Zadní stěrač

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Zadní stěrač

Příspěvek od trtsoft » čtv srp 10, 2006 19:44

nevíte cím to ?
zadní stěrač nestírá...

myslíte že je něco s motorem sterace nebo může být něco i s řídící jednotkou

v SO to chci rozebrat a promerit ale spise me jde o to abych se pripravil na nejhorsi....
Nemate nekdo zapojeni konektoru (pokud tam neco takoveho je) co jde do motoru zadniho stirace ?

dik TRT

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » čtv srp 10, 2006 23:11

pokud budeš chtět vydělat ten (motor+ soukolí) tak musíš zdělat zadní stěrač, čož mě se nepodařilo(neměl sem potřebné vybavení). Jinak budeš muset povolit 6 šroubků a oddělit motor od soukolí. Hlavní součást je plastové kolečko o průměru 5cm, na jeho spodní straně jsou udělané kovové dráhy pro určení polohy stírání (nejdou nijak změnit), pak se tam nachází motor ze šnekem a ještě taková prapodivnost z ozubených půlkoleček. Vedou tam myslím 2-3 dráty. V ose motorku na vnější straně pláště je takový šroub ( na imbus) který když se dotáhl tak stěrač přestal fungovat (má funkci vymezit vůli šneku-> otvor pro namazání soukolí)


Stěrač se mě nevracel do vodorovné polohy tak sem se na to mrkl a zjistil sem že přestavením koleček to nedocím. Pomohl šroub na tom plášti. Je to trochu lepší
:wink:
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » ned srp 13, 2006 17:48

tak jsem na tom stejne
zadni sterac nejsem schopen stahnout z tisicihranu - asi budu muset do servisu :-( jde to sklem a nechci pouzivat nasili

jinak po prostrikani "uvolnovacem" se uz hybe za pomoci ruky - takze bud je motor slaby as nebo nejak cely zarezly, proud do toho jde tak jak ma...

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pon srp 14, 2006 10:38

Tady trtsoft.webzdarma.cz/scenic/zamek.jpg sem si všiml že mechanizmus stěrače je uplně jiný u starších modelů. Ale kdyz si stím dáte práci tak tech 6 šroubků krásně povolíte. Je to teda blbá práce ale jde to.
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » pon srp 14, 2006 14:55

hudes píše:Tady trtsoft.webzdarma.cz/scenic/zamek.jpg sem si všiml že mechanizmus stěrače je uplně jiný u starších modelů. Ale kdyz si stím dáte práci tak tech 6 šroubků krásně povolíte. Je to teda blbá práce ale jde to.
rozdil asi bude v tom ze novejsi scenici maji odklapeci zadni okno, takze tam to asi sklem nejde... = jiny motorek

nejde o povoleni tech X sroubu ale strhnuti sterace z tisicihranu - jde to jaksi sklem takze moc mlatit atd se neda - musim sehnat nekoho s malym stahovakem aby to stahnul pak uz to bude hracka...

Uživatelský avatar
hudes
Junior member
Příspěvky: 197
Registrován: pát pro 02, 2005 16:15
Bydliště: Hroznová Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hudes » pon srp 14, 2006 15:44

trtsoft píše:
hudes píše:Tady trtsoft.webzdarma.cz/scenic/zamek.jpg sem si všiml že mechanizmus stěrače je uplně jiný u starších modelů. Ale kdyz si stím dáte práci tak tech 6 šroubků krásně povolíte. Je to teda blbá práce ale jde to.
rozdil asi bude v tom ze novejsi scenici maji odklapeci zadni okno, takze tam to asi sklem nejde... = jiny motorek

nejde o povoleni tech X sroubu ale strhnuti sterace z tisicihranu - jde to jaksi sklem takze moc mlatit atd se neda - musim sehnat nekoho s malym stahovakem aby to stahnul pak uz to bude hracka...
ja mam 2003 bez otvíracího okna. To bylo za příplatek (možná). Jestli budeš mět motorek v háji tak stejně budeš muset koupit uplně nový díl. Je pravda že ušetříš na práci, kterou v renaul servisu težce zaplatíš. Hodně zdaru
RENAULT MEGANE SCENIC 1.9dCi

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » pon srp 14, 2006 18:21

pokud bude uz nepouzitelnej motor tak se pokusim sehnat z vrakace - nemate nekdo kontakty na nejaky dobry vrakace ?

protoze za novej steraci motor chtejiv Renaultu kolem 8 tis - nejsem blazen

Sharkan
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř srp 09, 2006 05:37
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od Sharkan » stř srp 23, 2006 08:40

trtsoft píše:nevíte cím to ?
zadní stěrač nestírá...

myslíte že je něco s motorem sterace nebo může být něco i s řídící jednotkou

v SO to chci rozebrat a promerit ale spise me jde o to abych se pripravil na nejhorsi....
Nemate nekdo zapojeni konektoru (pokud tam neco takoveho je) co jde do motoru zadniho stirace ?

dik TRT
Do motorku stěrače by měl jít stálý plus pro doběh a plus spouštěcí od páčky na volantu. Samozřejmě kostra.
Mám taky problém se stěračem, ale není mechanický, nemám na konektoru potřebné napětí. Mám výklopné okno. Nevíte někdo která pojistka odpovídá stěrači a jestli stěrač řídí nejaká řídící jednotka, protože když jsem otevřel zadní okno stěrač se zastavil? Pozice dle nákresu na krytu pojistek je prázdná :(
Š 130L, Renault 19 1.4, R-19 1.8, SCENIC 1,9dci

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od koprda » čtv srp 24, 2006 21:26

Sharkan píše:
trtsoft píše:nevíte cím to ?
zadní stěrač nestírá...

myslíte že je něco s motorem sterace nebo může být něco i s řídící jednotkou

v SO to chci rozebrat a promerit ale spise me jde o to abych se pripravil na nejhorsi....
Nemate nekdo zapojeni konektoru (pokud tam neco takoveho je) co jde do motoru zadniho stirace ?

dik TRT
Do motorku stěrače by měl jít stálý plus pro doběh a plus spouštěcí od páčky na volantu. Samozřejmě kostra.
Mám taky problém se stěračem, ale není mechanický, nemám na konektoru potřebné napětí. Mám výklopné okno. Nevíte někdo která pojistka odpovídá stěrači a jestli stěrač řídí nejaká řídící jednotka, protože když jsem otevřel zadní okno stěrač se zastavil? Pozice dle nákresu na krytu pojistek je prázdná :(
Noo, třeba vám to pomůže -mně taky přestal chodit zadní stěrač ( ale postupně, nejdřív někdy jo, někdy ne, a nakonec vůbec ) - samozřejmě jsem rozdělával celý zadní dveře, všechno zkoušel, přivedl bokem napětí až k motorku - a on normálně chodil. Zkrátka chyba byla v relé, kterým je do motorku zadního stěrače přiváděno v cyklech napětí ( relé mělo opálený spínací kontatky a nepustilo napětí ). Asi vás bude zajímat, kde se relé nachází - je to v jednotce s pojistkama pod palubní deskou. Abyste se k relé dostali, musíte celou jednotku z auta demontovat, potom rozebrat, relé vypájet z plošnýho spoje a nahradit novým ( relé je totiž z výroby "zalité", tzn. nerozebíratelné ). Pokud někdo bude chtít, tak mu pošlu fotku, který relé to přesně na desce je, je jich tam totiž několik. Jinak originál je relé zn. Fujitsu typ "FTR P1CN010N", v podstatě totožný nabízí firma Microrisc v Jičíně ( http://rele.info/ ), ale zrovna tenhle typ nemají fyzicky k dispozici, tak jsem ho nahradil relé zn. SUN HOLD ( samozřejmě s obdobnými parametry ), který jsem sehnal za cca 40,- Kč. :D
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

Sharkan
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř srp 09, 2006 05:37
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od Sharkan » sob srp 26, 2006 22:33

koprda píše:
Sharkan píše:
trtsoft píše:nevíte cím to ?
zadní stěrač nestírá...


Noo, třeba vám to pomůže -mně taky přestal chodit zadní stěrač ( ale postupně, nejdřív někdy jo, někdy ne, a nakonec vůbec ) - samozřejmě jsem rozdělával celý zadní dveře, všechno zkoušel, přivedl bokem napětí až k motorku - a on normálně chodil. Zkrátka chyba byla v relé, kterým je do motorku zadního stěrače přiváděno v cyklech napětí ( relé mělo opálený spínací kontatky a nepustilo napětí ). Asi vás bude zajímat, kde se relé nachází - je to v jednotce s pojistkama pod palubní deskou. Abyste se k relé dostali, musíte celou jednotku z auta demontovat, potom rozebrat, relé vypájet z plošnýho spoje a nahradit novým ( relé je totiž z výroby "zalité", tzn. nerozebíratelné ). Pokud někdo bude chtít, tak mu pošlu fotku, který relé to přesně na desce je, je jich tam totiž několik. Jinak originál je relé zn. Fujitsu typ "FTR P1CN010N", v podstatě totožný nabízí firma Microrisc v Jičíně ( http://rele.info/ ), ale zrovna tenhle typ nemají fyzicky k dispozici, tak jsem ho nahradil relé zn. SUN HOLD ( samozřejmě s obdobnými parametry ), který jsem sehnal za cca 40,- Kč. :D
Díky za typ. Má to logiku, protože relé jsem slyšel v intervalech cvakat normálně. O tu fotku mám zájem, předem díky. Akorát je mi divný, že jsem nenašel příslušnou pojistku.
Naposledy upravil(a) Sharkan dne čtv led 22, 2009 19:29, celkem upraveno 1 x.
Š 130L, Renault 19 1.4, R-19 1.8, SCENIC 1,9dci

Modzillo
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: čtv čer 08, 2006 15:19
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Modzillo » ned srp 27, 2006 09:37

V posledne dobe som si všimol, že sa mi zadný stierač nevracia do pôvodnej polohy. Ostáva odkonený asi 3 cm (na konci) od vodorovnej polohy. Rukou s ním ide pohnúť a vrátiť do klasickej polohy. Niekedy sa vráti normálne, niekedy zostane šikmo... Čo by tomu pomohlo?
Renault Scenic Air 1.9 dTi (59 kW), r.v. 2001

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » stř srp 30, 2006 07:38

Takže tady jsou fotky desky s plošným spojem, na kterých je červeně vyznačeno již vyměněné relé pro spínání zadního stěrače.


Obrázek,Obrázek
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

Uživatelský avatar
trtsoft
Advanced member
Příspěvky: 270
Registrován: ned srp 06, 2006 21:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trtsoft » čtv srp 31, 2006 17:49

sterac se rozchodil

pred odjezdem na dovcu jsem to prolil olejem ve spreji - naprosto normalne primo na ten motorem a do diry od imbusu - pomahal tomu rukou aby se sterac hybal - teklo to ze vsech stran :-), nechal par dni odstat v garazi a hle drandi jak ma... alespon zatim (tukytuk)
8/2006-3/2011 - Scenic 99, 1.6 K7M/8V/66kw; od 9/2017 Thaila I, 1,4 K4J/16V/72kW

Sharkan
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř srp 09, 2006 05:37
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sharkan » pát zář 01, 2006 15:31

koprda píše:Takže tady jsou fotky desky s plošným spojem, na kterých je červeně vyznačeno již vyměněné relé pro spínání zadního stěrače.
Tak jsem to relé dnes vyměnil a "co myslíte měl ho tam??" :o ...Měl...
a stěrač zase stírá :D . Díky za radu a zas někdy..
Š 130L, Renault 19 1.4, R-19 1.8, SCENIC 1,9dci

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » pon zář 04, 2006 15:37

Tak jsem to relé dnes vyměnil a "co myslíte měl ho tam??" :o ...Měl...
a stěrač zase stírá :D . Díky za radu a zas někdy..
:mava: :pete1:
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

Sharkan
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř srp 09, 2006 05:37
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Ještě napájení motorku...

Příspěvek od Sharkan » čtv zář 07, 2006 14:44

Psal jsem o napájení jak ho znám z jiných aut. Po nynější zkušenosti s relé jsem zjistil, že do motorku jde cyklované napětí jedním drátem (psal už "koprda"), druhým silným kostra a třetím slabým drátem se "vrací" kostra z doběhového kontaktu do řídící jednotky, tím je zajištěna správná poloha stěrače :)
Š 130L, Renault 19 1.4, R-19 1.8, SCENIC 1,9dci

FIKO76
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 15, 2007 17:32
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od FIKO76 » úte kvě 29, 2007 18:36

Zdravím všechny , mám scénika r.v.98 1.9dti a chtěl bych se zeptat , jestli někdo netušíte kolik má měřit zadní stěrač , protože mi nestírá celou plochu zadního okna , ale jenom kraje a prostředek vůbec nelízne , Díky moc za radu

Smith
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: sob led 20, 2007 09:18

Příspěvek od Smith » stř kvě 30, 2007 21:57

Tak to mám taky. Uprostřed skla zůstáva nesetřené místo velikosti asi 20x20 cm. Už jsem vyměnil stěrač za jiný a je to úplně stejné. Ono to sklo je v tom místě skoro rovné. Délka stěrače je myslím jako toho kratšího na předku, tzn. 40 cm. Nevíte někdo o stěrači, co to zvládne?
R.Scenic 1,6e, 66kW/90k, r.v.1/1999, klima, Mio C250

Uživatelský avatar
MITA
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv dub 19, 2007 22:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MITA » stř kvě 30, 2007 22:06

Tak mě to nestírá akorát když je stěraž úplně nahoře.Zůstane mě nesetřenej oblouček tak 20 čísel na délku a tak 5-6 čísel na výšku. :cry:
Scénic 1,6i Ph I trapných 55 Kw :-( 1998
[img]http://rychlost.cz/rs/u20104945300.png[/img]

milda25
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 14, 2006 22:32
Bydliště: Choustník, okr. Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milda25 » ned čer 03, 2007 21:25

MITA píše:Tak mě to nestírá akorát když je stěraž úplně nahoře.Zůstane mě nesetřenej oblouček tak 20 čísel na délku a tak 5-6 čísel na výšku. :cry:
Mám to úplně stejně jak Ty. Bohužel vím proč - původní stěrač mi nějaký ožrala (viděl jsem ho z okna) ulomil a protože jsem nesehnal na vrakáči ten samý, použil jsem ze staršího typu (resp. z Megana, ale mám Scénika). Ramínko je úplně obyčejné celokovové a to je ten problém. Mám tam mít plastové jinak tvarované ramínko. Jestli je to tvůj případ ale nevím.

Uživatelský avatar
MITA
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv dub 19, 2007 22:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MITA » pon čer 04, 2007 16:23

milda25 píše:
MITA píše:Tak mě to nestírá akorát když je stěraž úplně nahoře.Zůstane mě nesetřenej oblouček tak 20 čísel na délku a tak 5-6 čísel na výšku. :cry:
Mám to úplně stejně jak Ty. Bohužel vím proč - původní stěrač mi nějaký ožrala (viděl jsem ho z okna) ulomil a protože jsem nesehnal na vrakáči ten samý, použil jsem ze staršího typu (resp. z Megana, ale mám Scénika). Ramínko je úplně obyčejné celokovové a to je ten problém. Mám tam mít plastové jinak tvarované ramínko. Jestli je to tvůj případ ale nevím.
Tak je to přesně jak říkáš.Taky mám colokovové a ten origoš jsem taky nikde na vrakáči nesehnal.
Scénic 1,6i Ph I trapných 55 Kw :-( 1998
[img]http://rychlost.cz/rs/u20104945300.png[/img]

FIKO76
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: úte kvě 15, 2007 17:32
Bydliště: OSTRAVA

Příspěvek od FIKO76 » stř čer 06, 2007 16:50

ZDRAVÍM VŠECHNY . TAK JSEM VYŘEŠIL PROBLÉM SE ZADNÍM STĚRAČEM . MYSLEL JSEM , ŽE MI POMŮŽE , KDYŽ TAM ZKUSÍM DÁT JINOU DÉLKU . KOUPIL JSEM NOVÝ 40 CM A NIC . KOUPIL JEM I KRATŠÍ 38 A 33 CM A BYLO TO JEŠTĚ HORŠÍ . NAKONEC JSEM POUŽIL HRUBOU SÍLU A STĚRAČ VYTVAROVAL TAK , ABY STÍRAL CO NEJVÍC A POVEDLO SE . VÍM , ŽE TO NENÍ ZROVNA NEJLEPŠÍ ZPŮSOB , ALE HLAVNÍ JE , ŽE MÁM KONEČNĚ SETŘENÉ ZADNÍ SKLO A JDE PŘES NĚJ VIDĚT
Megane scénik 1.9 dti 1998

Uživatelský avatar
MITA
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv dub 19, 2007 22:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MITA » stř čer 06, 2007 19:06

:kc: asi na to taky půjdu trochu hrubě :lol:
Scénic 1,6i Ph I trapných 55 Kw :-( 1998
[img]http://rychlost.cz/rs/u20104945300.png[/img]

milda25
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 14, 2006 22:32
Bydliště: Choustník, okr. Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milda25 » stř čer 06, 2007 19:59

Ano, potvrzuji. Tohle jsem v minulém příspěvku zapomněl napsat. Mám ho taktéž za pomoci hrubé síly vytvarován a funguje téměř k nerozeznání od originálu. U mě zabralo ohnutí cca. 3-4 cm za polovinou délky raménka (měřeno od úchytu na tisícihran). Je jen potřeba s citem, materiál na mě působil, jakoby rád v ohybu praskal ...

bernardw
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 20, 2007 10:44

Příspěvek od bernardw » pát črc 20, 2007 11:10

Muj zadni sterac /Scenic I Phase 2/ obcas vynechaval. Stacilo vypnout motor, nekdy jeste otevrit a zavrit zadni okno a bylo to. Pote zacal stirat nepretrzite a bez puvodniho intervalu a to i pri vypnutych steracich. Zadni okno pak neslo otevrit, protoze se system choval tak, jako by sterac stale stiral, coz take delal. Musel jsem odpojit konektor motoru. Hledal jsem a nasel ctyri ruzne mozne priciny: Uzemneni motorku u zadnich svetel, rele, prepinac blinkru a vazelinou znecistene kontakty dobehu motorku. Rozebral a vycistil jsem krome rele postupne vse, muj problem se ukazal byt samozrejme az ten posledni, jak jinak. Kdysi ve vyrobe nesetrili vazelinou a ta ted byle vsude jinde, nez mela byt, ale hlavne na tech kontaktech dobehu. Udajne na to kdysi dokonce byla akce, kdy se vsem Scenicum odebirala prebytecna vazelina, docetl jsem se na jednom nemeckem foru. Vycistil jsem tedy kontakty. Rozebrat se musi temer vse. Sterac jsem stahovat nemusel, mam oteviraci okno zadnich dveri a sterac je od motorku oddelen. Pozor, po vycisteni je treba provest RESET, a to odpojenim baterie. A ted vsechno funguje, jak ma.
Snad to nekomu pomuze, jako to pomohlo mne.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů