Nová zkušenost- turbo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Majkl2.2dt
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 09, 2015 11:06

Nová zkušenost- turbo

Příspěvek od Majkl2.2dt » pon úno 13, 2017 19:34

Chtěl bych se s vámi podělit o svou zkušenost s malým výkonem mého dti, jež sem rozebíral v mém předchozím příspěvku (dotaz na turbo). Po vyčištění egr, výkon lepší, ale nic moc. Včera sem jen tak ze zvědavosti foukl do trubičky podtlaku ventilu ovládajícím klapku u turba, jestli se bude něco dít. Nešlo mi to moc dobře, ale uslyšel sem bublání. Tak sem zkoušel nasát a šlo to špatně. I tak se mi povedlo odsát menší množství oleje z toho ventilu, teda emulze oleje a vody. Dostalo se to tam ze sání za ty léta a znemožňovalo to tomu podtlaku ovládat turbo a tudíž malý výkon. Světe div se, auto se rozjelo a já ho nepoznávám, turbo bere, konečně! Ještě mám v plánu ten podtlakovej ventil odsát důkladněji. Závada nefunkčního turba vyřešena!

miltrax
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 08, 2016 20:11

Re: Nová zkušenost- turbo

Příspěvek od miltrax » sob dub 29, 2017 12:13

Nazdar ja som mal nedavno to iste,auto bežalo v nudzovom režime,auto v servise 5 dni,na chybu neprišli... auto som odviezol kolegovy,vybral turbo vyčistil ho aj variabil bol špynavy,na PC chyba tlakoveho spinača turba,to iste im hlasilo aj v servise tak neviem prečo sa s tym nepohli,spinač vymeneny auto šľape turbo pekne počuť.Svietila mi aj kontrolka žhavenia+chyba elektroniky po vymene to zhaslo.No počas jazdy sa občas rozsvieti ta kontrolka a auto je zase v nudzovom režime,ale trva to iba max 5 sekund a urobi to raz za čas na dlhšej trase.Auto mam 2 roky roby to od začiatku mal to jeden majiteľ iba.Neviete poradiť nestretli ste sa s tym?? Dakujem

jirkasta12
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pát dub 06, 2012 15:06
Bydliště: Albrechtice

Re: Nová zkušenost- turbo

Příspěvek od jirkasta12 » stř kvě 10, 2017 18:18

no ikdyz mam dci tak to zkusim take a dam vedet diky

jirkasta12
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pát dub 06, 2012 15:06
Bydliště: Albrechtice

Re: Nová zkušenost- turbo

Příspěvek od jirkasta12 » pát kvě 12, 2017 17:40

kde ten ventil najdu???dik

Milosko
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 09, 2018 17:03

Re: Nová zkušenost- turbo

Příspěvek od Milosko » stř bře 14, 2018 19:22

Ked otvoris kapotu tak presne smerom dole pod pravym stieracom idu do neho dve hadicky a konektor...

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů