Vyjmutí sedaček - Airbag?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od Arkis » stř led 27, 2016 14:08

Pomalu nakupuji potřebné věci na jarní úklid auta. To se neobejde bez vyjmutí sedadel. Jelikož mám přední sedadla s airbagy, tak mám celkem strach s tím manipulovat.
Když sedačku vytáhnu a znovu vrátím, bude mi svítit kontrolka airbagu a bude se to muset vypnout přes diag? Vím, že některé auta to tak mají. Na fóru jsem našel, že jednomu členovi blikala kontrolka, protože ledabyle zapojil kabely, ale pro jistotu se ptám, aby mi to potvrdilo víc lidí.

A ještě. Když manipuluji s airbagy, tak bych správně měl odpojit baterii, že?

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od vasekpetr1 » stř led 27, 2016 16:50

Osobně si myslím, že pokud nezapneš zapalování (čili klíčky do kapsy a nedávat nikomu :D ), tak airbagy nehrozí. Ale odpojení baterky je kulomet (zapomeneš, že máš sedačky venku a někdo otočí klíčkem, a už visí hláška). Samozřejmě pořádná kontrola sepnutí všech konektorů po připojení je před připojením baterky nutností.

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od Arkis » stř led 27, 2016 16:59

Od té doby, co jsem kontroloval olej a přítelkyně zatroubila už všechny od auta vyháním, když na něm něco dělám :D. (Jo, bolelo to a jo, bouli tam mám dodnes.)
Takže hláška tam nevznikne, když to jen vyndám a vrátím. Musím udělat nějakou krpu - špatně to zapojit a zapnout zapalování nebo zapnout zapalování při vytažené sedačce, aby vznikla hláška.
Baterii raději odpojím

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od Zefek » stř led 27, 2016 17:03

Tyhle auta jsou primitivní. I kdyby se rozsvítila kontrolka, tak při správné funkci systému (kdy je vše správně), to bude zase fungovat vše v pohodě a kontrolka svítit nebude. Takže není co řešit. Otázkou je, jestli ty sedačky dostaneš ven. Matky jsou ze spodní strany a po těch letech ... Měl jsem co dělat, abych vyhodil sedačku na thálii a když jsem viděl šrouby na jedničkovém megane, tak jsem se o to ani nepokoušel.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od Arkis » stř led 27, 2016 18:12

V čem by měl být zádrhel? Předpokládám, že tam bude uchycení stejné jako ve Felicii. Na podvozku bude navařená matice a v autě bude šroub, ne? Popral jsem se s tím na Felicii, která byla po lesácích, tak to musím zvládnout i s tímto mazlem :-).

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od Zefek » stř led 27, 2016 18:15

Ne, na sedačce je navařený šroub, který jde skrz podlahu a zespodu je matka. Bude to zarezlé tak, že matka a šroub bude jeden kus.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od Arkis » stř led 27, 2016 18:17

Tak to bude alespoň sranda :-D. Uvidím, jak se s tím poperu.

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od goreff » čtv led 28, 2016 16:38

vloni jsem to absolvoval na kupéčku a šlo to, taky jsem se toho obával...dobře prostříkat nějakým rost-offem a pokud je přístup očistit vyčnívající závity ocelákem...
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Bealien
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 21, 2011 22:02
Bydliště: Ostrava

Re: Vyjmutí sedaček - Airbag?

Příspěvek od Bealien » čtv črc 27, 2017 16:33

Ahoj,
taky přidám moje zkušenosti ze sedačkama. Koupil jsem scenica a byly tam celkem špatné sedačky prosezene atd. Sehnal jsem z bouračky na bok pohledem vše ok, Namontoval zapojil konektory a zapl kliček a kontrolka airbagu zustala svítít. Potom jsem si všiml že jeden předpinač pasu je vybaveny. Dal jsem nový z původnich sedaček. Kontrolka svíti dál. Jak jde problém odstranit? Nějakou diagnostikou nebo je jednotka po smrti?

Děkuji Honza
Renault megane 1,4 16V,RXE,LPG,2000 (2013-2017)
Renault scenic 1,6 16V,RXE, LPG,2000 (2016-.....)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů