Váha vzduchu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
petr67
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 01, 2011 13:01

Váha vzduchu

Příspěvek od petr67 » pon říj 07, 2013 19:01

Zdravím, prosím o radu jak demontovat a vyčistit váhu vzduchu, vlastním 1,9 dTi-čko, 72kW, r.v. 1999, anebo nemá někdo link na servisní manuál. Možná demontáž je pouhá prkotina, ale raději si nechám poradit, než něco zkonit. Díky.

cejka22
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: úte črc 05, 2011 13:10
Bydliště: Smržovka

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od cejka22 » pon říj 07, 2013 21:18

Mám stejný motor. Taky jsem ji vyměňoval. Volil bych dneska následující postup: demontovat stěrače, demontovat plasty pod stěrači, demontovat krycí plast nad vzduchovým filtrem, odšroubovat krabici vzduchového filtru, povolit hadicovou sponu na hadici, na které krabice vzduchého filtru drží. A pak, pokud se nemýlím, je Váha vzduchu už jen přišroubovaná na krabici vzduchového filtru, kterou si můžu vzít třeba na stůl. Jo, taky je potřeba odpojit elektrický konektor. Po odšroubování váhy vzduchu ji lze libovolně stříkat brake cleanerem nebo opatrně čistit vatičkou. Až budeš mít pocit, že už víc nevyčistíš, vrať to všechno opačným způsobem zase zpátky. Nezapomeň na elektrický konektor. Důležité je, abys při čištění neulomil žádný drátek ani termistor. Při zpětné montáži taky pozor na řádné utažení hadicové spony - mě se hadice rozpojila a já jsem víc než měsíc hledal, proč mi auto nechce pořádně jet. Tak hodně zdaru!
Renault Scenic 1,9DTI, r.v.2000

petr67
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 01, 2011 13:01

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od petr67 » úte říj 08, 2013 09:51

Díky moc, já tušil, že to bude jak při opravě lesního kolového traktoru. Ani očko nenasadíš !!! K zadnímu šroubu co drží tu plastovou "krabici" na motoru se obyčejným klíčem nedostaneš. No, nevadí. Pustím se teda do rozebrání půlky auta. Kde soudruzi z Renaultu udělali chybu ? Ještě jednou díky. PS: na Netu jsem viděl i speciální čistič na váhy vzduchu. Máš s ním nějaké zkušenosti ?

cejka22
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: úte črc 05, 2011 13:10
Bydliště: Smržovka

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od cejka22 » úte říj 08, 2013 12:10

Hadicovou sponu jsem povoloval a utahoval oříškem a golou. Nebylo to zas tak úplně hrozný. Taková žhavicí svíčka válce u rozvodů, to je výživnější. Čistič jsem žádný speciální neměl. Ani jsem nepozoroval žádnou špínu. Kupoval jsem celou novou váhu vzduchu, abych pořešil extrémní kouřivost - výměna se nijak pozitivně ani negativně neprojevila, chyba byla jinde.
Renault Scenic 1,9DTI, r.v.2000

petr67
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 01, 2011 13:01

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od petr67 » úte říj 08, 2013 12:14

Zdravím, diagnostika potvrdila váhu vzduchu, počítám, že bude pěkně z..........á, jelikož jsem první kdo měnil filtr vzduchu. Bývalý majitel byl taktrochu čuňe. Každopádně, neměl bys elektroschéma připojení pohonu okna u řidiče ? Díky.

petr67
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 01, 2011 13:01

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od petr67 » sob říj 12, 2013 12:05

Zdravím, vyčistil jsem váhu vzduchu, vyfoukal a kontrolka žhavení stále svítí a motor netáhne. Dotaz na cejka22. Psal jsi, že to nakonec váha vzduchu nebyla, prosím Tě, jaký to nakonec byl problém ? Díky. PS: Ještě mě napadlo, že by to mohl být špatně nastavený předstřik, měnil se rozvodový řemen, nebo by to mohl být přisávaný falešný vzduch ? Jak jsem psal diagnostika hlásila vadný snímač průtoku vzduchu.

petr67
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 01, 2011 13:01

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od petr67 » sob říj 12, 2013 12:17

Ještě mě napadl EGR ventil, ale ví bůh, kde je a jak ho opravit, či vyměnit.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od Zefek » sob říj 12, 2013 21:09

Když diagnostika píše vadný snímač průtoku vzduchu, tak bude asi problém na snímači průtoku vzduchu. Ten snímač totiž není jen o snímači teploty a průtoku, ale má to i nějakou elektroniku a ta může být v háji. Pak čištění nepomůže. Buď bych sehnal někoho se stejným motorem, jestli by nepůjčil váhu na vyzkoušení, nebo zajel na vrakáč. Pokud svítí žhavení, jde o elektronickou poruchu a pokud nejede, bude problém s dodávkou vzduchu - nedostatek vzduchu, takže přisávání můžeš vyloučit a to už z principu přeplňovaného motoru, který si asi nic moc přisát nemůže, když do něj turbo vzduch tlačí.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

cejka22
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: úte črc 05, 2011 13:10
Bydliště: Smržovka

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od cejka22 » ned říj 13, 2013 15:11

Já jsem jezdil i s odpojenou váhou vzduchu a kontrolka žhavení mi u toho nikdy za jízdy nesvítila. Jednou jsem měl problém s tím, že mi vystřelila hadice od turba do sání - to jsem pak poznal hned, že to nejede - ale kontrolka žhavení nesvítila. Pak jsem měl zase vypadlou hadici mezi váhou vzduchu a turbem. To jelo taky dost blbě, ale kontrolka žhavení u toho taky nesvítila. Velkou kouřivost jem nakonec vyřešil v servisu výměnou trysek - podle toho, co mi říkali, byly původní trysky už po smrti.
Renault Scenic 1,9DTI, r.v.2000

Uživatelský avatar
Immortel
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte pro 11, 2012 17:29

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od Immortel » pát led 17, 2014 10:11

Ahoj, mám trošku podobný problém a nechci zakládat nové téma, napíši to tedy sem.
Už je to po druhé, co se mi při jízdě rozsvítila kontrolka žhavení. Bylo to za stejných podmínek a na stejné trase. Rozsvítila se asi 15-20 minut po startu při jízdě do kopce, asi na 5 vteřin. Vše v posledních 14 dnech.
Auto mám přes rok a nějakou změnu v chování jsem nepoznal. Kde může být v tomto případě problém?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od Zefek » pát led 17, 2014 10:29

A jaký je tam motor?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Immortel
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte pro 11, 2012 17:29

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od Immortel » pát led 17, 2014 10:31

Zefek píše:A jaký je tam motor?
2002 1.9 dCi 75kW.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od Zefek » pát led 17, 2014 10:44

Já bych začal vyčištěním egr ventilu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Immortel
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte pro 11, 2012 17:29

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od Immortel » pát led 17, 2014 11:08

Zefek píše:Já bych začal vyčištěním egr ventilu.
:supermouse:
Ok. Představ si, že jsem člověk co si na autě vymění maximálně olej a olejovej filtr :) Tudíž, jestli bych mohl poprosit o nějaký návod na čištění egr ventilu, nebo nejlépe kontakt na někoho v Jižních Čechách (ČB, Strakonice, Písek, Tábor, Hradec) kdo by se mi na to podíval, a nechtěl za to celé království.
Každopádně díky za tip. Jen, můžeš mi vysvětlit tak nějak princip tohohle problému, jako laikovi?

Uživatelský avatar
Immortel
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: úte pro 11, 2012 17:29

Re: Váha vzduchu

Příspěvek od Immortel » sob črc 26, 2014 11:31

Po dlouhé době zaktualizuji.
Kontrolka žhavení od zimy svítila více a více častěji, tudíž jsem to nechal známému s tím, ať se koukne na EGR ventil a vyčistí.
EGR ventil prasácky zadělanej, takže ho vyčistil a nakonec jsme se domluvili na zaslepení.

Od té doby (14 dní cca) auto jezdí svižně, není líné a kontrolka nesvítí.
Takže díky bohu, že to byla jen tahle kravina :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů