stahovani oken renaul scenic

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » stř srp 25, 2010 23:45

dobry večer prosimvas nevite nahodou kde se skriva JEDNOTKA DOJEZDU OKEN ? koupil sem si totiš jednotku na dojezdu oken a chtěl bych kdiš mam otevřene okna a kdiš savřu auto na central at semi sami zavřou nema někdo stim nějake skušenosti? určite se najde nějakej borec kterej se vtim vizan . <>

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan1 » čtv srp 26, 2010 08:16

Ty si kúpil niečo čo v aute už máš??? Neviem o tom že by Renault niečo táke mál, aspon nie v tejto rade... Jediná možnosť je to tam dorobiť, dlašia možnosť, pasažierovy čo sedi vzadu zlomiť ruku aby to okno neotváral ked ho nevie po sebe zatvoriť ... Hlavne ak má vzadu niekto "klučky"
Predpokladám že nevieš ako zapojiť jednotku dojazdu k origo centrálnemu zamykaniu, tak aby to fungovalo. Ja mám na to jednoduché riešenie, nekupujem takéto veci... Aby si neskončil tak, že ti to ostane ležať na poličke v garáži...
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

quako2
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 22, 2008 19:16
Bydliště: KOSICE

Příspěvek od quako2 » čtv srp 26, 2010 13:53

Ivan1 - fakt si mu poradil
karbon-8 - Scenic prvej generacie tuto moznost nema. Da sa to ale dorobit
http://meganescenic.webzdarma.cz/automa ... 20oken.htm

ps: ja momentalne spekulujem nad automatickym zatvorenim stresnych okien, kedze prave na tie zabudam najcastejsie

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karbon-8 » čtv srp 26, 2010 16:36

Ivan1 píše:Ty si kúpil niečo čo v aute už máš??? Neviem o tom že by Renault niečo táke mál, aspon nie v tejto rade... Jediná možnosť je to tam dorobiť, dlašia možnosť, pasažierovy čo sedi vzadu zlomiť ruku aby to okno neotváral ked ho nevie po sebe zatvoriť ... Hlavne ak má vzadu niekto "klučky"
Predpokladám že nevieš ako zapojiť jednotku dojazdu k origo centrálnemu zamykaniu, tak aby to fungovalo. Ja mám na to jednoduché riešenie, nekupujem takéto veci... Aby si neskončil tak, že ti to ostane ležať na poličke v garáži...

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » čtv srp 26, 2010 16:42

Ivan1 píše:Ty si kúpil niečo čo v aute už máš??? Neviem o tom že by Renault niečo táke mál, aspon nie v tejto rade... Jediná možnosť je to tam dorobiť, dlašia možnosť, pasažierovy čo sedi vzadu zlomiť ruku aby to okno neotváral ked ho nevie po sebe zatvoriť ... Hlavne ak má vzadu niekto "klučky"
Predpokladám že nevieš ako zapojiť jednotku dojazdu k origo centrálnemu zamykaniu, tak aby to fungovalo. Ja mám na to jednoduché riešenie, nekupujem takéto veci... Aby si neskončil tak, že ti to ostane ležať na poličke v garáži...
no ja vzadu nemam elektice okna jen ve předu , spiš sem chtěl vědět kde se nachazi jednotka , takže asik nevite jak nato jinak vam děkuju za otpovět.

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » pát srp 27, 2010 15:35

quako2 píše:Ivan1 - fakt si mu poradil
karbon-8 - Scenic prvej generacie tuto moznost nema. Da sa to ale dorobit
http://meganescenic.webzdarma.cz/automa ... 20oken.htm

ps: ja momentalne spekulujem nad automatickym zatvorenim stresnych okien, kedze prave na tie zabudam najcastejsie
tak seto teda da utělat problem je že nevim kam to mam tu krabičku zapojit na te krabičce je skart a pak pojistka a druhi konec , tose asik napoji natu krabičku co mam asik vautěne? anebo ne nevi potřeboval bych pomoc jak to vlastně napojit poslal jstemi schema ale jasevtom neviznam je teho strašně moc a ani nevim kde je uložena ta krabička co mam vautě .

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pát srp 27, 2010 17:42

Ona v tom autě žádná jednotka dojezdu není. Okna jsou zapojené přes pojistku a vypínače a pak přes jednotku komfortu. Ale ta asi neřídí jejich dojezd.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » pát srp 27, 2010 19:35

Zefek píše:Ona v tom autě žádná jednotka dojezdu není. Okna jsou zapojené přes pojistku a vypínače a pak přes jednotku komfortu. Ale ta asi neřídí jejich dojezd.
hm tak sem kupoval zbitečně tu věc nechapu to , no psal sem email temu chlapikovi a on mi napsal že na renault scenic to jde bes problemu tak tet steho mam dobriho motaka , no asik stim skušenosti nikdo nemam a nebo sem jenom ja takovej blb že sem viděl na parkovišti jak to funkovalo na oplu a pak mě napadlo si pořidit tu věc .jo jinak mam scenic 1.6 16v 2001.

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » pát srp 27, 2010 19:50

Čte se to tu hrozně, ale jak já to chápu, tak jsi koupil tu krabičku, která se napojí tak, aby po zamknutí auta dojela okna nahoru a nebo tu krabičku, pomocí které se okno zavře či otevře na jeden ťuk.. Pokud je to ta druhá, ta by měla stačit napojit mezi konektor s kabely a ovládač oken, pokud ta první, tam se to musí nějak propojit s uch, nebo aspon myslím, že jsem to tu někde četl.. ;)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » pát srp 27, 2010 20:01

defuckto píše:Čte se to tu hrozně, ale jak já to chápu, tak jsi koupil tu krabičku, která se napojí tak, aby po zamknutí auta dojela okna nahoru a nebo tu krabičku, pomocí které se okno zavře či otevře na jeden ťuk.. Pokud je to ta druhá, ta by měla stačit napojit mezi konektor s kabely a ovládač oken, pokud ta první, tam se to musí nějak propojit s uch, nebo aspon myslím, že jsem to tu někde četl.. ;)
ano přesně tak kdyš zamču auto a necham otevřene okna tak sem chtě at se zavřou same , jen nechapu zo znamena to druhe jak ste psal , prostě asik takto chtěl sem kdyš vistoupim s auta a necham okna otevřene a kličkem na dalku zavřu auto i okna . problem je že nemam vubec poněti kde seto ma napojovat a kde seto nachazi , jinak zato psani se omluvam .

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pát srp 27, 2010 20:14

Tak to potom musíš tu krabičku napojit asi na dráty od zámku, které dají té krabičce informaci o tom, že se auto zamklo a další dráty pak napojit přímo na motorky. Ale to chce znát konkrétní funkce té krabičky.
Naposledy upravil(a) Zefek dne pát srp 27, 2010 20:19, celkem upraveno 1 x.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od defuckto » pát srp 27, 2010 20:15

karbon-8 píše:ano přesně tak kdyš zamču auto a necham otevřene okna tak sem chtě at se zavřou same , jen nechapu zo znamena to druhe jak ste psal , prostě asik takto chtěl sem kdyš vistoupim s auta a necham okna otevřene a kličkem na dalku zavřu auto i okna . problem je že nemam vubec poněti kde seto ma napojovat a kde seto nachazi , jinak zato psani se omluvam .
No tamto je, že nemusíš držet tlačítko pro zavření/otevření okna, ale stačí ťuknout a ono to udělá samo.. Se zapojením toho modulu automatického dojezdu oken po zamčení ti nepomůžu, jen zkusím najít diskuzi, kde se to už řešilo..

EDIT: Tak jsem to nenašel.. :-/
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » pát srp 27, 2010 20:20

Zefek píše:Tak to potom musíš tu krabičku napojit asi na dráty od zámku, které dají té krabičce informaci o tom, že se auto zamklo a další dráty pak napojit přímo na motorky.
hm no nějak to musim viskoušet ale jen furt nevim kde seto nachazi jeto vedveřich ? u řidiče , jo ještě něco jak setu posilaji fotky chtěl sem vam ukazat jak to vipada ta krabička .[/img]

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pát srp 27, 2010 20:26

A co to třeba nechat někomu zapojit, kdo se v tom vyzná? Nějaký autoelektrikář? Nebude to lepší a jistější?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karbon-8 » pát srp 27, 2010 20:39

Zefek píše:A co to třeba nechat někomu zapojit, kdo se v tom vyzná? Nějaký autoelektrikář? Nebude to lepší a jistější?
no přemišlel sem otim asik to tak udělam .

Raddi
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 10, 2009 22:10
Bydliště: F-M

Příspěvek od Raddi » pát zář 03, 2010 20:37

Je dobré mít po vytažení klíče co nejméně "věcí" (zvláště amatérsky dodělávaných) pod proudem, což v tomto případě nebude. Již tu byly diskuze o vyhořelých interiérech.... můj názor
SCENIC 1.9 dci r.02 6,5l/100

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » sob zář 04, 2010 01:29

"karbon-8" - žádnou jednotku dojezdu oken tam nemáš..musíš si jí dokoupit, v tvým případě jen na 2 okna ( přední ) ..popis zapojení i kde se to dá koupit je v odkazu kterej ti psal quako2 : http://meganescenic.webzdarma.cz/automa ... 20oken.htm
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » sob zář 04, 2010 15:05

koprda píše:"karbon-8" - žádnou jednotku dojezdu oken tam nemáš..musíš si jí dokoupit, v tvým případě jen na 2 okna ( přední ) ..popis zapojení i kde se to dá koupit je v odkazu kterej ti psal quako2 : http://meganescenic.webzdarma.cz/automa ... 20oken.htm
dobry den no ja uš sem siji koupil jen nechapu kde ji mam zapojit prosim o pomoc najde se někdo šikovnej a poradi mi ??

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » sob zář 04, 2010 21:44

"karbon-8" - takže návod v odkazu ti není jasnej ?...já se bojím, že tohle zřejmě sám nezvládneš...že ti to bude muset někdo udělat
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » sob zář 04, 2010 23:09

koprda píše:"karbon-8" - takže návod v odkazu ti není jasnej ?...já se bojím, že tohle zřejmě sám nezvládneš...že ti to bude muset někdo udělat
dobry den no je vtom navodu trochu zmatek ja mam krabičku stejnou jak ukazuje navot ale barvi dratu mam jini a pravě nevim jaky mam napojit , na autě sem dnes se dival otšrouboval sem předni levi dveře a dival sem se na drati ktere vedou ktlačitkum ovladani oken a ty barvi sou jini jak mam ja , ale problenm by nebyl vim kdere dou drati kovladani oken ale ten zbitek nevim kde mam připojit , no jeto hruza potřeboval bych spiš fotku jak a kde seto napojuje ale to asik nebude možne .a nebo visvětlit podrobněj jen mi nejde jedna věc dohlavi kdiš tak uvažuju a divam se nato jak bych to napojil tak stejnak nevim jak to bude ovladat scentralu dalkově to asik budu mudet napojit nějake drati na centra? a nebo jen čistě ktlačitkum ovladani oken , tomi vrta hlavou a nevim si radi a pustit se doteho nechcu muže semi stat že mi vihoři cela elektrika.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od zdeny65 » pon zář 06, 2010 06:08

karbon-8 píše:
koprda píše:"karbon-8" - takže návod v odkazu ti není jasnej ?...já se bojím, že tohle zřejmě sám nezvládneš...že ti to bude muset někdo udělat
dobry den no je vtom navodu trochu zmatek ja mam krabičku stejnou jak ukazuje navot ale barvi dratu mam jini a pravě nevim jaky mam napojit , na autě sem dnes se dival otšrouboval sem předni levi dveře a dival sem se na drati ktere vedou ktlačitkum ovladani oken a ty barvi sou jini jak mam ja , ale problenm by nebyl vim kdere dou drati kovladani oken ale ten zbitek nevim kde mam připojit , no jeto hruza potřeboval bych spiš fotku jak a kde seto napojuje ale to asik nebude možne .a nebo visvětlit podrobněj jen mi nejde jedna věc dohlavi kdiš tak uvažuju a divam se nato jak bych to napojil tak stejnak nevim jak to bude ovladat scentralu dalkově to asik budu mudet napojit nějake drati na centra? a nebo jen čistě ktlačitkum ovladani oken , tomi vrta hlavou a nevim si radi a pustit se doteho nechcu muže semi stat že mi vihoři cela elektrika.
Nech si to namontovat a budeš bez problémů,kam to připojit.Ta krabička je logicky ovládaná od centálu.Jakmile zamkneš auto,tak se sepne a v případě,že jsou okna stažený se zavřou.Celý se to vypne po dojezdu na koncový spínač oken.V případě,že je okno-okna zavřený,koncový spínač tu krabičku má odpojenou.Z toho plyne,že je to napojený na dva odlišný okruhy.Takže radím jako ostatní.Jeď z autem k autoelektrikáři a za pár stovek to budeš mít v autě.A hlavně jistotu,že Ti auto nevyhoří. :wink:
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: stahovani oken renaul scenic

Příspěvek od karbon-8 » pon zář 06, 2010 16:48

zdeny65 píše:
karbon-8 píše:
koprda píše:"karbon-8" - takže návod v odkazu ti není jasnej ?...já se bojím, že tohle zřejmě sám nezvládneš...že ti to bude muset někdo udělat
dobry den no je vtom navodu trochu zmatek ja mam krabičku stejnou jak ukazuje navot ale barvi dratu mam jini a pravě nevim jaky mam napojit , na autě sem dnes se dival otšrouboval sem předni levi dveře a dival sem se na drati ktere vedou ktlačitkum ovladani oken a ty barvi sou jini jak mam ja , ale problenm by nebyl vim kdere dou drati kovladani oken ale ten zbitek nevim kde mam připojit , no jeto hruza potřeboval bych spiš fotku jak a kde seto napojuje ale to asik nebude možne .a nebo visvětlit podrobněj jen mi nejde jedna věc dohlavi kdiš tak uvažuju a divam se nato jak bych to napojil tak stejnak nevim jak to bude ovladat scentralu dalkově to asik budu mudet napojit nějake drati na centra? a nebo jen čistě ktlačitkum ovladani oken , tomi vrta hlavou a nevim si radi a pustit se doteho nechcu muže semi stat že mi vihoři cela elektrika.
Nech si to namontovat a budeš bez problémů,kam to připojit.Ta krabička je logicky ovládaná od centálu.Jakmile zamkneš auto,tak se sepne a v případě,že jsou okna stažený se zavřou.Celý se to vypne po dojezdu na koncový spínač oken.V případě,že je okno-okna zavřený,koncový spínač tu krabičku má odpojenou.Z toho plyne,že je to napojený na dva odlišný okruhy.Takže radím jako ostatní.Jeď z autem k autoelektrikáři a za pár stovek to budeš mít v autě.A hlavně jistotu,že Ti auto nevyhoří. :wink:
asik to tak udělam dam si řic a nebudu risovat a odvezu to elktrikařovi jo ješte něco jak to dlouho drva uděla mito na počkani?

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » pon zář 06, 2010 18:06

"karbon-8" - já si s montáží hrál asi 1 den, ale to sem hledal příslušný kabely a pak pomalu v klídku zapojoval...u elektrikáře, kterýmu montáž svěříš, to bude spíš o zručnosti a znalosti elektroinstalace ve scénicu
Obrázek Obrázek

_RENAULT Grand Scénic 2.0T-ex_....____ŠKODA Octavia 1.8 TSI-ex___

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karbon-8 » stř zář 08, 2010 22:21

koprda píše:"karbon-8" - já si s montáží hrál asi 1 den, ale to sem hledal příslušný kabely a pak pomalu v klídku zapojoval...u elektrikáře, kterýmu montáž svěříš, to bude spíš o zručnosti a znalosti elektroinstalace ve scénicu
dobry den a vjakem autě v scenic steto montoval?

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karbon-8 » stř zář 08, 2010 22:23

koprda píše:"karbon-8" - já si s montáží hrál asi 1 den, ale to sem hledal příslušný kabely a pak pomalu v klídku zapojoval...u elektrikáře, kterýmu montáž svěříš, to bude spíš o zručnosti a znalosti elektroinstalace ve scénicu
tobiste mi moch pomoc ? kdyš stesito montoval sam určite se vtim viznate lip neš ja a dibystemi napsal přesně kde to napojit tak bych to zvladl .

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů