palubky, tak se k tomu zázraku také nedostanu? Snažím se vzpomenout, kolik je tam místa, když jsem tam bastlil aut. rozsvěcení světel, ale už je to dávno :|.
Nemá někdo postup z knížky "Jak na to", jak tu palubku rozhodit, případně nemáte někdo funkční link na stažení té knížky? Klidně do mailu vasekpetr1(zavináč)seznam.cz Budu vděčný, s tím Francouzem bych se už nejraději rozloučil, leč žena k němu má citový vztah a na dědině jsou potřeba dvě auta v rodině :cry: . Díky předem.

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od benytrans » ned bře 05, 2017 09:27

Nene, dolu musi spodek... Vrskem se tam nedostanes. Resp. dokazes ji po sundani plastu u volantu vzit do ruky, mozna i odpojit par konektoru, ale ven by si ji nedostal, je to dost velkej kram...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od vasekpetr1 » ned bře 05, 2017 09:42

Tak dík za info. A ohledně té konstrukce povelů - netušíš, jestli tam jsou relátka nebo tranzistory?

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od benytrans » ned bře 05, 2017 11:11

Vim, ze ta jednotka je plna relatek, ale jestli jsou tam i nejake tranzistory nevim.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od benytrans » ned bře 05, 2017 11:23

Tech relatek je tam 6.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od vasekpetr1 » ned bře 05, 2017 12:53

Na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1585759.html elektrody.pl jsem našel pohled na jednotku BSI (UCH), bohužel se mi nedaří najít pohled na tišťák, ale vzhledem k tomu, že pro napájení motorků centrálu slouží ten horní pravý 8-mi pinový konektor PP1 a pro odemčení, zamčení jsou použity piny 5 a 6, tak bych to viděl na některé z těch dvou relé SIEMENS V23084-C2002-A303. Ale to dohledám až podle tišťáku. Blinkry jdou jinou cestou - přes konektor PP2 (spodní pravý).
Zkusím ty relátka poklepat - třeba je na některém jazýčku jen nějaký návarek, co brání sepnutí.

A nejde náhodou ten modul UCH sólo vytáhnout jako spodní část (po odpojení konektorů pod palubkou (je to součástí té spodní řady pojistek, co koukají pod klasickou pojistkovkou)?

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od benytrans » ned bře 05, 2017 15:56

Ten panel s pojistkama lze oddelit, ale ani potom se mi nepodarilo samotnou jednotku dostat ven. Jeste nejaky pohledy na jednotku najdes zde http://renaultmegane19.blogspot.cz/2015 ... h.html?m=1
Jsou tam popisky relatek a konektoru...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od benytrans » ned bře 05, 2017 16:03

A pokud si to jeste nenasel, tak tady jsou komplet el. schemata na Scenica https://www.google.cz/url?sa=t&source=w ... tYaX2bFPXQ
Bacha je to pres 3GB
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od vasekpetr1 » ned bře 05, 2017 16:43

Díky benytrans, ty schémata VISU mám, dokonce i v češtině :wink: . Na netu jsem objevil i obrázek s tišťákem a vydedukoval jsem, že skutečně pro centrál je to dvoucívkové relé od SIEMENSU. Jsou tam mimo jiné i relátka pro vyhřívání okna, stahování oken, stěračů a varovných blinkrů. Zkusím to vypreparovat ven a pak se uvidí. Zatím díky za rady.
edit: teď koukám, že je to i na těch španělských stránkách :D

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Nefunkční odemykání dveří centrálem

Příspěvek od vasekpetr1 » čtv dub 12, 2018 16:16

Takže další posun v příběhu špatného odemykání dveří: minulý týden už jednotka centrálu odmítla odemknout i po delším odpočinku (doteď pomáhalo nechat auto tak pět minut odpočnout a pak zkusit odemknout a většinou se zadařilo), tak nastoupila akce vypreparování modulu UCHL z prostoru pojistkové skříňky pod volantem. Odpojil jsem baterku, povolil šrouby u pojistkové skříňky a zkusil zabrat´. Modul UCHL se musí skutečně silou vytlačit ven do prostoru palubky směrem dopředu (je držený ve dvou umělohmotných čepech v prostoru palubovky). Když se podaří modul vytrhnout ven, tak potom už jen odpojit 4 konektory kabeláže, konektor přívodního plusu, odkrytovat a pak už je přístup k samotnému tišťáku modulu UCHL. Zkusil jsem na tišťáku propájet kontakty relé V23084-C2002-A303 a centrál zatím chodí, jak má. Případná náhrada dvoucívkového relé je v modelu V23084-C2002-A403, který má kontakty s větší proudovou zatížitelností. Cena relé se pohybuje okolo 150,-Kč.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů