velmi dlhí start...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

velmi dlhí start...

Příspěvek od daelim » stř črc 20, 2011 20:18

Zdravím chlapy... Teraz som dosiel z dovolenky a moj renault scenic 1.9 dt mi nejak dlho startuje... Po piatich minutach od vypnutia tocím cca 10 sec.. a po hodine musím naozaj dlho dlho.. Evidentne sa mi zdá ze padá nafta... Tak som prezrel vsetky prepadové hadičky ( vymenil som ich) a aj vsetky ostatné som prezrel... Pri napumpovaní balonikom a nasledním tocením sa mi zdá ze to asi nejak skor nastartuje ... ale nie zeby hned naskocil...

Ako sa dá pozriet resp. kde este moze dostat vzduch ? Vyditelne nikde nie je diera... Neda sa to nejak tlakom vyskusat.Dajme tomu odpojit prívod nafty a prilozit kompresor ?

Sakra chlapy pomóc, zena sa uz rozvedie somnou...

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Re: velmi dlhí start...

Příspěvek od daelim » stř črc 20, 2011 21:15

... aha, este dotaz.. ked uz motor naskocí, ide bez poruchy, riadne tahá, neskapína, ako to tu písu... Ale nikde ani naznak vytecenej nafty. ani ked s pumpickou tlacím .. nic... Dakujem za kazdý príspevok..

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Re: velmi dlhí start...

Příspěvek od daelim » čtv črc 21, 2011 12:25

... sakra , cucim do toho ako buk, nikde ziedny unik nafty... vsetko ok, aspon vyzualne.. a tá nafta padá proklete rychlo, az po cca 2- 3 min statia dlhsie trva ho znova natocit... a ked chytí. tak sa trosku biju valce, predpokladam ze pokial sa to neodvzdusní... Moze byt poruchou aj cerpadlo vstrekovacie ? Pred polrokom bolo cele pretesnene... ci tade niekde nesaje luft... Prosím poradte...

black333
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 09, 2008 14:41

Re: velmi dlhí start...

Příspěvek od black333 » ned črc 24, 2011 11:08

Žeby čerpadlo?Filter maš predpokladam meneny,takže asi čerpadlo.

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Re: velmi dlhí start...

Příspěvek od daelim » stř črc 27, 2011 12:16

...moze to robit aj filter paliva ? Ved auto ide normalne , a nie su príznaky ze by to dostavalo malo nafty... NIe, nemenil som ho...
Teraz som namontoval pred balonik spatnnu ventil... Uvidím co to spraví...

Este jedna vec, po zapnutí klucika nepocujem od nadrze nic. Je mozne ze tam neni podavacie cerpadlo ? Mam to motor 1.9 dT , so vstrekovacím cerpadlom Lucas... Niekde som cítal ze ked to má balonik, tak tam podavacie cerpadlo v nadrzi nie je.. Ale to sa mi akosi nezdá...

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Re: velmi dlhí start...

Příspěvek od daelim » stř črc 27, 2011 13:14

Nepomohlo.. aj po minute statia uz dlhsie tocí aby to naskocilo ... Moze to byt aj niekde v cerpadle ? Pred polrokom mi ho pretesnovali... ze by ho doku...vili ?

black333
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: ned bře 09, 2008 14:41

Re: velmi dlhí start...

Příspěvek od black333 » čtv črc 28, 2011 07:22

DTi-čko ma len jedno čerpadlo.Je to starši typ.DCi ma dve.
Blbosť ale predsa,začni naj jednoduchejšou vecou.Vymen ten filter a uvidiš.Ked ho budeš mať dole,vylej obsah do nejakej priesvitnej umelej flašky a pozri aka je nafta.Samozrejme ho ale vymen.Potom sa bude špekulovať dalej.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 19 hostů