Vibracie od motora

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
snikers
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: ned bře 17, 2013 13:05
Bydliště: Nemšová - SR

Vibracie od motora

Příspěvek od snikers » stř úno 15, 2017 18:37

Zdravim minuly rok som menil vsetky tri silenbloky (motor, prevodovka) vsetko bolo ok. Teraz pred zimou mi zacalo s klesajucou teplotou prenasat vibracie od motora do kabiny, vibracie su zavisle od otacok najviac citit pri 1500 ot. Cim je vonku chladnejsie tym viac auto vnutri strpa. Po dlhsej jazde ked sa auto ohreje sa to zmierni ale neprestane uplne alebo ak je vonku nad nulou je vibracie menej citit. Skusil som aj este raz vymenit ten velky silenblok motora ale nepomohlo. Pozeral som aj pod auto ci niekde nahodou vyfuk neopiera ale vsetko vyzera byt ok. Ak idem prudsou zakrutou dolava tak vibracie niekedy aj uplne prestanu. Neviete poradit co este pozriet?
Renault Scenic 1.9 dCi, 2002

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Vibracie od motora

Příspěvek od Dan Black » ned úno 19, 2017 10:42

Prozkoumej silentblok na straně spolujezdce - může být špatně usazený a bude se ti opírat "železo o železo".
(Já tam mám strčený pruh gumy.)
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie od motora

Příspěvek od benytrans » ned úno 19, 2017 15:33

Ta guma tam ma byt puvodne, jestli ji tam nemas, tak uz upadla... Navic pokud upadne ta guma, tak po kratkem case se silentblok uplne utrhne kvuli zvetsene vuli (akcelerace a decelerace motorem), pak tam motor uz jen tak nejak sedi a postupne sebou bere i dalsi dva silentbloky...
Ale kolega je menil, aspon dle toho co pise...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Vibracie od motora

Příspěvek od Dan Black » ned úno 19, 2017 15:56

Další guma tam být nemá, je to dodo úprava.
Mám to uložení už docela vykloktané, takže do mezery mezi černou a stříbrnou částí jsem naládoval pruh gumy, aby se při zatáčení (=příčném pohybu motoru) neopřelo železo na železo a nedrnčelo to...

Ilustrační obrázek:
Obrázek
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie od motora

Příspěvek od benytrans » ned úno 19, 2017 18:05

To mas ale ten silrntblok uplne kaput... A s nim asi i ten na prevodovce, ten je sice mekci, ale taky by nedovolil posuv motoru ze strany na stranu :-) Ten silent u spolujezdce je slusnej spalek gumy, ale roztrhne se v miste sedla steftu zalityho v tom spalku a pak je to jak kulicka v misce, vali se to na vsechny strany... Ve vysledku se nic nedeje kdyz se to ruzne vycpe gumou okolo, akorat pri prevraceni auta spadne motor na kapotu :-D
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů