Výměna pár věcí

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Biggby
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát kvě 16, 2014 19:24

Výměna pár věcí

Příspěvek od Biggby » sob říj 03, 2015 00:03

Čaute, nově sem koupil Scénika rok 2002 a chtěl bych na něm změnit pár věcí.

1. Řadící páka: Má má naprasklou hlavu a není mi zrovna pohodlná do ruky. Co jsem tak zkoušel, tak jen ten vršek hlavice vytáhnout nejde, ikdyž tady na fóru je psáno opačné. Zatím sem netahal plnou silou, protože nemám náhradu. Ani nevím z čeho vzít jinou, ale asi z nějakého jiného Rencka. Má většina renaultů stejný průměr díry hlavice?

2. Volant: Mám ho dost ošoupaný, takže buď půjde do kůže a nebo dám z něčeho jiného. Hodně se mi líbí z nových modelů jako je tento
http://www.renault-laguna.com/sites/def ... volant.jpg
http://www.vybermiauto.cz/data/car_imag ... 136058.jpg
Tam už ale asi bude problém ho dopasovat. Nevím, jestli se používají u těchto aut stejné tisícihrany, kroužky pro klakson... a tak to nemusí pasovat.

3. Výška sedla: Sem poměrně vysoký a i z tohoto důvodu sem skončil u scenika. Jako jedno z mála aut mi vyhovovalo aji na výšku. Mám něco přes dva metry a co si budeme nalhávat, prostě sedím moc vysoko. Při sezení čumím na konec zaplých stěračů a to není moc dobré. Co sem se tak díval, tak sedadlo nejde na první pohled nějak víc snížit. Řešili ste někdo takový problém?

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od Arkis » sob říj 03, 2015 09:25

Na tu řadící páku jsem se díval taky. Podle fóram tam sedí z Clia a dalších Renaultů v podobných ročnících. Pravděpodobně tam dáš prakticky cokoliv. Jen počítej s tím, že nesmíš mít nic vysokého, aby jsi vůbec mohl dobře řadit zpátečku :wink: .
S volantem ti bohužel neporadím.
Ohledně sedačky: Taky jsem se na to díval. Některé auta (hlavně amerického původu) mají ještě 3 různé výšky úchytu. U Scénica jsem takovou možnost nenašel. Jediné, co mě napadá, jsou sedačky například z Meganu stejného ročníku. Scénic totiž konstrukčně vychází z Meganu a tak může mít například stejné vzdálenosti úchytů.

Uživatelský avatar
m.king
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: sob úno 04, 2012 20:16
Bydliště: Čejkovice

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od m.king » sob říj 03, 2015 18:18

A nemáš třeba výškově nastavitelné sedadlo u řidiče? Já mám.
Megane Scenic JA0G0C 1998 / 2.0i - 83.5 kW - F3RP7 - 29.11.2016 prodán
Obrázek

Twingo 1999 / 1.2i - 43 kW , prosklená střecha
Obrázek

Biggby
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát kvě 16, 2014 19:24

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od Biggby » sob říj 03, 2015 19:17

Spíš potřebuju ten průměr díry pro hlavicu.
Na ty úchyty sem se taky díval.

Jo, výškově to je stavitelné, ale furt je to málo ;).

Uživatelský avatar
karloscz
Advanced member
Příspěvky: 276
Registrován: sob zář 22, 2007 19:36
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od karloscz » ned říj 18, 2015 13:05

výškově stavitelné sedadlo řidiče, by měli mít všechny Rencky
Renault Scenic 1,6 16V RXE - 05/99 komplet v elektrice
Renault Grand Scenic II 2.0 16V 99kW 05/06
Babeta 210 :-)

Biggby
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát kvě 16, 2014 19:24

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od Biggby » čtv led 07, 2016 13:11

Nepochopily sme se ;).
Mám výškově stavitelné sedadlo, ale aji tak mi to nestačí a potřeboval bych, aby bylo ještě níž.

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od Arkis » čtv led 07, 2016 22:01

Taky jsem se na to díval. Mám necelé dva metry, takže musím mít lehce naklopenou sedačku víc, než bych chtěl. Bohužel jediná možnost je to nějakým způsobem rozřezat a svařit.

Biggby
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát kvě 16, 2014 19:24

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od Biggby » čtv led 07, 2016 23:42

Tak to je škoda. Hele a jak je to s diagnostikou? Co vše dokáže Scénic ukazovat? Kolega má v autě bluetooth diagnostiku a ukazuje mu to na mobilu celkem zajímavé věci. Od teplot po rychlost a podobně. Co tam vůbec je za zásuvku?

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Výměna pár věcí

Příspěvek od Arkis » čtv led 07, 2016 23:45

Zásuvka je tam klasická OBD2 (na Scénic I Ph 2) a najdeš ji v pojistkové skříni u řidiče - hned u naklápění světel, stmívání palubky a vypínání ESP (možná tam je ještě něco, ale už si nepamatuji :oops: ). Bohužel ti neřeknu, co všechno z toho vyčteš. Nikdy jsem ji nevyužil.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů