Bouchnutí když jde spojka do záběru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
vlastik.barta
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 30, 2012 23:03

Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od vlastik.barta » sob čer 30, 2012 23:21

Potřebuji poradit, při pouštění spojky když už je v záběru a to při každé zařazení rychlosti, tak se ozve duté bouchnutí a cuknutí v řadící páce. Silen bloky jsou vyměněné (studený motor tolik nebouchá, větší bouchnutí je při zahřátí motoru po cca 15-20 km)
Neměl jste někdo takový problém? Prosím o radu,už si nevíme rady.Máme renault scenic 1.6,16v benzin.

VLD
Junior member
Příspěvky: 148
Registrován: čtv led 01, 2009 18:39
Bydliště: Praha6

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od VLD » pon črc 02, 2012 18:58

první co mě napadlo je silenblok za převodovkou-ten si měnil?, potom oba po straně motoru/převodovky. Vůle v poloose na mezikusu by toto asi nedělala.
scenic dci, 02,con quest, nějaký pytle,digiklima,esp,předehřev vody, atd.

vlastik.barta
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 30, 2012 23:03

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od vlastik.barta » pon črc 02, 2012 20:05

Silen bloky jsou vyměněny všechny 3. Dneska jsem slyšel že by to mohla být spojka(prasklá pružina nebo něco utrhlého)

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od Ivan1 » čtv črc 05, 2012 13:37

Treba vymenit medzikus ktorý spája hriadel prevodovky s poloosou na spolujazdcovej strane, už som to tu písal nejedenkrát, je to záležitosť 20€ v Renaulte, údajne sa má meniť pri určitom počte km čo nikto nerobí. Ak sa tisíchran úplne zoderie je dojazdené - jedná sa o takýto diel http://allegro.pl/tuleja-prawej-polosi- ... 93428.html
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

vlastik.barta
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 30, 2012 23:03

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od vlastik.barta » čtv črc 05, 2012 21:19

Ahoj,diky za radu.Už nám to taky říkal známej ale tvrdil trošku vyšší cenu. Jeho to prý stálo 4 tis. kč. :?
Něco na tom bude, takže se po tom mezikuse podíváme a pak se uvidí(není to zas tak velká investice)

vlastik.barta
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 30, 2012 23:03

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od vlastik.barta » čtv črc 12, 2012 20:19

Ahoj,mam ještě jeden dotaz.Ten mezikus na poloose je nějak volný,nebo se nehne.Ten náš se ani nehne(trošku tam vule je ale nezdá se že je špatný).Tak si nejsme jistí zda je to ono co bouchá.

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od Ivan1 » pát črc 13, 2012 16:32

On je len nasunutý , ale vzhladom na to že je vymlátený tak tam drží pevne, pretože sa zakusuje o poloos, až teda pokým sa totálne neutrhne, pri rozoberaní treba povoliť tlmič, spodný čap aby bolo možne hýbať z celou tehlicou, myslím že aj na bloku motora treba demontovať uloženie poloosi a až potom ide poloos vytiahnúť , určite bude treba pobúchát...
Tu si môžeš detailne pozrieť ako to vyzerá http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 14#p309914
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

bezo
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 01, 2012 14:41

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od bezo » ned črc 22, 2012 22:24

forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=62490

po rozobrati som zistil , ze to nema manzelkyn scenic , tak musim spojku poriesit . mne to bucha iba vtedy , ked je spojka viac namahana , rozbeh dokopca

vlastik.barta
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 30, 2012 23:03

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od vlastik.barta » stř srp 01, 2012 20:50

Ahoj,tak jsem dnes dořešil to boucháni.Byla to opravdu spojka na poloose.Starý mezikus byl docela dost ostrouhaný.Zatím ahoj a díky Ivan 1.

Uživatelský avatar
smartman
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 17:44
Bydliště: okres UnO

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od smartman » stř srp 08, 2012 21:31

Ahoj.
Scenic phase2, 1.6 16V, r.v. 2002
Bouchalo mi to taky při pouštění spojky do záběru.
V servise Renaultu tvrdili, že to je spojkový kotouč a že se to pomalu bude zhoršovat.

O 2 měsíce později jsem při rozjezdu na křižovatce strhnul (ždímnul) ten tisícihran ve spoji mezi tou spojkou a poloosou
(srpen 2010, cca. 120 tis. km najeto), oprava - nová trubková spojka (jako tahle http://allegro.pl/tuleja-prawej-polosi- ... 93428.html)
+ originál repasovaná poloosa ....cca 7 tis. Kč s prací.
Bouchání bylo pak minimální, považoval jsem to za normální stav.
Od podzimu 2011 začalo bouchání znovu, dost sebou škubal motor, tak jsem nechal vyměnit silentbloky (2 gumy + kost)...4 tis. Kč.
Zlepšilo se to, ale jen trochu a už se to zase zhoršuje (najeto 130 tis. km), začal jsem pátrat dál.

Nakonec to bouchání teď dělá spoj tisícihranu na hřídeli, která kouká z převodovky a trubkové spojky k poloose.
Hrozí jeho ždímnutí - strhnutí.
To znamená, že teď se zničí ten druhý spoj než před dvěma lety.

V Renaultu mi řekli, že ta hřídel s tisícihranem zasahuje v převodovce do difereciálu a nejde koupit samostatně!!!
Musí se koupit celý diferák za 10tis. Kč :boink: + práce
Dokonce mi v Renaultu doporučili, ať si radši koupím celou origo repasovanou převodovku za 25 tis. Kč + práce.
Momentálně mi tam nacpali tmelové lepidlo, aby to tolik nebouchalo a nedělalo rázy, které by to strhnutí urychlily. Získal jsem tak trochu času rozhodnout se a pohledat, co s tím.
Po 1000 km už začíná být lepidlo vymačkané a už to zase bouchá.

Nemáte někdo zkušenosti s opravou téhle závady nebo kde by šla sehnat ta převodová hřídel s tisícihranem???????

Mimo jiné je i načnutý synchron na 2. rychlosti a hvízdá ložisko v převodovce - slyšitelné na 3. rychlost.......už se ty závady nějak sypou. Spojkové obložení už jsem taky musel měnit.

Díky za info.
------------------------------------------
R. Scénic Expression 1.6 16V/2002

vlastik.barta
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: sob čer 30, 2012 23:03

Re: Bouchnutí když jde spojka do záběru

Příspěvek od vlastik.barta » sob srp 18, 2012 22:43

Ahoj,nám odešel jen ten mezikus na poloose a vše ostatni bylo OK. Oprava tedy nebyla zas tak nákladna,díl stál 600kč přímo v Renaultu+práce.Ten díl se prý dělá z měkčího materialu aby se neopotřebovalo to co se do něj zasouvá(poloosa a kus který kouká z převodovky).

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů