Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
smoula19
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř bře 04, 2009 16:57
Bydliště: čadca slovensko

Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Příspěvek od smoula19 » stř led 06, 2016 18:46

Zdravím,viem,že na túto tému sa toho popísalo vela,ale podla príspevkov sa mi nedarí,príst na príčinu mojho problému.Už som bol skoro doma ked mi cca 500m od domu zacala svietit kontrolka oleja a klikat červena gulička,ale auto šlo normalne,zastavil som pred domom a centrálom zamkol.Keď som sa asi za 10 minút vrátil k autu s olejom aby som dolial,tak som centrálom normálne otvoril dolial olej,ale bohužial už nenaštartoval.Motor točí,ale nenaštartujem.Tak som zamkol a šiel hladat tu na forum...Viem,že radíte kuknut a vyčistit čidlo otačok tzv.motýlika....ale ja ho sakra nikde nemožem nájst aspon keby nejake foto bolo kde to presne je.Nie som tech.antitalent ale ja si nemožem pomoct nemožem ho najst :( Potom ma napadol aj imobilizér,lebo niečo podobne som mal na laguneI v 2009,ale tam bol problem s baterkou v kluči,musel som rozmontovat kluč opísat a zadat kod do takeho generujuceho programu a zadat ho pomocou centralu aby sa to zosinchronizovalo a dalo naštartovat....ale spat k scenicu..znova som skušal štartovat ale stale nič.ked dam kluč do poloh dva tak všetky kontrolky zhasnu akurat ostane svietit kontrolka baterie,oleja ale ta červena gulička stale blika,nemala by zhasnut aj ona?Ďakujem za každu radu

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Příspěvek od vasekpetr1 » stř led 06, 2016 20:29

Je to sice z Megana, ale třeba to pomůže.
Nebo se pohrabat v obrázcích na Googlu.

smoula19
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř bře 04, 2009 16:57
Bydliště: čadca slovensko

Re: Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Příspěvek od smoula19 » čtv led 07, 2016 13:55

tak motýlek najdený vyčistený a stale nič...asi určite to bude immo :(Asi to bloklo ked sa rosvietila kontrolka oleja s tým tlačítkom stop,lenže ako to odblokovat hm? :roll:

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Příspěvek od vasekpetr1 » čtv led 07, 2016 14:21

Netvrdím, že jde o stejnou či podobnou závadu, ale také jsem se trápil se startováním a já jsem zkusil na 10 minut úplně odpojit akumulátor (při té příležitosti jsem očistil kontakty na baterce od oxidace), tak pokud znáš kód k rádiu, můžeš též vyzkoušet :wink: . Od té doby (cca týden) mám klid a chytá na první brnknutí.

smoula19
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř bře 04, 2009 16:57
Bydliště: čadca slovensko

Re: Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Příspěvek od smoula19 » čtv led 07, 2016 15:08

Ja som mal bateriu vonku a celu noc na nabijacke a cod neviem lebo tam nieje origo radio,take som to uz kupil....myslim ze to nebude imobilizer,lebo mne ta kontrolka blika stale rovnako ako ked je zamknute auto.Keby to bol imobilizer,tak blika zbesilo,myslite si ze by stacilo vymenit baterku v kluci?A este jedna vec ked sa mi to stalo tak mi prestalo ist stahovanie vodicovho okna,viem vyzera to divne ale vsimam si kazdu blbost

mikihu
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: sob pro 22, 2012 17:45

Re: Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Příspěvek od mikihu » čtv úno 11, 2016 00:26

smoula19 píše:....ale spat k scenicu..znova som skušal štartovat ale stale nič.ked dam kluč do poloh dva tak všetky kontrolky zhasnu akurat ostane svietit kontrolka baterie,oleja ale ta červena gulička stale blika,nemala by zhasnut aj ona?Ďakujem za každu radu
...ta cervena gulicka by mala v druhej polohe kluca zhasnut. Skus pouzit nahradny kluc.
Renault Scenic 1,6 16V, 79kW, r.2000, fabricke LPG - AG DGI

Vojtech F
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 08, 2023 04:59

Re: Scenic 1,6 16V r.v.2000 NEŠTARTUJE!!!Pomoooc

Příspěvek od Vojtech F » ned srp 06, 2023 19:33

No može to byť imobilizér túto závadu popisujú v inom fóre a mne to robilo tiez a po vimene poistky štart na brnk

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 25 hostů