Renault Scenic - nova autobateria a nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mechelle11
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 04, 2012 13:28
Bydliště: Bratislava

Renault Scenic - nova autobateria a nestartuje

Příspěvek od Mechelle11 » čtv kvě 24, 2012 10:10

Ahojte,

pred dvoma tyzdnami som si kupila novu autobateriu do auta, bohuzial som ju nezmerala, pretoze som nemala ako (viem, ze som mala...ale uz je neskoro lutovat), isla som s nim hned na dlhu jazdy (70 km jazdy, prevazne 80/90 km/h), myslela som si, ze sa tym dobije, auto som odstavila asi na dve hodinky a potom som isla dalsich 30 km (tiez prevazne tych 80/90 km/h) tam a spat. n adruhy den som opat isla tych 70 km a este vecer som sla na aute takych 20 km. Na druhy den som s nim isla do prace (nie je to dlha trasa, tak 5 km), stalo tam az kym som nesla domov, v pohode nastartovalo. Pocas tychto dvoch tyzdnov islo v poriadku, hned naskocilo, nebol ziadny problem. Az na vcerajsok, isla som z prace, na zatacke mi skapalo auto (malo plynu som dala, priznavam sa) a uz nenastartovalo - javi sa mi to ako vybita bateria. Pred tymi dvoma tyzdnami mi auto zdochlo, pretoze (ako mi bolo povedane) autbateria bola skratova, stahovala mi prud v aute, tak sme kupili novu...
Otazka: Mozete mi niekto poradit, prosim, ci by to naozaj mohlo byt len tym, ze som bateriu nedobila na plno? Alternator mam v poriadku - to mi kontrolovali pred mesiacom v servise. O mesiac musim ist na STK a rada by som nou presla...

Dakujem za vsetky Vase prispevky, rady!
M

Uživatelský avatar
Mechelle11
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 04, 2012 13:28
Bydliště: Bratislava

Re: Renault Scenic - nova autobateria a nestartuje

Příspěvek od Mechelle11 » čtv kvě 24, 2012 12:13

Nejde nastartovat ani cez startovacie kable...

black333
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 09, 2008 14:41

Re: Renault Scenic - nova autobateria a nestartuje

Příspěvek od black333 » čtv kvě 24, 2012 18:23

neviem,prečital som si to od hora dole a z dola hore ale vidim,že maš iba Renault Scenic :scratch: .
Aky to je model.Rok vyroby+ nafťak,benzin atd a atd,proste čo je to zač.
Pisala si,že ti pred mesiacom niekto kontroloval alternator a to bolo všetko?
Pišeš,že pred dvoma tyždnami si si kupila novu bateriu a nezmerala si si ju.Prečo by si ju merala :t18: ?
Napiš najprv niečo konkretne,čo maš za model.Teda nafťak,či benzin a rok vyroby.
Ahoj a neboj,je tu dosť borcov,ktory ti skusia poradiť,ak sa bude dať. :rocker:

safy
Experienced member
Příspěvky: 534
Registrován: čtv kvě 15, 2008 18:45

Re: Renault Scenic - nova autobateria a nestartuje

Příspěvek od safy » čtv kvě 24, 2012 21:48

Mechelle11 píše:Ahojte,

pred dvoma tyzdnami som si kupila novu autobateriu do auta, bohuzial som ju nezmerala, pretoze som nemala ako (viem, ze som mala...ale uz je neskoro lutovat), isla som s nim hned na dlhu jazdy (70 km jazdy, prevazne 80/90 km/h), myslela som si, ze sa tym dobije, auto som odstavila asi na dve hodinky a potom som isla dalsich 30 km (tiez prevazne tych 80/90 km/h) tam a spat. n adruhy den som opat isla tych 70 km a este vecer som sla na aute takych 20 km. Na druhy den som s nim isla do prace (nie je to dlha trasa, tak 5 km), stalo tam az kym som nesla domov, v pohode nastartovalo. Pocas tychto dvoch tyzdnov islo v poriadku, hned naskocilo, nebol ziadny problem. Az na vcerajsok, isla som z prace, na zatacke mi skapalo auto (malo plynu som dala, priznavam sa) a uz nenastartovalo - javi sa mi to ako vybita bateria. Pred tymi dvoma tyzdnami mi auto zdochlo, pretoze (ako mi bolo povedane) autbateria bola skratova, stahovala mi prud v aute, tak sme kupili novu...
Otazka: Mozete mi niekto poradit, prosim, ci by to naozaj mohlo byt len tym, ze som bateriu nedobila na plno? Alternator mam v poriadku - to mi kontrolovali pred mesiacom v servise. O mesiac musim ist na STK a rada by som nou presla...

Dakujem za vsetky Vase prispevky, rady!
M
Ten,kdo Ti takovou krávovinu poradil,musí být zaručeně odborník.Měl by Ti zaplatit zbytečně koupený akumulátor.Tam je jiný problém.Nech to prohlédnout od někoho,kdo nemá v hlavě piliny a elektrice rozumí.
Renault Safrane 2.5 20V Renault Megane 1.6e Renault 9 TC Renault 8 1130 Renault 8 1132 Renault 16 TL,TS,TX Peugeot 205 GRD Peugeot 504 TI Barkas B 1000 Opel Astra 1.4 Fiat Uno 55 Fiat Regata 1.9ds Ford Sierra 2.0 Ford Taunus Coupé 1.6 Alfa Romeo 1750 Berlina Wartburg 311 Wartburg 353 Škoda Favorit

Uživatelský avatar
Mechelle11
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát kvě 04, 2012 13:28
Bydliště: Bratislava

Re: Renault Scenic - nova autobateria a nestartuje

Příspěvek od Mechelle11 » pon čer 04, 2012 17:19

Ahoj,

Mám model dCi 1.9, diesel, rok výroby 2001. Medzicasom opat isiel, kedže sme bateriu nabili, vydržalo týžden, lebo som s nim kazdy den jazdila. tento vikend v sobotu som s nim nesla a v nedelu, vcera, som chcela ist niekam okolo obeda a uz mi opat nenastartovalo. Teraz nabijame autobateriu opat.

Neviem, ci to može mat nejaky suvis, ale autoradio mi stale svieti, neda sa vypnut, neviem, ci mi može to žrat tolko baterie, že za den-dva bez jazdenia, nenastartuje. Jedine vychodisko co momentalne mam je, ze budem odpajat autobateriu, ked s nim nepojdem.

Kupila som ho pred dvoma mesiacmi, zrejme som spravila VELMI DOBRY OBCHOD s tym clovekom, lebo od kedy ho mam, uz ma odtahovali (po týždni jazdenia), tlačili, bolo v servise 2X a nebolo to nic lacne...plus sa mi supe lak...keby mozem tomu cloveku, co tvrdil, ze je v TOP stave, otrhnut hlavu, urobim to.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů