Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtvý.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtvý.

Příspěvek od to.tak » úte pro 22, 2015 13:15

Po výměně baterky mi nenaběhne rádio, koukal jsem pod volant do skříňky pojistek ale symbol rádia tam nevidím. Najde se rádce, který poradí kde hledat? Je to scenik r.98 jedničkový po prvním fejsliftu.
Myslel jsem že jsou jen vyklepaný kabely protože displej v kapličce čas od času stávkoval, ale když jsem to celé rozebral, došlo mi že nesvítí vypínač na rádiu. Takže by to mohlo být i jen pojistkou.
Kdepak ji hoši od renaultu asi schovali?
Dík za rady.

TAk pojistku jsem nakonec objevil v dolní řadě mezi pojistkama světel. Rádio je dál mrtvý a displej v kapličce taky. Nějaké nápady co dál ? Displej je vlastně i výstupem ukazatele spotřeby a podobných údajú a to je všechno mrtvý taky. Jdou jen dvě kontrolky na pásy a dveře protože ty mají vlastní dráty.
Naposledy upravil(a) to.tak dne úte pro 22, 2015 14:06, celkem upraveno 1 x.

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Kde je pojistka?

Příspěvek od vasekpetr1 » úte pro 22, 2015 13:57

Pojistka F30 - 15A - Hodiny, zapalovač cigaret, funkce denního osvětlení, autorádio, displej autorádia, navigace.
Druhá řada odspodu, třetí zprava. Symbol obdélníčku s notou :wink: .

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od to.tak » úte pro 22, 2015 14:14

Tak to je špatný. Zásuvka zapalovače funguje, takže hypotéza, že ani náhradní pojistka nefunguje je lichá.

EDIT

Dobře, když má dvě pojistky, tak která by shodila i displej? Asi spíš ta spínaná ne? Trvale připojený displej by svítil furt. Kde se dá zjistit číslo druhé pojisty a proč tím pádem vše nenaskočí aspoň po sepnutí klíčku? Při přerušení stálého napájení by se jen vymazaly kanály, ale po otočení klíčku by naběhlo.
Naposledy upravil(a) to.tak dne úte pro 22, 2015 15:08, celkem upraveno 1 x.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od krt.ecek » úte pro 22, 2015 14:23

radio má dvě pojistky... jedna pro trvalé + a druhá ta o které píšete na spínané...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od vasekpetr1 » úte pro 22, 2015 15:27

Tak ještě F6 - 15A - měla by být v horní řadě pátá zleva (na krytu je psáno COUPE CONSO) a je to trvalý plus pro - odpojení spotřbičů, elektrická zpětná zrcátka, hodiny - autorádio - displej autorádia - navigační systém - automaticky
regulovaná klimatizace - detektor tlaku v pneumatikách. Jde o to, jestli ji máš osazenou.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od to.tak » úte pro 22, 2015 16:04

V horní řadě dvě patnáctky jsou ale vypadají zdravě. No nic, musím do práce takže další laborování s pojistkama musím odložit na zítřek. Asi mi nezbyde, než brát jednu po druhé a proměřit je měřákem.
Jak to má tenhle tip s dalšíma pojistkama mimo hlavní desku? Vím že je pár dalších pojistek někde v motorovém prostoru a u novějších scéniků je něco schované i pod popelníkem. Mám se bát že budu hledat po všech čertech?

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od vasekpetr1 » úte pro 22, 2015 16:33

V motoru u baterky jsou hlavní pojistky a pro spotřebiče v motorovém prostoru. Pro ten tvůj obvod rádia to jsou pojistky F21 - 60A a F22 - 60A o kterých nepředpokládám, že by byly přerušené, protože bez nich by ti nešla půlka auta.
Nejlepší bude, když vezmeš měřák do ruky a začneš měřit, jestli na dotyčných pojistkách (a za nimi) to napětí máš.
Ale zkontroluj ještě i pojistku F11 - 7,5A pro levé obrysové světlo (z ní bude to osvětlení kapličky).
Třetí zprava v horní řadě.
Pojistky jsou vlastně číslovány z levého horního rohu doprava od F1 po F33 vpravo dole :wink: . Musíš samozřejmě počítat i neosazené pozice.
Kdybys měl zájem, můžu ti na mail poslat nějaká schemata v pdf.
vasekpetr1(zavináč)seznam.cz

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od to.tak » stř pro 23, 2015 12:23

Podsvícení mě napadlo jako první, zkoušel jsem baterkou prosvítit displej, takže bych aktivní pole na displeji poznal, jak ale píšu, nesvítí ani podsvícení vypinače na rádiu, takže nejde proud ani do něj.Když mi pošleš schéma zapojení, vyčtu z něj aspoň to, jestli od pojistky jde drát do rádia a odtud teprve nahoru k displeji nebo se dráty rozdělují hned za pojistkou což by bylo podle logiky normální. U francouzů ale člověk nikdy neví, čím v oblasti drátů dokážou překvapit.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od krt.ecek » stř pro 23, 2015 12:27

a není jednoduší vyndat radio a změřit napájení na patřičíných pinech? renault používá klasické iso zapojení... tím zjistíš, zda je v čoudu radio, nebo elektrika k němu a kde hledat - mimochodem, displej by se měl rozsvítit i při zapnutí světel bez radia...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Masha2
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 22, 2016 17:39

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od Masha2 » ned kvě 22, 2016 18:33

hoj, stalo se mi to samé - tedy uprostřed jízdy... přišel si na to, čím to bylo?

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtv

Příspěvek od to.tak » ned kvě 22, 2016 22:59

Po internetu je těch případů víc. Je za tím nějaká poruchová součástka v horním displeji - kapličce. Teda aspoň v mém případě. Njsem si jistý, jestli to bude stejná diagnóza. Tobě to udělalo za jízdy takže jsi měl rádio funkční. Nám to nezobrazilo možnost vložení kódu po odpojení od baterky. My tudíž máme mrtvý displej ale u tebe to může být třeba jen vyklepaný konektor.

Můsa
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 01, 2017 09:10

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtvý.

Příspěvek od Můsa » pát pro 01, 2017 13:28

Dobrý den,
mám obdobný problém. Jak do u Vás dopadlo? Bylo to vadným displejem? Nebo nějaká jiná závada?
Předem děkuji za odpověď.

Můsa
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát pro 01, 2017 09:10

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtvý.

Příspěvek od Můsa » sob pro 02, 2017 14:06

Tak už vyřešeno. Byla to vadná pojistka "COUPE CONSO" v první horní řadě šestá zleva. Úplně mrtvá kaplička a po výměně hned naběhla. Jupí.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Rádio po výměně baterky nejde.Displej v kapličce je mrtvý.

Příspěvek od to.tak » sob pro 02, 2017 16:04

Já bohužel musel celou tu srandu vyměnit. Naštěstí jsem ale narazil na člověka co dával scenika do šrotu tak mě to moc nestálo. Dokonce se mi podařilo na polském fóru renaultů následně i dohledat pinout na všechny tři tipy displeje kapličky které se u prvních scéniků používaly.

PS: vykuchal jsem si to od něj i s rádiem pro případ že by moje rádio s jeho displejem nefungovalo. Takže mi rádio doma leží. Kdyby ho náhodou chtěl někdo kvůli ovládání pod volantem a nevadilo mu že je to jen s kazeťákem, můžu ho poslat dál . Kód mám.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů