Cidlo Brzd

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tom00
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 13, 2010 22:35
Bydliště: Teplice

Cidlo Brzd

Příspěvek od tom00 » ned čer 13, 2010 22:43

pred nejakym casem se mi stalo,ze pri dojizdeni pri seslapnuti spojky a brzdy mi auto zhaslo a musel jsem ho hned zase nastartovat-to probehlo bez problemu.Nevedel Jsem cim to je, zprvu jsem premyslel o palivu,ale to beru na Shellce.Vetsinou se to stavalo pri zapnute klimatizaci,ale stalo se to i bez ni.Nebyla to nejak casta zavada,ale o to neprijemnejsi.
Tak jsem si dojel na diagnostiku a tam nasli chybu v cidlo brzd.Zavadu mi sice odstranili v pocitaci,ale rikali,ze to bude zrejme muset asi vymenit.Stalo se mi to od te doby jednou, ted mam zase delsi dobu klid.
Ma nekdo nejakou zkusenost s tim a koli to tak muze stat?

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od zdeny65 » pon čer 14, 2010 07:18

tom00 píše:pred nejakym casem se mi stalo,ze pri dojizdeni pri seslapnuti spojky a brzdy mi auto zhaslo a musel jsem ho hned zase nastartovat-to probehlo bez problemu.Nevedel Jsem cim to je, zprvu jsem premyslel o palivu,ale to beru na Shellce.Vetsinou se to stavalo pri zapnute klimatizaci,ale stalo se to i bez ni.Nebyla to nejak casta zavada,ale o to neprijemnejsi.
Tak jsem si dojel na diagnostiku a tam nasli chybu v cidlo brzd.Zavadu mi sice odstranili v pocitaci,ale rikali,ze to bude zrejme muset asi vymenit.Stalo se mi to od te doby jednou, ted mam zase delsi dobu klid.
Ma nekdo nejakou zkusenost s tim a koli to tak muze stat?
Musíš napsat co máš zač-motorizaci a rok výroby.
Renault Scenic 1,9 dTI

tom00
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 13, 2010 22:35
Bydliště: Teplice

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od tom00 » pon čer 14, 2010 11:51

zdeny65 píše:
tom00 píše:pred nejakym casem se mi stalo,ze pri dojizdeni pri seslapnuti spojky a brzdy mi auto zhaslo a musel jsem ho hned zase nastartovat-to probehlo bez problemu.Nevedel Jsem cim to je, zprvu jsem premyslel o palivu,ale to beru na Shellce.Vetsinou se to stavalo pri zapnute klimatizaci,ale stalo se to i bez ni.Nebyla to nejak casta zavada,ale o to neprijemnejsi.
Tak jsem si dojel na diagnostiku a tam nasli chybu v cidlo brzd.Zavadu mi sice odstranili v pocitaci,ale rikali,ze to bude zrejme muset asi vymenit.Stalo se mi to od te doby jednou, ted mam zase delsi dobu klid.
Ma nekdo nejakou zkusenost s tim a koli to tak muze stat?
Musíš napsat co máš zač-motorizaci a rok výroby.
Je to Scenic r.v. 1,6 16V benzin,r.v. 03/2003,a presne je to cidlo brzoveho pedalu.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od zdeny65 » pon čer 14, 2010 12:36

tom00 píše:
zdeny65 píše:
tom00 píše:pred nejakym casem se mi stalo,ze pri dojizdeni pri seslapnuti spojky a brzdy mi auto zhaslo a musel jsem ho hned zase nastartovat-to probehlo bez problemu.Nevedel Jsem cim to je, zprvu jsem premyslel o palivu,ale to beru na Shellce.Vetsinou se to stavalo pri zapnute klimatizaci,ale stalo se to i bez ni.Nebyla to nejak casta zavada,ale o to neprijemnejsi.
Tak jsem si dojel na diagnostiku a tam nasli chybu v cidlo brzd.Zavadu mi sice odstranili v pocitaci,ale rikali,ze to bude zrejme muset asi vymenit.Stalo se mi to od te doby jednou, ted mam zase delsi dobu klid.
Ma nekdo nejakou zkusenost s tim a koli to tak muze stat?
Musíš napsat co máš zač-motorizaci a rok výroby.
Je to Scenic r.v. 1,6 16V benzin,r.v. 03/2003,a presne je to cidlo brzoveho pedalu.
Podívej se na tohle http://obchod.autokelly.cz/imageview.as ... 7_1131.jpg
Tady máš cenu u keláčů
http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx?PrimaryCode=EPS 1.810.131&Sender=Catalog&CatalogPath=EPS 1.810.131
Asi to bude ono,nic jinýho tam nemají.
Renault Scenic 1,9 dTI

tom00
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 13, 2010 22:35
Bydliště: Teplice

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od tom00 » pon čer 14, 2010 17:40

zdeny65 píše:
tom00 píše:
zdeny65 píše:
tom00 píše:pred nejakym casem se mi stalo,ze pri dojizdeni pri seslapnuti spojky a brzdy mi auto zhaslo a musel jsem ho hned zase nastartovat-to probehlo bez problemu.Nevedel Jsem cim to je, zprvu jsem premyslel o palivu,ale to beru na Shellce.Vetsinou se to stavalo pri zapnute klimatizaci,ale stalo se to i bez ni.Nebyla to nejak casta zavada,ale o to neprijemnejsi.
Tak jsem si dojel na diagnostiku a tam nasli chybu v cidlo brzd.Zavadu mi sice odstranili v pocitaci,ale rikali,ze to bude zrejme muset asi vymenit.Stalo se mi to od te doby jednou, ted mam zase delsi dobu klid.
Ma nekdo nejakou zkusenost s tim a koli to tak muze stat?
Musíš napsat co máš zač-motorizaci a rok výroby.
Je to Scenic r.v. 1,6 16V benzin,r.v. 03/2003,a presne je to cidlo brzoveho pedalu.
Podívej se na tohle http://obchod.autokelly.cz/imageview.as ... 7_1131.jpg
Tady máš cenu u keláčů
http://obchod.autokelly.cz/detail.aspx?PrimaryCode=EPS 1.810.131&Sender=Catalog&CatalogPath=EPS 1.810.131
Asi to bude ono,nic jinýho tam nemají.
Nemaji,ale tohle bude "Spínač brzdového světla EPS ", a ja maam asi neco jineho.To bude orisek.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od zdeny65 » úte čer 15, 2010 05:42

Tak doufám,že se někdo přidá.Už jsem z toho jelen.Fakt netuším,co víc tam může být.Když tak se tam podívej,co ti vede k pedálu za dráty a kolik čidel tam máš.
Renault Scenic 1,9 dTI

tom00
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 13, 2010 22:35
Bydliště: Teplice

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od tom00 » úte čer 15, 2010 09:40

zdeny65 píše:Tak doufám,že se někdo přidá.Už jsem z toho jelen.Fakt netuším,co víc tam může být.Když tak se tam podívej,co ti vede k pedálu za dráty a kolik čidel tam máš.
zkusim na to kouknout no,rikali mi,ze to mohl byt i nejaky pordel a ono to potom spatne signalizovalo.Ale ocividne o necem takovem nikdo moc nevi.Ale na diagnostice to primo vyjelo:

Pocet zavad 2

5517 Spinac brzdoveho pedalu
Verohodnost

5516 Spinac brzdoveho pedalu
Porucha funkce

Bylo to na diagnostice Bosch

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » úte čer 15, 2010 09:49

Strč hlavu pod volant do prostoru pedálů a podívej se na brzdu. Kousek nahoru bude spínač. Pohýbej s brzdou a podívej se, jestli funguje - je tam taková tyčinka, tak jestli se pohybuje spolu s brzdou a nezůstává zaseklá. Zkontroluj konektor a funkčnost zadních brzdových světel - nezapomeň zapnout zapalování, jinak nesvítí. A taky se podívej, jestli má ten konektor tři dráty, nebo dva.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
IKO
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 22, 2009 22:54
Bydliště: Písek

Příspěvek od IKO » sob čer 19, 2010 19:20

Něco podobného jsem řešil nedávno. Mě se tak po 5 kilometrech rozsvítilo ESP. A po týdnu to začalo vyhazovat chybu i ABS.
Diagnostika BOSCH ukázala 2 chyby:

C10CD spínač brzdových světel - trvale zapnuto

C10CE spínač brzdových světel - věrohodnost ke snímači tlaku

Jelikož jsem na spínač chvátal a v renaultu bych na něj čekal 10dní cena asi 400 , bylo mi v renaultu doporučeno objednat z netu tento : http://www.automedik.cz/automobily-nahr ... pid=167892


Já mám ESP takže mám 3kolík , pokud je to pouze na brzdu tak 2kolík.
Ještě koukni zda je dostatečně zastrčen v té objímce , při rychlém spuštění brzd. pedálu je možné že je vytlačen. Já jsem dával místo objímky matku M16x1.5 ze spoda i zhora a mám klid že se nevytlačí.
Renault Scenic 1.9dci 2003 Expression

tom00
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: ned čer 13, 2010 22:35
Bydliště: Teplice

Příspěvek od tom00 » sob čer 19, 2010 23:32

IKO píše:Něco podobného jsem řešil nedávno. Mě se tak po 5 kilometrech rozsvítilo ESP. A po týdnu to začalo vyhazovat chybu i ABS.
Diagnostika BOSCH ukázala 2 chyby:

C10CD spínač brzdových světel - trvale zapnuto

C10CE spínač brzdových světel - věrohodnost ke snímači tlaku

Jelikož jsem na spínač chvátal a v renaultu bych na něj čekal 10dní cena asi 400 , bylo mi v renaultu doporučeno objednat z netu tento : http://www.automedik.cz/automobily-nahr ... pid=167892


Já mám ESP takže mám 3kolík , pokud je to pouze na brzdu tak 2kolík.
Ještě koukni zda je dostatečně zastrčen v té objímce , při rychlém spuštění brzd. pedálu je možné že je vytlačen. Já jsem dával místo objímky matku M16x1.5 ze spoda i zhora a mám klid že se nevytlačí.
Neco podobneho uz radil kolega.Vedou mi k tomu 3 draty, ESP mam.Tedy jestli ho staci vyndat kouknout vycistit a zase vratit zpet,tak bych to zkusil.Ale hazi mi to trochu jinou vadu nez tobe.Nevim zkusim.Je pravda,ze uz mi to dlouho neudelalo,a kontrolka nikdy nesvitila.Mozna je pravda,ze se to obcas zadrhne nebo vyskoci.

peterhy
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 29, 2008 14:05
Bydliště: Martin, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterhy » pon čer 28, 2010 08:17

Ahoj ja so ho menil pred týždňom, keď som zabrzdil vždy sa rozsvietila kontrolka ABS a ESP, na diagnostike mi ukazovalo slabý tlak v brzdovom systéme a brzdový snímač. Výmena za nový snímač, všetko sám a za 6,-Eur.

sagasserky
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 16, 2012 00:20

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od sagasserky » pát lis 23, 2012 22:31

Nefunguje ventilátor topení pouze jedna rychlost největší :supermouse: Renault Thalia rv. 2002 Takže motor funguje pojistky ok. má někdo ponětí co s tím??? děkuji[/quote]

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od Dawes » sob bře 23, 2019 21:14

Proč řešíš ventilátor Thalie v sekci SCENIC I ???
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Cidlo Brzd

Příspěvek od Šamša » čtv dub 11, 2019 20:54

Koukni na datum, trochu retro :-)
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů