Brzdy Scenic

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Brzdy Scenic

Příspěvek od Sibro » stř dub 10, 2013 20:53

Zdravim všechny. Začínám být docela zoufalej z mého Scenica. Je to rok 98 a motor 1.6 e. Nějakou dobu pozoruji dvě věci, které se snažim opravit a to je kolísání otáček při dobržďování třeba u křižovatky a také časté bouchání abs do pedálu. U prvního problému jsem se snažil vyčistit volnoběžný motůrek, který byl hodně špinavý a také jsem ho prostříkal mazadlem. Bouchání do pedálu jsem zatim jen opticky koukal na přední kola, kde jsem viděl zařízení pro abs jako jsou ty ozubené kroužky a snímače a vše vypadalo docela dobře. Ale včera po vyčištění volnoběžného motorku jsem po nastartování zjistil že při točení volantem na jakoukoliv stranu se mi začal hrozně dusit motor ale nezhasnul. Dnes když jsem jel pro mou ženu do města jsem se rozjel a zjistil jsem, že mi brzdový pedál jde až na podlahu. Dojel jsem jakž takž opatrně domu a kouknul jsem pod auto a zjistil že mi u pravého zadního kola utíká brzdová kapalina. Volal jsem již do servisu ale potřebuju poradit zda je možné že všechny výše uvedené problémy mohlo způsobovat to, že třeba byla skříplá brzdová trubička a nebo že už to třeba ucházelo? Jde o to že nemam moc peněz na opravu a nevim zda má cenu nechat u něj hledat ještě příčiny závad, které jsem popisoval nahoře nebo počkat až vymění trubičky a zkusit co auto bude dělat po opravě. Popřípadě máte někdo zkušenost kolik muže stát výměna všech trubiček? Děkuji mockrát za pomoc
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

VLD
Junior member
Příspěvky: 148
Registrován: čtv led 01, 2009 18:39
Bydliště: Praha6

Re: Brzdy Scenic

Příspěvek od VLD » úte dub 16, 2013 20:44

Tak udělal bych brzdy , bez těch se neobejdeš. Kopání do pedálu může dělat prasklý kroužek abs /vlastní zkušenost/
scenic dci, 02,con quest, nějaký pytle,digiklima,esp,předehřev vody, atd.

takito30
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: úte kvě 03, 2011 03:24
Bydliště: Mělník

Re: Brzdy Scenic

Příspěvek od takito30 » stř kvě 08, 2013 21:15

Taky muzu ze sve zkusenosti potvrdit, ze kopani do pedalu (u me pri brzdeni na nerovnostech) zpusoboval praskly krouzek. A otacky? Zameril bych se na krokovy motorek a motylka. Take mi otacky zlobily nez jsem procistil kontaky na ridici jednotce, ale to se projevovalo i spatnym dobijenim... je toho hodne a je to trochu alchymie... ;)
Koleos 09, 2.0 dci/110kW

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy Scenic

Příspěvek od Ivan1 » čtv kvě 09, 2013 14:47

Skontrolovať škrtiacu klapku či nie je špinavá, a skontrolovať všetky tenké hadičky
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

karlos007
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 25, 2015 23:00

Re: Brzdy Scenic

Příspěvek od karlos007 » pon kvě 18, 2015 18:23

scenic 2001 zdravím mám vyměněné kompletní brzdy kotouče i desky předek i zadek. po pár set km. mi začali pískat zadní brzdy už jsem skoušel odmašťovat toluenem destičky jsem přejel smirgl papírem a pořád pískají při jízdě a když brzdím ,všechno šlape jak má a pořád píská. Už nevím co s tím, poradí mi někdo?

filuna1
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát říj 14, 2011 10:04

Re: Brzdy Scenic

Příspěvek od filuna1 » pon čer 22, 2015 13:12

Souhlas s Ivanem1 - zkontroloval bych skrtici klapku a hlavne bych tam dal novy tesneni. Jedno origos stoji 200,- v Renaultu, coz sice neni malo, ale zase to neni tak desne moc. Mozna ti to nekde prisava vzduch. Krokovy moturek bych nicim nestrikal. Ja to udelal a byla to blbost (navic jsem to striknul WDckem, coz je uplna kokotina. Je tam vazelina a pochybuju, ze by s nim neco bylo. Navic, kdyby byl sekly, tak to bude mit otacky stale, ale treba vysoke. Takhle mi to priada, ze to nekde prisava a tak to ridici jednotka sanzi dohnat moturkem - otoci nahoru, to je moc, otoci dolu, to je zas malo atd... Skrtici klapka je vycistena hned, ja to dela pred mesicem poprvy a kdyz to zvladnu i ja, tak to zvladne kazdej ;-)
Renault Scenic 1.6 16V 2002

filuna1
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pát říj 14, 2011 10:04

Re: Brzdy Scenic

Příspěvek od filuna1 » pon čer 22, 2015 13:14

sakra koukam, ze to je starej prispevek. tak sory... jako ze nic ;-)
Renault Scenic 1.6 16V 2002

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů