vtipná auta scenici

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » ned srp 07, 2011 11:02

:wink:vtipné auto mám, zas mě vyškolilo, něco mi drnčelo po zahřátí motoru jako dva plechy o sebe,tak hledám jak XXXXXXX u motoru,sinentbloky,povolený šrouby atd a nakonec pod autem na katalyzátoru,na novým,se uvolnil plech a po zahřátí začal klepat o sebe,no na posr....ní,tak sem ho opatrně přivařil a mam klídek,no a čekám co si ten můj scenda vymyslí příště.....
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » stř srp 10, 2011 11:31

no tak sem si myslel že mi sem někdo napíše něco veselého,ale se scenikama asi sranda není,všechny opravy jsou při placení k pláči.....
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

black333
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 09, 2008 14:41

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od black333 » stř srp 10, 2011 17:52

Svojho Scenica som kupoval v roku 2007.Je to 1.6e,r.v 1997,mal nabehane 136500 km.
V tom istom roku,som dal nove tlmiče 4x,nove elektrony+letne pneu,4x zimne a vymena olejov a filtrov a klinoveho remena,vymenena sviečkovych kablov a drnčanie plechov pod autom-to iste čo ty.
Potom som vyriešil problem z trhanim jazdy,za nižšej rychlosti-(dierava v hadici)
Potom dlho nič,len bežna vymena olejov a filtrov každy rok alebo po najazdeni 10000km.
V roku 2010 vymena komplet brzd-stale bežna udržba,čiže nič,čo by som mal nadavať a vymena stredoveho dielu vyfuku.To je bežny spotrebny material!!!
Tento rok,teda 11 jula 2011,som menil olej a ol. filter + vzd. filter ako každy rok a to pri 190000km.Chystam sa na podvozok,ako komplet G.O prednej napravy,okrem tlmičov,vymena zadneho tlmiča a vymena rozv. remena.K dnešnemu dnu,od vymeny oleja som nabehal 3500km,ani nie za tri tyždne!!!!Auto mi zatial služi k dobremu.
Jedine čo mi vadi,je korozia,no to sa da autu prepačiť,ma svoj vek.Staram sa o neho najlepšie,ako viem.Ved tie kilometre k tomu aj nasvedčuju.
Takže,ked ho miluješ,neni čo riešiť.
Ak považuješ za smiešne,take veci ako oprava katalizatora,tak skus zmeniť značku a uvidiš.Dufam,že nepovažuješ auto za zle,kôli tomu,že na nom robiš bežne opravy a vymeny,ktore sa pri ojazdenych autach bežne robia,ako aj pri inych značkach :allesgut: .
Čago :rocker:

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » pát srp 12, 2011 19:05

no tak sem asi z jiný planety když chci aby auto funguvalo a né pořád něco a to má péči lepší než já,já ho mám docela rád a opravy co zvládnu sám mám taky rád,takový spotřební věci jako brzdy,olej,náplně atd mi nevadí,jinak scenda je prostorově král, ale když si postaví hlavu a má problém tak sem dost nasr....,měnit značku?no kdyby ho někdo chtěl.....no nevim, tak pardon jestli sem se někoho dotknul ,myslim majitele sceniců,ale je to jako s kofolou,ze začátku láska,potom XXXXX.......
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od zdeny65 » sob srp 13, 2011 07:16

honzup píše:no tak sem asi z jiný planety když chci aby auto funguvalo a né pořád něco a to má péči lepší než já,já ho mám docela rád a opravy co zvládnu sám mám taky rád,takový spotřební věci jako brzdy,olej,náplně atd mi nevadí,jinak scenda je prostorově král, ale když si postaví hlavu a má problém tak sem dost nasr....,měnit značku?no kdyby ho někdo chtěl.....no nevim, tak pardon jestli sem se někoho dotknul ,myslim majitele sceniců,ale je to jako s kofolou,ze začátku láska,potom XXXXXX .......
No tak nevím,co tím básník chtěl říci,konkr. poslední větou?Aby jsi byl trochu v kurzu.Auto- jakékoliv dokáže zrušit jen špatnej řidič a lajdák na údržbu již od začátku,kdy ho poprvé pustí na silnici.Pak je kofola skoro každý,který jezdí po silnicích.
Když jsi neměl dejme tomu na nový,nebo kliku na udržovaný kus,tak od A-Z máš z každým autem problémy.
No a vtipná oprava není asi žádná.Protože vtip je pro jednoho co opravuje třeba nadlidský výkon,ale pro druhého který opravu zvládne v pohodě,je činnost prvního vtipná.
Tak nevím,ale myslím,že je to mimo mísu.

:bartmoon:
Renault Scenic 1,9 dTI

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » sob srp 13, 2011 13:10

no na nový není,vycucalo me tohle,opravuju rád,ale všeho moc škodí,hlavně manželka má vždycky štěstí na nějakou kravinku a asi taky jsme koupily hodně zanedbanej kus,ale už je to snad v poho,takový ty drahý kousky už máme nový,no a tak čekám na nějakou vtipnou opravu jako třeba nefungující klimo,radio,žárovku,manželčino parkování,sousedské kamarádství,totální bouračku a jiné vtipné záležitosti, ale jinak jste docela zahořklý co se týče sceniků,nebo je to ta věc když už ho mám tak je nejlepší a nebudu vykládat že je to krám jako každej jinej?no holt dal sem se na vojnu tak bojuju,jediná věc mě baví-jak mi každej říká co sis to pořídil za věc,a sami solí taky,no ale hlavně že deti maj prostor a nemusim se ohýbat a kroutit a vyvádět nesmysly při vázání sedaček .tak hodně km a sejdem se v opravně
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

Uživatelský avatar
sarin007
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:21

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od sarin007 » sob srp 13, 2011 15:01

No nevim co je toto za téma, přide mi to jako když si Honzup koupil pro něj blbý auto a pak tady nad tim přede všema brečí. Všechno záleží na tom, kolik má nalítáno, jak je auto starý a jak vypadalo, když si ho kupoval. Já když si kupoval Scénica, tak mi taky všichni říkali ať si ho nekupuju, že je to blbej Renault a že s nim budu mít jenom problémy. Jo problémy, jako s každou jinou ojetinou ty mam, a měl jsem před tim VW a Peugeota a problémy jsem měl stejný. Až nebudu chtít mít problémy, půjdu si koupit nový auto a tak na 60 - 80 tisíc km mam pokoj. A pak to stejně začne. Po pravdě, Scénic je v žebříčku poruchovosti hodně vzadu a to jsem věděl, už když jsem si ho kupoval. Měl něco přes 130 tisíc, teď tam bude po třech letech 180 tisíc a až na běžný opravy a pár vyjíměčných nečekaných oprav jezdí jako fík a jsem max.spokojen. A i když jsem nikdy nebyl fanda do Renaultů, za mě musim říct, že Scenic je skvělej :D A kdyby to byl takovej xxxxxxxxx, nejezdilo by jich na silnici takový množství. Cestě zdar :t18:
Scénic 1.9 dCi Sport, 2002, 6xairbag, klima, plná výbava, 6,3l/100

black333
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 09, 2008 14:41

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od black333 » sob srp 13, 2011 16:06

honzup-Ved ja to ani nemyslim v zlom.Ako bežne opravy,ako si sam povedal,ved to je normalne.
Bežne opravy,ako vymena brzd,tlmičov,vyfuku,olejov,sviečok,žiaroviek a môžem pokračovať,su opravy,ktore by sa riešili aj u inych aut.To vieš sam.
Ja sam ale neviem,čo nenapišeš,čo si doteraz na tom aute robil.Všetko ak sa da.Ja si to chcem prečitať.Samozrejme,nemam na mysli nič v zlom.Len som zvedavy.
Ja považujem auto za šmejda vtedy,ak sa ti stane niečo vynimočne a opakovane za sebou.
Schvalne,daj vedieť,čo si opravoval.
A samozrejme,ako pisali aj hore chalani,zaleži ake prasa v tom jazdilo pred tebou.Ja sam poznam ludi,čo povedia že olej menia vždy,ked nabehaju 20000km!!!Je to dobre,(ja menim každych 10.tis)no oni ich nabehaju až tak za štyri roky.Ked sa im snažim vysvetliť,že sa ma meniť minimalne aspon raz za dva roky,(ja ho menim každy rok) tak sa divaju na mna,či som normalny.Že to je škoda penazi.Nehovoriac o tom,že ak im začne niečo škripať na brzdach ale auto brzdi,tak s tym nič neurobia lebo sice to robi otrasny zvuk ale ved brzdi.No až ked prestane brzdiť,potom pridu a povedia,že toto je otrasne auto,že to nechce brzdiť a že to robi strašne zvuky,ved samozrejme,to je Renautl,Iveco,Peugeot ale aj Škoda,Volkswagen,Mercedes atd a atd.No to prasa sa neprizna,že to jazdil on,že tie zvuky mu trvaju už minimalne tyžden.Ked sa im povie,že čo to bolo tak oni nie,to niekto iny na tom jazdil atd a atd.Vieš čo chcem povedať?Že ak si kupil auto po takychto magorov,tak sa nečuduj.Každe auto ma nejaku chybu.Všetko zaleži od majitela.
No,počkam si,čo si robil doteraz na svojom tatošovi. :rocker: :wink:

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » úte srp 16, 2011 16:01

co sem na něm udělal?už hodně,komplet brzdy,no s tím se ale počítal,stejně jako s olejema,to je takovej normalní servisek u starýho auta z bazoše ,ale s čím se nepočítal byla lambda sonda na motoru,katalyzátor,před koupí sem ho zavez do renaultu na prohlídku a vše v poho,pak něco klapalo u volantu,nevim co asi nějakej bordel pod plastem,zadní brzdící lišta přestala svítit,no přežvejkanej kabel,při koupi svítila,posilovač má nové těsnění,syčel jak,soused povidal že má taky furt něco,jako takový kravinky, ale jinak dobrý,no holt si musim někde poplakat,no je to holt potíž když není na nový,ale to je taky na prd,garančky,no tak se nezlobte ja jdu uklizet po dětech drobky,protože je to rodinej taxik,jo a scenda není špatnej,jenom mě štve že všechno přišlo najednou a né tak nějak postupně,pozvolna,ale zas mám půlku hotovou,eště čekám co se vyvalí,na co minulej majitel z ddr kašlal,no asi mam pech,ale podle počtu for tady na renaultclubu nejsem sám kdo má nějaké problémy,no asi mě rozmlsalo auto před scendou,nissan sunny,škoda že do něj nenarvu sedačky na děti ,tak se nerozčilujte a štastnou cestu,jo na 4 měsíce vlastnictví je toho ažaž
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od benytrans » úte srp 16, 2011 16:51

Jo kdyby ti odešly cívky, nebo se vysypala převodovka a tak podobně, ale z těch závad co si vyjmenoval považuju za závadu ne uplně běžnou jen to těsnění na posilovači... přežvejkanej kabel u brzdovýho světla je otázka asi 15 minut a drnčení pod krytem volantu to snad ani nestojí za řeč... Katalyzátor se nevysype sám od sebe... Lambda to je prostě smůla, ale já kupoval uni lambdu za pár kaček...Navíc si tedy investoval jen do toho serva je to tak? (Brzdy se nepočítají, ty děláš na každym autě v závislosti na kilometrech). Nenapsal si kolik to má údajně naběháno??? Jinak můžu říct že já zatím spokojenost, najeto cca 20000 od koupě během roku(nyní najeto 166tkm) a závada jako taková vlastně nebyla žádná. Jedna spona na vejfuku, vrzající řadička...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » úte srp 16, 2011 17:19

no ted má 132000km při koupi 127000km, potvrzeno renaultservis chrudim,já sem docela spokojenej,jenom mě překvapilo že všechno přišlo tak najednou,no smůla,ale jinak co se týče motoru a jízdních vlastností tak to je super,nejsem závodník ,ale ani posrandíra,normální jízda kolem 100-110km/hod je maximálně super,ticho,žádný pazvuky,teda už ne,brzdy super,pohodlí,to je všechno v poho,jenom ta četnost poruch mě zaskočila,když při koupi bylo až na brzdy vše ok,nemyslim si o sobě že uplně nerozumim autům,ale prostě na všechno člověk nemůže myslet,ty poruchy co sem ani nepsal to byly prkotinky-uklepaný kabliky,no manželka si to sama u krajnice neopravila,jedna kuriozní-kmín v klíči,nešel strčit do zapalování,byl tam zaseklej a u hypermarketu na parkovišti... no superblbost,přefoukaný pneu,kontrolky měly žně,no takovýdle kraviny a jak to člověka nadzvedne,to zapomene na to dobrý hned,maželka je vždycky dost nakrklá,stává se to jí........jenom to furt poslouchám co jsme si to koupily za křáp,snad už to bude v poho
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

Uživatelský avatar
sarin007
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: stř kvě 28, 2008 18:21

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od sarin007 » úte srp 16, 2011 23:02

Když při koupi ojetiny je ten problém, že když ty drobný opravy předchozí majitel neřešil, tak pak vyplavou na tebe a pak to vypadá, jako když se všechno vysypalo naráz. Já to při koupi měl podobný. Auto bylo sice v perfekt stavu, ale stejně jsem po koupi musel utratit ještě pár kaček, abch si byl jistej, že takový ty problém díly jsou ok. A stejně - za půl roku na laně, vysypal se tisícihran, pak STOPka na palubce - vodní čerpadlo, rámus od motoru - volnoběžka, jednou odešlo zamykání víčka nádrže (děsnej randál) a tebou zmíněnej posilovač brzd (bolest Scéniců). Drobný opravy nepočítam, těch bylo taky pár. Ve výsledku jsem si se Scendou taky užil, ale pořád to jsou opravy řádově v několika stovkách nebo pár tisícovek. Když vidim, co se na nových autech může vysypat a oprava jde do desetitisíců, jsem nad míru spokojenej. Auto bezva jede, super chytá, v zimě topí, v létě chladí. Co víc si přát ... :D
Scénic 1.9 dCi Sport, 2002, 6xairbag, klima, plná výbava, 6,3l/100

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » stř srp 17, 2011 15:29

no tak to sem rád že to nemam jenom já,díky,ja sem s jízdníma vlastnostma a výbavou scendy taky spokojenej,jenom ta poruchovost,no snad to všechno špatný už mám za sebou a těd mě čeká už jenom to hezký,tak hodně km bez oprav
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

Uživatelský avatar
Conty
Člen RCČR
Příspěvky: 132
Registrován: stř kvě 28, 2008 09:50
Bydliště: Praha / Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od Conty » stř srp 17, 2011 16:07

Souhlasím s ostatními, každé auto má své a dle mé zkušenosti to s francouzskými auty (Peugeot, Renault) není nijak špatné a hiold prostě záleží na tom, na jaký kus zrovna člověk narazí.
Svou RX4 jsem kupoval s 60 tis. km. Krom běžné údržby (destičky, náplně, rozvody, tlumiče) jsem naštěstí řešil pouze repasi kardanu (s ní jsem počítal již při koupi), ohnutou tyčku řízení (po předchozím majiteli) a naposledy komplet spojku vlivem prasklého komínku vedení vypínacího ložiska. Teď mě čekají pravděpodobně silentbloky uložení motoru - preventivně všechny.
Za sebe jsem víc než spokojenej, pokud bude výskyt oprav dalších 50 tis. km obdobný. 8)
<> Renault Scenic RX4 prodán - výborné auto (5/2008 - 4/2012)
r.v. 2001 16V 2.0l
najeto 123 070 km
spotřeba 9.1l/100km

vsw
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon čer 13, 2011 13:56

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od vsw » stř srp 17, 2011 16:45

Za 10 let provozu/155 tisíc km neměl můj Scénic žádnou větší závadu. Jednou jsem měnil kompresor klimošky (2 roky zpátky), teď se občas akusticky ozve ventilátor klimošky, asi ložisko. Nejvíc peněz stál vandalismus - poškrábaný blatník, urvané zrcátko a prasklé přední světlo.
Scenic 2011, 1.6 dCi 96kW Privilege, Cendre HNK
Scenic 2001, 1.8 16V 85kW, 8l/100 - prodano

tom00
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 13, 2010 22:35
Bydliště: Teplice

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od tom00 » stř srp 17, 2011 20:35

Jen ta cena dilu je o neco vyssi :roll:
Scenic 1,6 16v 3/2003 K4MA7

vsw
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pon čer 13, 2011 13:56

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od vsw » stř srp 17, 2011 21:25

Cena dilu .. v renaultu mi original svetlo Valeo nabidli za 5k .. tentyz dil koupeny mimo renault 2900.
Scenic 2011, 1.6 dCi 96kW Privilege, Cendre HNK
Scenic 2001, 1.8 16V 85kW, 8l/100 - prodano

Uživatelský avatar
mccase69
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 04, 2011 16:58
Bydliště: Štikovská rokle

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od mccase69 » sob srp 20, 2011 17:53

Tak takhle opravují auta ve Francii.
Objevila se mi dnes ráno pod Scendou louže (už jsem něco takovýho čekal poněvadž jezdil téměř dva týdny bez problému) a tak jdu po příčině. Odmontoval jsem ten plastový dekl pod motorem, ale louže byla spíš jako pod převodovkou. Nakonec koukám že asi teče servo řízení skrz prachovku. Akorát mi bylo divný proč je ta prachovka sestrčená ze dvou dílů a pak jsem na to přišel. TAKŽE mechanici z Francie Vám vzkazují - pokud se Vám nechce vyndávat stará prodrbaná prachovka, nechte ji tam a strčte k ní další, ona časem vyhnije.
Přílohy
PICT0251.jpg
Renault Scenic Carminat, 1,6 16V_79kW_2001 "Advan Racing RGII Bronze"

honzup
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: stř čer 08, 2011 10:53

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od honzup » ned srp 21, 2011 09:48

mccase69 píše:Tak takhle opravují auta ve Francii.
Objevila se mi dnes ráno pod Scendou louže (už jsem něco takovýho čekal poněvadž jezdil téměř dva týdny bez problému) a tak jdu po příčině. Odmontoval jsem ten plastový dekl pod motorem, ale louže byla spíš jako pod převodovkou. Nakonec koukám že asi teče servo řízení skrz prachovku. Akorát mi bylo divný proč je ta prachovka sestrčená ze dvou dílů a pak jsem na to přišel. TAKŽE mechanici z Francie Vám vzkazují - pokud se Vám nechce vyndávat stará prodrbaná prachovka, nechte ji tam a strčte k ní další, ona časem vyhnije.
no to máš taky moc povedenej kousek,možná už takhle vyjel z fabriky,zrovna se střídala smněna a dělník si prosrě nevšim že už tam jedna je,no a co,tak to prostě je,renault.no a tak si vem půjčku a opravuj,já to dělám taky tak.
scenic 2,0 16v spotřeba 7,8l/100km,sakra drahý pohodlíčko
nissan sunny-super kára-rozdělila nás koroze
fiat tipo-starej a zlobivej-dobrej trénink na scendu
felisie-no coment-
favoritek-pomačkanej,ale vděčnej

black333
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 09, 2008 14:41

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od black333 » ned srp 21, 2011 20:10

mccase69-môžeš to definovať,-"Tak takhle ve Francii opravuji auta"?
Takže.Ty si prvy majitel tohoto Scenicu?Mam na mysli,uplne prvy a original kupovany v ČR?Pretože ak ano,tak na toto ti mali prisť v servise,pri prehliadkach.
Potom.Ak si už X-ty majitel toho Scenica,urobiť to mohol hoc aky šuflikant,z podomovej dielne.Ak sa pytaš,tak prečo ti to netieklo,tak odpoved je jednoducha.Podla mna,sa to dotyčnemu nechcelo menič a demontovať a tak dal novu na to a držalo to do teraz.
Chlapci.Robil som po servisoch a ked už hundrete na Scenica a samotny Renault.Nechcite vedieť,ako sa robi v TOYOTE,v značke,ktora je považovana za najmenej poruchovu.Netreba hladať chybu v aute!!!Tu treba hladať úplne,niekde inde!!!
:rocker:

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od zdeny65 » ned srp 21, 2011 20:37

black333 píše:mccase69-môžeš to definovať,-"Tak takhle ve Francii opravuji auta"?
Takže.Ty si prvy majitel tohoto Scenicu?Mam na mysli,uplne prvy a original kupovany v ČR?Pretože ak ano,tak na toto ti mali prisť v servise,pri prehliadkach.
Potom.Ak si už X-ty majitel toho Scenica,urobiť to mohol hoc aky šuflikant,z podomovej dielne.Ak sa pytaš,tak prečo ti to netieklo,tak odpoved je jednoducha.Podla mna,sa to dotyčnemu nechcelo menič a demontovať a tak dal novu na to a držalo to do teraz.
Chlapci.Robil som po servisoch a ked už hundrete na Scenica a samotny Renault.Nechcite vedieť,ako sa robi v TOYOTE,v značke,ktora je považovana za najmenej poruchovu.Netreba hladať chybu v aute!!!Tu treba hladať úplne,niekde inde!!!
:rocker:
Jenom s Tebou můžu souhlasit.Tak pořád nechápu jedno a to je to,že asi opravdu NIKDO nepochopil,že auto je sice dělník ale tomu musím dát mzdu.Bez peněz nikdo nedělá.Měl jsem jednou to štěstí,že mi bylo dáno nové auto.Je to pár let,byl to Fiat Punto.Jezdil jak drak,spotřeba skoro nula a hlavně-staral jsem se o něj.Žádný problém nebyl a sloužil velice věrně.Čili někomu vydrží např.nůž celý život a někomu ani ne den.Jde pouze o přístup k dané věci a o tom to je.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
mccase69
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 04, 2011 16:58
Bydliště: Štikovská rokle

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od mccase69 » ned srp 21, 2011 21:04

black333 - mrkni se mi na podpis. Je to tam jasně napsaný. Nejsem ani první majitel a ani neviním Renault z toho že dělá blbý auta. Prostě ta madam z Francie co se v něm proháněla na údržbu zvysoka *****.
Renault Scenic Carminat, 1,6 16V_79kW_2001 "Advan Racing RGII Bronze"

petr.petr
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: úte pro 01, 2009 21:02
Bydliště: havlíčkův brod

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od petr.petr » pát zář 02, 2011 12:27

doufam, ze me tu nesežerete, ale ja na scenica zatim nedam dopustit .. mam ho skoro sedum let, kupoval jsem ho 4 roky staryho, mel cca 70 000. nyni na nem mam 180 tis a jediny co jsem menil a to hned ze začatku byly nejdriv dva a pak dalsi dva zapalovací moduly co jsou na svíčkách .. jinak az na spodní čepy, predni kotouče, destičky a olej, co jsou vymeny u kazdyho auta, jsem na to jeste sahnout nemusel .. cca pred dvema mesici jsem byl na stk, tak me upozornoval na zadni kotouče, ze uz jsou celkem na vymenu a vnejsi silentbloky na stabilyzátoru .. jinak pohoda :) .. je pravda, ze uz zacina hučet LP lozisko, ale to jsou prkotiny .. na to jak na renaulty kazdy druhý nadává, ja jsem spokojeny .. a pri cenach dilů v porovnání s napr VW k smíchu .. znamej má golfa a pri kazdy vymene cehokoli mu jde hlava kolem :))) .. je pravda, ze kazdy auto je kus od kusu jiny, ale to si clovek asi nevybere ..
R.Scenic 1,6 16v 12/2001 privilege
R.Megane 1,6 16 v 1999

Uživatelský avatar
mccase69
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 04, 2011 16:58
Bydliště: Štikovská rokle

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od mccase69 » sob zář 03, 2011 21:14

Co bysme Tě žrali, Scenic je fajn. Akorát u starších je problém že po koupi se pravidelně něco podělá. Ale to je normální, když jsem prodal Š120 tak novému majiteli po dvou dnech začala téct spojka.
Koukám že máš Megana 99 a Scenica 2001. Nedíval ses jestli mají shodné řízení? Zrovna dneska jsem byl u maníka co mi dovezl Scenica a nechal mi řízení z Megana 99 (viz závada o pár příspěvků výše). Samozřejmě bez zvedáku a jenom s heverem.
To byl teda masakr, aby se k tomu člověk dostal musí sundat kus výfuku, nadzvednout převodovku a pak to doslova vykroutit. Být tam o 2 mm míň místa tak to ven nedostanu. Skoro tři hodiny jsem se s tím dělal, jestli to nebude na Scenica pasovat tak se zastřelím.
Renault Scenic Carminat, 1,6 16V_79kW_2001 "Advan Racing RGII Bronze"

petr.petr
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: úte pro 01, 2009 21:02
Bydliště: havlíčkův brod

Re: vtipná auta scenici

Příspěvek od petr.petr » úte zář 06, 2011 12:44

mccase69 ... ... ... no nekdo je na renaulty vysazenej :))) .. ale to je kazdyho boj .. :) .. no megan uz mi pane nerika, zůstal exmanzelce .. takze nedokazu posoudit .. ale myslim ze kdybys zasel do kterykoli slusny prodejny s ND, ze by ti to byli schopni rict, jeli rizeni stejny .. podle me by mohlo být, i kdyz uz jsem se presvedcil ze ač byla u obou aut stejna motorizace, ale jiny rok vyroby, megan 99 scenic 01, tak jsem tenkrat resil tu hlavni kostku na abs .. a s udivem jsem zjistil ze u obou aut je jina .. takze clovek nikdy nevi na co na kterym aute narazi .. :) .. a s tim místem ani nemluvim .. cekaji me v brzké dobe rozvody a kdyz si vzpomenu jak špačkoval naposledy mechanik, co je tam strasnyho mista, tak se toho pomalu zase desím :))) ..
R.Scenic 1,6 16v 12/2001 privilege
R.Megane 1,6 16 v 1999

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů