1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky motora

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
e-sales
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 25, 2014 17:42

1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky motora

Příspěvek od e-sales » sob led 25, 2014 18:01

Ahojte, mohol by mi niekto pomôcť s mojím problémom? Už som čítal veľa príspevkov kde sa toto riešilo ale nikde som sa nedozvedel niečo čo by sa podobalo tomu môjmu. Jedná sa o Renault Scénic RX4 1.9 dCi 74kW auto má cca 180 000 km. Po otočení klúčika do žhaviacej polohy sa rozsvietia všetky kontrolky a žhaviče začnú žhaviť, po naštartovaní kontrolky zhasnú ALE v zápätí nato sa rozsvieti oranžová kontrolka žhavenia a elek. motora, ktorá potom stále svieti počas chodu motora. Na aute nebadať žiadnu stratu výkonu... Viete niekto kde by mohol byť problém ?? (konektory som prečistil a skontroloval)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: 1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky mo

Příspěvek od Zefek » pon led 27, 2014 14:54

Jak je na tom egr ventil? Jestli to neomezuje výkon, tak to bude nějaká ptákovina.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

e-sales
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 25, 2014 17:42

Re: 1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky mo

Příspěvek od e-sales » čtv led 30, 2014 21:59

čistý ....

jizik84
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte dub 08, 2014 22:59

Re: 1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky mo

Příspěvek od jizik84 » pát srp 29, 2014 21:51

dobry vecer prosim vas potreboval bych pomoct koupil sem si vysneny sen renault scenix rx4 rv2000 1,9dci koupil sem ho stim ze je tam investice na podvozku rizeni to uz traktor z 80let se da lip uridit na ceste brzdy to ani nemluvim to ale není ten problém otomdle mi staci nejaka dobra stranka sdili brzdy cepi atd je toho hodne ja sem se dival a zadni brzdovy kotouc s abs a ložiskem stoji 3500kc to se mi zda moc jestli někdo vy o levnějších dilech asi nechci cinu ale prosim vas moc o pomoc a dále ten problém hlavne mi nenadávejte moc co jsem to koupil je to vazne dlouho ocekavany sen problém je při jizde rozjezd liny na1 neslapu dam 2 slapnu do skoro 3 tisíc nic okolo trech tisíc se to chitne dam za 3 otáčky padnou liny skoro tri tisice tak to zas jede visi kvalt to same dále rosviti se kontrolka zhaveni dokud nepustim plin tak na 10sekund sviti pustim plin 10 sec zhasne mirne pridam auto netahne nerosviti se slapnu na to skoro tri tisice tahne dam visi kvalt drzim plin rozsviti se zhaveni pustim plin 10 sec zhasne při rozviceni kontrolky zhaveni auto uplne strati vykon po koupi meneny olej zhruba najeto pet tisíc hrozne jizdy okolo turba lehce zaolejovane od koupi olej se nestraci skoro nijak zhruba ani ne pul carky na 5 tisíc skoro nic auto ubec nekouri ani crne ani bile aniza studena skouseno 20km vtesny blizkosti za autem od nuli normal jizda svizna pak sem tomu slapal co to slo zadnej kour první diesel s turbem ubec nevim kam sahnout prosim pomoct co by to mohlo delat bratr ma obic scenik 1,9dci oproti mimu jak kdybych jel ve ferary odpych turbo bere u dvou tisíc nemusi moc vytáčet proste supr tomoje skoda120spridrenym motorem auto do práce mam felicie1,9d a je sviznejsi nez ten scenic prosim pomoct dekuji moc

miltrax
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 08, 2016 20:11

Re: 1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky mo

Příspěvek od miltrax » sob dub 29, 2017 12:50

Mne robi to iste neviem prist na chybu,nedavno mi to svietilo vkuse ale aj auto išlo v nudzaku,vymenil som tlakovy spinač turba,kontrolka nesvieti auto šlape,ale ta kontrolka raz od času zasvieti a auto strati vykon.EGR som skusil vymenit kolega mal z laguny,kontrolka zasvieti ale auto nestrati vykon,takže aj to EGR može byt chybou,alebo ešte snimač tlaku paliva na raili.

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky mo

Příspěvek od Ivan1 » sob dub 29, 2017 14:29

Skontroloval by som podtlakové hadičky, alebo ešte lepšie vymenil
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Milosko
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 09, 2018 17:03

Re: 1.9 dCi RX4 oranžová kontrolka žhavenia a elektroniky motora

Příspěvek od Milosko » ned bře 25, 2018 16:23

Chyba vyriesena konecneeeee ... vadna vaha vzduchu

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů