Strata vykonu 1.6 16V 2001

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Nault
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 01, 2016 10:16

Strata vykonu 1.6 16V 2001

Příspěvek od Nault » čtv lis 10, 2016 13:26

Zdravim. Menili sme s kamosom rozvodovy remen, po roztrhnuti predosleho, takisto vsetky ventily, vodne cerpadlo, tesnenia.
Auto stalo pred tym asi 3-4 mesiace.
Po nastartovani vyzeralo vsetko ok.
Casom sa ale zacal objavovat problem so skackavym motorom. Nastartujem, prejdem kludne 50km, vsetko ide ok. Ked potom auto vypnem na nejakych 10-20 minut tak ked ho znova nastartujem problem sa zacne prejavovat. Nasledne ked auto dlhsie stoji, zase ide bez problemov az kym nemam nejake medzi pristatie.
Problem spociva v tom, ze pri postupnom pridavani plynu sa motor zacne v urcitych otackach dusit, ked zosliapnem plyn na podlahu, motor sa rozbehne ale po chvili zacne znova dusit. Toto robi v kazdej rychlosti. Popr tom mam podozrenie aj na vyssiu spotrebu paliva.
Ked motor necham vyhasnuty dlhsi cas, problem sa po nastartovani neobjavi az do casu, ked necham motor vypnuty na spominanych cca. 10-20 minut, po novom starte sa problem objavi. Ked ma motor tento problem a prejdem skackavym motorom trebars len 10km, po vyhasnuti citit od motora nezvykly pach, ako keby bol prehriaty viac ako je bezne. Moze to suvisiet s chladenim?
Mali sme problem system odvzdusnit po naliati novej chladiacej kvapaliny. Ked je motor vypnuty hladina kvapaliny je na ryske maxima, ked sa motor zohreje niekedy vystupa 1-1,5 cm nad maximum - hadice do chladica a motora sme zapojili ako boli, a ani to nevyzera ze sa daju zapojit inak. Kurenie funguje.

Moze to suvisiet s chladenim? Moze to suvisiet s katalyzatorom? Katalyzator nevyzera byt stary, vnutri je ale trochu sivy - auto dlhsi cas stalo, nemoze to suvisiet s tym? Skusali sme katalyzator precistit sprejom pre DP filtre no nepomohlo, skor mam pocit ze problem sa zhorsuje.
Je mi luto rozbit kat + navarat novy, dokial som si nie isty.


Nejake rady?
Dik
Peter

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů