Startování Scenica 1,6 e rv.98

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Sibro » ned bře 03, 2013 21:37

Zdravim všechny.Mam Scenica asi tak dva roky.Už po tu dobu pozoruju, že má občas potíže nastartovat.Startér se hodně často točí pomalu a vypadá to jako by neměl sílu roztočit motor.Po pár vteřinách nastartuji, ale občas se již stalo, že jsem někam odjel a už jsem nenastartoval vůbec.Starter už to nezvládl a až mi zhasla i palubní deska a spustil se tak immobilizér.Batarka neni stará a je i nabitá.Proměřil jsem ji a i dobíjení a to je ok.Myslim, že co se týče palivové soustavy, tak je vše v pořátku.Je to asi dva dny co jsem chtěl odjet a při otočení klíčem do polohy pro start mi zhaslo všechno a auto vubec nic neudělalo.Dvakrát jsem odpojil a připojil baterku a prolez i pojistky v autě a motoru a pak už to zase začlo startovat.Mam pocit, že je bud špatný startér a, nebo nějaký kostřící bod.Koukal jsem již na schéma ale najdu jen kostru za motorem.Nevíte prosim kolik jich je potřeba skontrolovat a kde přesně jsou?Zda to vše nedělá ukostření a popřípadě dá se nějak dostat aspon za startér na to připojení kabelů bez zvedáku?

Mockrát děkuji za pomoc
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Zefek » pon bře 04, 2013 10:59

Určitě bude problém ve startéru. Ale vytahuje se spodem.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Sibro » pon bře 04, 2013 21:07

Hm doufal jsem že by to mohla být ta kostra.Dneska jsem koukal kde najdu ty další, protože jedinou kterou jsem našel byla ta vlevo za motorem jak je ze silného pleteného drátu.Našel jsem ty dvě co jsou pod řídící jednotkou a koukal jsem že jsou pěkně z oxidovaný.Nevim právě kde jsou přesně ty další, protože je nemohu najít.Nevíte zda bych se aspon dostal na ty dráty na startéru ze zhora?V případě že bude špatný startér je lepší ho opravit nebo koupit rovnou nový třeba ten od značky StarLine?
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Zefek » stř bře 06, 2013 11:03

Na dráty startéru se dostaneš jen zespoda, je dost možné, že tam bude kryt a vadí tomu výfuk. Aby ti dobře točil startér, tak musíš najít kostru, která spojuje baterku a motor.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Sibro » stř bře 06, 2013 11:23

Nevíte přesně kde všude bych našel ty kostry ještě co by se měli zkontrolovat a vyčistit.Nemohu najít než ty co jsem zmiňoval nahoře.A to by měla být u motoru ještě někde u levé strany motoru podle knihy.Navíc ted už podruhé mi při pokusu o nastartování zhlaslo všechno v autě a nenastartoval jsem dokud jsem nepovolil a znovu neutáhnul ten červený vypínač u motoru.
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Sibro » pát bře 08, 2013 13:18

Tak problém se startováním jsem asi vyřešil.Včera jsem pročistil kontakty na baterce a ukostření co jsem našel v motorovém prostoru.Všechny jste také prostříkal přípravkem na kontakty a ještě jsem očistil motýlka.Připojil jsem baterii a zkusil nastartovat.Startér se najednou tak roztočil jak jsem ho ještě neslyšel točit a motor okamžitě chytnul a to byl uplně studenej.Tak jsem vyzkoušel nastartovat ještě třikrát a to už chytlo uplně hned.Takže jak se tu radí očistit jako první ukostření a pak měnit součástky!!

Jenom ještě mam dotaz.Tušim že mam výbavu RN a chtěl bych si z vrakoviště zakoupit budíky který mají otáčkoměr a jsou také z prvního Scenica místo hodin.Je potřeba dodělávat nějakou kabeláž nebo to stačí pouze vyměnit?A ještě bych chtěl dokoupit ten display co ukazuje čas a teplotu.Je lepší ho vzít s kabelama co od něj vedou nebo je možnost že to tam mam na ten display připravené?

Díky za rady.
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

Uživatelský avatar
KarelJ
Experienced member
Příspěvky: 573
Registrován: pon srp 21, 2006 09:52
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od KarelJ » pon bře 11, 2013 18:42

to je základ mít čisté kontakty. Minus od baterky připojené na kastly. z kastle na motor. a Plus z baterky na alternátor a na startér. to je základ.
ke kontaktům na alternátoru se dostaneš jen spodem. ale kontakty na startéru jde udělat poslepu i zhora.
startér jde docela dobře vyndat i horem. odpoj baterku. vyndej filtr box. zezadu na starteru odšroubuj silný kabel. odpoj tenký kablík. odšroubuj 3 šrouby co ho drží. pak startér pevně chyť a zakvrdlej s ním a už je volný a vytáhneš ho kolem hadic k topení.
zespodu to jde asi líp, protože vidíš na silný kabel a tenký drát co od něj odpojuješ. ale šrouby co ho drží se stejně povolují zvrchu.

jestli máš kabely k displeji natažené zjistíš sám za 5 minut. prostě sundej vrchní díl palubky a hned to uvidíš. čidlo na teplotu je umístěné v pravém zrcátku, je to taková malá černá kapka zespodu zrcátka. u tvého auta je displej rádia oddělený od displeje hodin a teploty.

-KJ-
Renault Megane hatch 1,6l 55kW 1997

Vlastním renault clip diagnostiku. Kdo by chtěl diagnostikovat auto pište sz. Kutná Hora. Čáslav

nabízím redukci k autorádiu http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?f=5&t=14035

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Sibro » stř bře 13, 2013 15:15

Tak jsem dneska zkusil odendat krytku na palubni desce a uvidel jsem, ze je tam nejakej cernej kabel, ktery vede od praveho sloupku smerem k mistu kam se dava ten display.Ale v pravem zrcatku to cidlo asi nemam.Ze spodu zadnou jakoby slzicku nemam.Znamenalo by to jenom dodelat to cidlo teploty a vlozit display do pristrojovky?
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Sibro » sob bře 16, 2013 18:55

Ještě se zeptám na volnoběžný ventil.Stává se mi že když dobržďuji na neutrál tak mi zakolísaj otáčky a motor má snahu chcípnout, ale podařilo se mu to zatim jen dvakrát jinak to ustojí a otáčky se vrátí do normálu.Rozhodl jsem se, že se podívám na ten volnoběžný ventil a zjistil jsem, že byl pěkně zadělanej.Prostříkal jsem ho čističem a podle rad jsem jej zkoušel jestli se pohybuje nebo ne.Na poprvé jsem snim ani nehnul.Když jsem se na něj koukal druhý den a ještě ho prosříkal tak jsem snim zahýbal ale to už jsem musel docela zabrat nakonec se dostal do polohy kdy jsem s nim už ani nehnul a pak jsem se bál abych ho nezničil.Je to normální nebo se musí ještě nějak promazat?Nevím zda má jít z lehka a nebo fakt tak ztěžka.Díky za rady.
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

Sibro
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 14, 2012 15:05

Re: Startování Scenica 1,6 e rv.98

Příspěvek od Sibro » ned bře 17, 2013 19:13

Zdravim muže mi prosim někdo říct zda je potřeba po vyčištění krokového motorku čističem brzd ještě nastříkat mazadlem?Zítra potřebuji jet autem do nemocnice a nevim zda se nemuže stát že se motorek třeba uvnitř kousne.Díky
Renault Scenic 1,5 dci 74kw
r.v. 2004

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů