Přimrzlé brzdy?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Arkis » sob úno 27, 2016 23:25

Jen jsem se chtěl zeptat, jestli je to normální nebo bych to měl nějak řešit?
Večer při cestě z práce byl hustý déšť a přes noc byly teploty pod bodem mrazu. Ráno teploměr v autě ukazoval -5°C a stalo se mi toto:

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=PuBXjCSluI4
Auto před rozjezdem stálo cca 20 sekund na volnoběh. Po rozjetí už se to neopakovalo. Už se mi to párkrát stalo, ale nikdy to nebylo tak silné. Byl cítit značný odpor proti rozjetí auta.
Předpokládám, že mi přimrzá brzdová destička nebo se voda dostává někam, kam nemá a zamrzá tam.
Ruční brzdu nepoužívám a mám vyřazeno (stojím v krytém přístřešku a když už hodně fouká a mám strach o auto, tak jen dám kvalt, aby se náhodou někam nerozjelo).
V nejbližší době (při přezouvání gum) si nechám vyměnit i přední brzdy, protože pravá vnitřní destička je již skoro celá ojetá a občas se už ozve pískání. Kotouče jsou také už na hraně životnosti, takže dopředu půjde set brzd ATE.

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Dan Black » ned úno 28, 2016 12:28

Můžou být zatuhlé třmeny a když zastavíš tak se destička pořádně nevrátí a zůstane "připláclá" na koutoči a přituhne. (při vlhkém počasí klidně i do druhého dne)
Pokud plánuješ výměnu brzd nachystej si flexu a brusný kotouč - u mě frantíci odflákli opracování odlitku třmenu a na hranách zůstali otřepy, které drhly a třmen nechodil volně...
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Arkis » ned úno 28, 2016 13:05

Brzdy jsem si nikdy sám neměnil, takže to svěřím servisu. Z návodů to sice vypadá docela jednoduše, ale je to natolik důležitá věc, že se do toho nechci pouštět.
Proto také čekám na výměnu kol - nechám je vyvážit na sezónu a rovnou nechám komplet auto projít, jestli je všechno v pořádku.
To s tím třmenem jim také řeknu, ať se podívají, jestli tam nezůstává zaseklý.

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Dan Black » ned úno 28, 2016 13:46

Mno, zadní brzdy bez fíglu "tlačit+kroutit" nejsou sranda. :roll:
(pístek zadní brzdy je tlačený kapalinou při provozní brzdě a mechanicky-pákou při ruční brzdě, pokud ho chceš zamáčknout musí se na něj tlačit a zároveň kroutit - my to vyřešili sikovkama a truhlářskou svěrkou...prostě práce pro čtyři ruce 8) )

Já na takovéhle věci naštěstí mám šikovného brášku. :ik23:
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Arkis » ned úno 28, 2016 14:02

Zadní jsou v pořádku. Rána jde slyšet vyloženě od předku. Naštěstí zadek nemám ani moc sjetý. Jezdím totiž většinou sám nebo ve dvou.
Problém bude tedy na předku. Nějak to do servisu přežiju a potom napíšu, čím to bylo.

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Dan Black » ned úno 28, 2016 14:31

Právě na předních jsme řádili s flexou...

BTW:
Když to bude v servisu na zvedáku ať ti vymění palivový filtr - je to za pár kaček a ušetříš spoustu budoucích problémů.
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Arkis » ned úno 28, 2016 14:58

Dobrý nápad, určitě ho koupím a dodám.
Je k tomu dobrý přístup? Na felicii jsem musel shodit výfuk z držáků, abych se k němu dostal.

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Dan Black » ned úno 28, 2016 15:05

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... tr#p822860
Váleček před pravým zadním kolem...vyndavá se vycvaknutím té zelené části hadicové spojky.
Ale ne všechny auta ho maj. (nikdo neví která verze filtr má a která ne.e)
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od Arkis » ned úno 28, 2016 16:06

Tak to je super přístup. To jim ani nebudu říkat a vyměním si jej sám. Zvlášť, když je tak pěkně na očích a dostupné. Oni by si za to chytráci řekli stovku navíc :).
Ještě uvidím, jestli ho tam vůbec mám. Celkem doufám, že nemám ten "doživotní", jak je psané v tom tématu.

hofi1
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pát bře 29, 2013 13:12

Re: Přimrzlé brzdy?

Příspěvek od hofi1 » pon úno 29, 2016 19:46

Arkis píše: Celkem doufám, že nemám ten "doživotní", jak je psané v tom tématu.
Já ho tam nemám :(
Scénic 1,6 16V r.v. 2002

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů