Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mirafelda
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 12, 2009 22:54
Bydliště: Olomoucko

Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od mirafelda » pon úno 14, 2011 08:28

Zdravím pánové,

pokud se vše podaří tak bych měl teď vyměňovat střešní lišty na Scenicu. Obyč za ty s okýnky pro střešní nosič. Mohl by mi někdo polopaticky vysvětlit jak sundat bez poškození ty lišty s okýnky a bez okýnek? Nerad bych to dárci poškodil a sobě samo taky. Předem díky Myrec

Luck
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 07, 2009 14:52

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od Luck » pon úno 14, 2011 09:35

Ahoj,
asi před rokem jsem na svůj Scénic dával taky ty s okýnkama. Ty gumový musíš stáhnout směrem dopředu ke kapotě. Jde to trochu blbě, protože to je podlepený místama nějakou bílou pastou, ale jde to. Baca, ať neodloupneš těsnění okolo čelního skla, protože ty originál gumový lišty zalézaj pod něj. Takže nejdřív tam to vyndej a pak už jen tahej směrem dopředu.
Ty plastový to je jednoduchý, pokud tam máš neulámaný plastový bílý pacičky zespodu lišty, jednoduše to seshora nacvakneš. A zase to musí jít jak byla ta původní pod těsnění předního skla.
A sundavat ty plastový s okýnkama fakt opatrně, obzvlášť, když je teď zima a je to křehký. Mě je kluk sundaval tak, že to polejval teplou vodou v místě a šroubovákem to jakoby podebral a vypáčil. Neulomil ani jednu, ale ze začátku jsem tomu moc nevěřil.
Renault Espace 1,9 dCi, 2004

mirafelda
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 12, 2009 22:54
Bydliště: Olomoucko

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od mirafelda » pon úno 14, 2011 10:36

Hej díky Lucku za rychlou odpověď,

mám dotaz, ty pacičky co se můžou ulomit(na té liště s okýnky) jsou součástí lišty, nebo je to něco co se dá v případě potřeby v Renaultu koupit? A ještě k tomu páčení, páčí se to směrem od střechy nahoru, nebo deformovat lištu k její ose(hehe myslím jako že packy jsou z lišty směrem do stran a je potřeba je dostat blíž ke středu) Kurňa chtělo by to sebou šikulu.

Měj se, Myrec

Luck
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 07, 2009 14:52

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od Luck » pon úno 14, 2011 15:07

Ty packy se tuším dají dokoupit v Rencku, nebo z vrakáče získat. Někdo mi to tmyslím radil, když jsem je tam dával.
Páčil to směrem nahoru, ale věděl, kam sáhnout. Bral to vždycky v místě, kde byla ta packa. Jinak myslím, že ty pacičky jsou v liště částečně posuvný, už si to nepamatuju.
Renault Espace 1,9 dCi, 2004

mirafelda
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 12, 2009 22:54
Bydliště: Olomoucko

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od mirafelda » pon úno 14, 2011 15:22

Ok Lucku tak díky prubnu to ...


měj se, Myrec

Luck
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 07, 2009 14:52

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od Luck » úte úno 15, 2011 09:33

Nemáš zač, hlavně ať se zadaří.
Renault Espace 1,9 dCi, 2004

mirafelda
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: úte kvě 12, 2009 22:54
Bydliště: Olomoucko

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od mirafelda » čtv úno 17, 2011 05:28

Tak lišty jsou doma, a přestože jsem se snažil opatrně jak to jen šlo, tak ty úchyty jsem ulomil úplně všechny :( No ono to drží na malejch zobáčcích na každým tom úchytu jich je 6, takže obvykle tam nějakej zbyl)

Ale radost z úlovku mi to nijak nezkazilo :D

Večer jsem to prozkoumal a zjistil jsem jak se to dá asi sundat uzkým šroubovákem ze strany a tak, že ten úchyt zůstane na střeše a pak se případně sundá. Zajel jsem včera ještě do Olomouce ke Kubíčkovi a tam mě málem omylo, kdyži paní řekla, že jeden stojí 74Kč. Tak jsem hned volal ještě do Šumperku, protože tam většinou sedí u těch dílů chlápek a ten mi sdělil cenu 64Kč/ks(Asi jsou v Olomouci bohatší lidi nebo co). A ten chlapím mi říkal: To je ranec co? To se Vám nevyplatí to radši přilepte. Takže zejtra budu lepit lištu na věčné časy :P

Pokud bude čas tak to nafotím a třeba to sem dám, možná to někomu pomůže.

Jinak díku Lucku za snahu

Luck
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 07, 2009 14:52

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od Luck » čtv úno 17, 2011 09:03

No jo, holt to můžeš vyřešit i tak, když jsi to ulámal.
Já tam mám třeba na stálo uchycený střešní příčníky, takže i kdybych to měl ulámaný, nehrozí, aby mi uletěla.
Renault Espace 1,9 dCi, 2004

quako2
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 22, 2008 19:16
Bydliště: KOSICE

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od quako2 » čtv úno 17, 2011 17:31

Luck píše:No jo, holt to můžeš vyřešit i tak, když jsi to ulámal.
Já tam mám třeba na stálo uchycený střešní příčníky, takže i kdybych to měl ulámaný, nehrozí, aby mi uletěla.
Chcem sa opytat: Nie su priecniky pri jazde hlucne (piskanie...)?
Dakujem

Luck
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: pon pro 07, 2009 14:52

Re: Poraďte jak sundat střešní lišty ze Scenica

Příspěvek od Luck » pát úno 18, 2011 08:42

Tak jasně, že občas slyším zapískání, ale především, když mám vítr proti nebo boční.
Navíc je to fak slyšet minimálně. Normálně mám puštěné rádio na hlasitost, že klidně dozadu mluvím k dceři a žádný pískání neslyším.
Renault Espace 1,9 dCi, 2004

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů