Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palubovke

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
duroch
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 20, 2012 20:23

Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palubovke

Příspěvek od duroch » pon srp 20, 2012 21:01

Scenic I 2002, manuálna klimatizácia ... mám dva problémy súvisiace s ventiláciou

1. cez otvory na ofukovanie čelného skla neprúdi prakticky žiadny vzduch ( iba slabučký vánok ). Ani pri prepnutí priamo na ofuk okna a nastavení prepínača rýchlosti ventilátora na maximum ( 4 stupeň) .

2. pri rýchlosti ventilácie na 3. a 4. stupeň sa rozrezonuje celá palubovka, takže sú prakticky nepoužitelné

Poprosil by som skúsenejších o informáciu či ide o poruchu alebo je to nebodaj v norme. Auto je pravidelne servisovane, jazdil na tom doteraz kolega, teraz sa dostalo do rúk mne. Zbieram nejaké informácie kým sa začnem doťahovať so servisom čo je a čo nie je normálne.
Vopred vďaka sa info.

Uživatelský avatar
RomanB74
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: úte srp 14, 2012 11:13

Re: Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palub

Příspěvek od RomanB74 » čtv srp 23, 2012 09:53

Takhle "od boku" mne napadá pouze nefunkční přepínač směru ofuku, respektive zaseklá či pohybově omezená klapka. Pokud ventilátor funguje - dle vznikající rezonance soudím že funguje normálně, tak není důvod, proč by se z výdechů neměl dostávat příslušný průtok vzduchu. Závadu bych tedy hledal v polohovací klapce, která přepíná mezi jednotlivými vzduchovými kanály. Začal bych kontrolou motorku ovládajícího klapku. Zřejmě budou vylámané zuby na kolečku otáčejícím klapkou.
Fluence 1.6 2011 81kW, LPG Tartarini
Peugeot 106 Sketch (1998)
Scenic 2.0 RT (1996)
Megane Break 1.6 74kW (2000)
R 21 1.7 (1989)
Favorit 135L (1991)
Ford Taunus 1.6 L (1979)
Wartburg 353 (Jura/Trias... už přesně nevím)

pop
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: pon říj 31, 2005 22:32

Re: Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palub

Příspěvek od pop » sob srp 25, 2012 21:14

zkontroluj, v jakém stavu je pylový filtr. Ty vibrace můžou být i od toho, že ventilátor nemůže protlačit vzduch do interiéru. Jinak vymontovat ventilátor a zkusit, jak moc hází, když se točí
Megane Scenic 1.6 16V

VLD
Junior member
Příspěvky: 148
Registrován: čtv led 01, 2009 18:39
Bydliště: Praha6

Re: Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palub

Příspěvek od VLD » ned srp 26, 2012 10:57

a filtr je nad nohama spolujezdce, povolit dva 6tky šroubky, odsunout krytku a vytáhnout.
scenic dci, 02,con quest, nějaký pytle,digiklima,esp,předehřev vody, atd.

TomScenic16
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř srp 29, 2012 09:46

Re: Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palub

Příspěvek od TomScenic16 » stř srp 29, 2012 23:29

Měl jsem přesně to samé, malý průtok vybrace palubovky na 3 a 4 stupen, pokud bude filtr ok, zkus to zapnout bez něho, pak musí ventilátor ven, pokud nebude něco ve vrtuly, já tam měl pecku od švestky pánbů ví kde se tam vzala, musí se ventilátor promazat, po promazání mi to šlape jako hodiny a potichu bez vibrací.

vaclav.meravy
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 21, 2012 23:54

Re: Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palub

Příspěvek od vaclav.meravy » sob zář 22, 2012 00:05

ahoj mam takový problém pořad mi něco klepe ve ventilaci mam takový pocit že to je klopa která zavírá venkovní a vnitřní okruh to je můj názor.
ale co nevím je to že jak se mam na to dostat a aspoň to odpojit aby mi šel ofuk na okna přes zimu vrchní díl palubovky mi šel rozebrat ale spodní díl ne tak potřebují poradit děkují všem
jo a mam renault megane scenic 1.6e rv.97.

Uživatelský avatar
KarelJ
Experienced member
Příspěvky: 573
Registrován: pon srp 21, 2006 09:52
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilácia - ofukovanie čelného skla, rezonancia v palub

Příspěvek od KarelJ » sob zář 22, 2012 07:21

mám zkušenost jen s scenic ph2.
tam je potřeba sundat vrchní díl palubky a vyndat plastovou trubku mezi tělesem topení a pravým výdechem v palubní desce. pak je krásně vidět klapka (pokud je otevřená tak i vrtule ventilátoru) a regulátor ventilátoru. klapka byla napájená a hýbala se pouze v druhé poloze klíčku. v první poloze šel jen ventilátor.

-KJ-
Renault Megane hatch 1,6l 55kW 1997

Vlastním renault clip diagnostiku. Kdo by chtěl diagnostikovat auto pište sz. Kutná Hora. Čáslav

nabízím redukci k autorádiu http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?f=5&t=14035

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů