spojka Scénic 1,9 dTi

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lukas Jaromer
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 07, 2013 17:29
Bydliště: Jaroměř

spojka Scénic 1,9 dTi

Příspěvek od Lukas Jaromer » ned dub 07, 2013 17:40

Zdarec!
Dovolte dotaz. Naskýtá se mi koupě Scénicu 1,9 dTi rok 1998. Auto se zdá být cajk, jen mě trochu děsí spojka. Při rozjezdu se to trochu chvěje a hlavně pedál jde děsně ztuha, prostě musí se na pedál zatlačit fakt dost velkou silou. Dle majitele ten pedál takhle fungoval už před šesti lety, když to dotáhl z Německa. Má najeto 220 000 km.....Má s tím někdo zkušenost?
Zduř Buřt!

Uživatelský avatar
flighttom
Experienced member
Příspěvky: 554
Registrován: ned pro 23, 2007 20:24
Bydliště: Odolena Voda

Re: spojka Scénic 1,9 dTi

Příspěvek od flighttom » úte dub 09, 2013 23:15

pedál tam opravdu jde ztuha i když je spojka dobrá. ale bylo docela poznat její výměnu, síla se zmenšila. možná to chvění signalizuje že je sjetá lamela...těžko říct...
Renault Scénic 1.9dTi 72Kw, r.v.1999, 5,2L/100Km, 236.000Km, domácí G.O. převodovky JC5,

Nové turbo, převodovka, rozvody, startér, brzdy, spínačka, ŘJ airbagů, kroužek airbagů, spojka, tlumiče, stahovačka okna, ŘJ žhavení, ložiska kol, čepy, táhla,................atd..................
A prodáno - neustálé nekončící problémy...

Kia Cee´d 1.6CRDi 85KW
Zakoupena Škoda Octavia 1.6 74KW
konečně autí a ne kasička :-D

cejka22
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: úte črc 05, 2011 13:10
Bydliště: Smržovka

Re: spojka Scénic 1,9 dTi

Příspěvek od cejka22 » stř dub 10, 2013 20:28

Mám s tímhle autem najeto asi 70000. Na spojku jsem si za tu dobu už zvykl, takže mi to ani nepřijde. Ale po sešlápnutí jsem začal pozorovat divné šustění - asi spojkové ložisko. Zítra by celá spojka měla být vyměněna za novou spojku Valeo (cena v neautorizovaném servisu 3450 + 2000 za práci). Tak uvidím, jak to dopadne. Snad se zas při tom nepřijde na nějakou další závadu.
Renault Scenic 1,9DTI, r.v.2000

cejka22
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: úte črc 05, 2011 13:10
Bydliště: Smržovka

Re: spojka Scénic 1,9 dTi

Příspěvek od cejka22 » pát dub 12, 2013 18:35

Auto po výměně spojky. Suktečně bylo rozpadlé spojkové ložisko. Cena s výměnou brzdové kapaliny a odvzdušněním brzd 6200. Bohužel něco se nezadařilo a po ujetí půl kilometru jsem auto odvezl zpátky. Při řízení se nevracel volant, posilovač řízení jakokdyby vynechával. Volant byl asi o 3 cm vysunutý. Prý se to stává, že nějak nezapadla volantová tyč do vedení. Doufejme, že mi to dá dohromady a neodešlo díky tomu zas něco dalšího. Možná bylo i štěstí, že se mi podařilo i v pořádku dojet zpátky. Tak uvidíme.
Jinak vyměněná spojka jde opravdu o 100% lehčeji než ta originální.
Renault Scenic 1,9DTI, r.v.2000

Lukas Jaromer
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 07, 2013 17:29
Bydliště: Jaroměř

Re: spojka Scénic 1,9 dTi

Příspěvek od Lukas Jaromer » pát dub 12, 2013 21:46

Tak jsem ho koupil. Po ujetí pár kilometrů už mi ta spojka nepřijde tak tuhá, asi jde o zvyk. Faktem ale je, že pokud se člověk snaží na volnoběh pomalu rozjet, tak než spojka zabere naplno, tak se to chvěje a pokud stojíte v tu chvíli vedle auta, je slyšet z motorového prostoru zlověstné šustění. Takhle mi šustil Rapid když měl v háji ložisko. Přesně, jak se tady zmiňuje Cejka22....No, asi mě to nemine. Jen mě trochu děsí ten přehršel součástek, který budu muset vydolovat ven, abych se k tý spojce dostal.....No nic, štěstí přeje odvážným! :-))
Zduř Buřt!

cejka22
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: úte črc 05, 2011 13:10
Bydliště: Smržovka

Re: spojka Scénic 1,9 dTi

Příspěvek od cejka22 » stř dub 17, 2013 00:57

Tak už se to všechno snad povedlo. Spojka jde o poznání víc zlehka než předtím. Mám to teď VALEO. Na první pokus se mechanikovi nějak rozpojila řídící tyč - ještě, že jsem mu to ve zdraví dojel vrátit to servisu. Na druhý pokus nasadil řídící tyč pootočenou o 90 stupňů. Na třetí pokus už se to konečně povedlo.Takže spojka je teď OK. Jen mi ještě zjistil prasklou pružinu na předním tlumiči. To si tedy raději zkusím vyměnit sám.
Zdravím, se Scenikem jsem spokojenej. Bohužel na 200000km už se asi hlásí opotřebení všeho možného.
Renault Scenic 1,9DTI, r.v.2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů