Co očekávat od Scenica na dálnici

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Šmejky
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 06, 2015 14:18

Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od Šmejky » úte led 13, 2015 08:25

Ahoj všem,
Mám dotaz na jízdní vlastnosti Renaultu Scenic 1,6 16V. Pár let toto velice pečlivě udržované auto vlastnil můj otec a nyní jej vlastní má přítelkyně. Já osobně jsem s autem naprosto spokojený, přítelkyně taktéž. Nicméně ona jezdí po dálnici a přišla za mnou s otázkou, zda je vše v pořádku, že není zvyklá na posilovač řízení a ve vysokých rychlostech se bojí, jelikož minimální pohyb volantem a auto hned reaguje zatočením. Upozorňuji, že je vynikající řidičkou a ví, o čem mluví. Nicméně jednou jsem se po dálnici svezl též a opravdu... Jsem zvyklý řídit jednou rukou, ale s Renaultem na dálnici jsem se držel volantu jako malé dítě máminy sukně. Auto jede čistě, spolehlivě, rychle, ale zdá se mi, že při rychlosti nad 100 km/h, je-li dálnice nerovná, hrbolatá, s vyjetými kolejemi, s menšími nerovnostmi, do mírné zatáčky či při předjíždění...trošku nevypočitatelné. Jak je vysoký posez, zdá se, že se auto dost rozhoupá a u jiných aut bych se bál, aby mi neplavalo.

Celý podvozek a hlavně přední náprava je kompletně v několika servisech překontrolována a zrepasována. Jízdní vlastnosti v žádném případě nepřisuzuji technickému stavu vozu. Spíše se na vás obracím s dotazem na vaše zkušenosti s jízdami na dálnici.

Já osobně vlastním podobný vůz. Opel Zafira A. Posilovač řízení má samozřejmě též, výškově jsou auta + - pár centimetrů tak nějak nastejno. Možná bych řekl, že Zafira je o trochu těžší, nicméně tyto pocity v rychlostech nad 100km/h nemám.

Proto se ptám.... Mám svou nejistotu uzavřít s vědomím, že je to francouzským pérováním, užšími pneumatikami či konstrukčním řešením vozidla?
Renault Scénic I 1.6
K4M A7 , benzín
Řadový 4-válec, 1 598 ccm
16-ventil, komprese 10 : 1
Vrtání x zdvih 79.5 mm x 80.5 mm
Výkon motoru 79 kW (107 PS) při 5750 ot./min
Točivý moment: 148 Nm při 3750 ot./min

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od Zefek » úte led 13, 2015 09:08

Posilovačem to určitě nebude. Může to být klidně i pneumatikama.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od benytrans » úte led 13, 2015 18:57

No já bych se možná od posilovače zas tak neodvracel. Montují se dva druhy, minimálně na jednom z nich se dá seštelovat "vůle". Problém je, že tu vůli nelze poznat na stojícím autě (čepy i spojovačky byly bez vůle), já ji poznal právě při jízdě ve vyjetých kolejích a při hrbolaté silnici nebo při jízdě na krajíčku silnice, kde mě auto tahalo do škarpy. Po výměně posilovače tyto příznaky uplně zmizely.
Resume: Když je vše v pořádku, tak Scenic se nechová na silnici/dálnici o nic hůř než jiná srovnatelná auta, a řídit jednou rukou se dá :)
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od Ivan1 » stř led 14, 2015 18:52

Zafira je určite tvrdšia, francúzske autá sú viac húpavé, možno by pomohli 16" disky, mal som aj na starom Dti aj na súčasnom Dci a je to voči 15" rozdiel, ale pri bočnom vetre to s autom aj tak pekne zamáva.
Inak už pár rokov šoférujem zásadne s oboma rukami na volante, nejak som tak začal automaticky jazdiť, človek dokáže ísť ovela razantnejšie ak drží volnat oboma rukami. A za druhé auto ktoré momentálne využívam najviac je s automatom
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od Dan Black » ned led 18, 2015 21:36

Mám stejný kousek co Šmejky a můžu potvrdit citelnou "vláčnost" při rychlostech nad cca 120km/h
Uvidím v létě, jak se to bude chovat na větších kolech (205/55 R16" )

Na druhou stranu, podobně plave bráškovo Voyager, takže to přisuzuju "krabicoidní" stavbě auta. 8-)
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ocko
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: stř črc 27, 2011 21:07
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od Ocko » pon led 19, 2015 10:44

Má to taky elektrickej posilovač s promenlivym ucinkem podle rychlosti? Pokud ano mohlo by byt neco na tom rizeni ucinku ,a pri vyssich rychlostech je pak moc citlivej volant. Jeste jsem to ale nikde nevidel, tak nevim jestli je tam na to nejaky jiny cidlo nez to co snima rychlost.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od Zefek » pon led 19, 2015 11:36

Tohle elektrický posilovač nemá. Je tam mechanický bez proměnlivého účinku.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

petr_fm
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: sob čer 29, 2013 12:05
Bydliště: Frydek-Mistek

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od petr_fm » stř led 21, 2015 01:37

No hele, řeknu to tak, měl jsem předtím xedose, resp. ještě mám a to je taková dálniční stíhačka. A když jsem sedl do scenica, vyvezl ho na dálnici a vjel do první zatáčky, málem jsem si musel vyměnit trenky, protože chybělo málo, abych proletěl svodidlama :-) A to jsem jel opravdu hooooooodně pomalu, jenom asi 120, protože tu zatáčku bych s xedosem bez problémů a volantem v jedné ruce 200 projel. Takže rozdíl mezi scenicem a "normálním" autem je na dálnici celkem diametrální. Taky jsem začal jezdit s oběma rukama na volantu. Scenic vnímám jako takový autobus, nikám nespěchám, poslouchám klidnější hudbu a jedu pomalu, tzv. "na pohodu" :-) To auto k tomu prostě přímo vybízí - kochat se.

Pro mně osobně to auto na delší cesty prostě není. Zkoušel jsem dvakrát trasu více jak 200km a bylo to neskutečné trápení, přijel jsem opravdu zbitý, unavený. Za to ve městě si ho užívám. To nastupování a vystupování, vysoký posed, luxus. Každé auto má prostě svoje a je nesmysl dělat z městské krabice pro matky nějaký závoďák. Takže na dálnici opatrně :-)
Scenic 1 - r.2000 - 1.6 16V 79kW

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od Ivan1 » stř led 21, 2015 22:36

Dan Black píše:Uvidím v létě, jak se to bude chovat na větších kolech (205/55 R16" )
Na Scénic patrí rozmer bud 195/55R16, alebo 205/50R16. Tými 205/55R16 ho za prvé pridvihneš a za druhé sú to tak trochu stále balony. Taktiež záleží aj od použitých diskov, origo sú užšie, alternatívne majú väčšiu šírku a aj nižšie ET čím sa zhruba o nejaké 2cm vysunú kolesá von
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

kpe
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: pát led 02, 2009 16:39
Bydliště: žilina,Slovensko

Re: Co očekávat od Scenica na dálnici

Příspěvek od kpe » pát bře 27, 2015 20:22

:evil: :evil: :evil: :evil:
renault

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů