Náraz při řazení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » ned dub 28, 2013 22:01

Mě to bouchá nepravidelně, jedna rozjedu se dva pustím spojku a rána, tři rána čtyři a pět už nic,NĚKDY! když pouštím spojku hodně pomalu nic neslyším.Při podřazování rány ! Do garáže sjíždím tedy ve svahu zastavím zpátečka pouštím spojku jedna rána, šlápnu na brzdu ,když se auto nehne dopředu a zase couvám už nic,ale jak pustím auto dolu a opět couvám zase rána,prostě je tam někde vůle a neprojevuje se to pořád a nic z venku viditelný!
Může to být rozvodka ? Když sem zvedl auto, nechal zařazenou rychlost, lehl pod auto držel obě kola tak tam byla vůle ,je to normální?

Uživatelský avatar
jammes68
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned pro 23, 2012 19:33
Bydliště: Teplice

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od jammes68 » ned dub 28, 2013 22:27

Vůle by tam podle mě být neměla. Ty rány vždycky když se prudce změní síla na poloosu. Asi nejlepší bude vyndat pravou poloosu, je to trošku práce ale zase budeš mít jistotu.
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » pon dub 29, 2013 19:42

Asi jo, budu ji muset vyndat a uvidím.
Díky za názor.

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Ivan1 » úte dub 30, 2013 20:25

Na DTi sa mi rozbila poloos na vnútornej strane, respektíve vnútornom klbe - tzv. "triangel"
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » úte dub 30, 2013 20:38

Tak sem dneska byl u dalšího mechanika, podle něj je to převodovka, vše ostatní vyloučily ! Respektive diferenciál, četl sem tady že se dá něco koupit cca 100 euro, tak se po tom poptám..........
Nemáte někdo rozklad celé převodovky ? Mám knížku Jak na to? Ale tam není vše, jen obecný popis, žádné detaily.........

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od zdeny65 » úte dub 30, 2013 21:04

joos píše:Tak sem dneska byl u dalšího mechanika, podle něj je to převodovka, vše ostatní vyloučily ! Respektive diferenciál, četl sem tady že se dá něco koupit cca 100 euro, tak se po tom poptám..........
Nemáte někdo rozklad celé převodovky ? Mám knížku Jak na to? Ale tam není vše, jen obecný popis, žádné detaily.........
Rozklad Tě bohužel čeká a nejenom převodovky.Proto jsem už změnil vozidlo.Je to supr pohodlí,ale bohužel na dnešní stav komunikací to teda není absoulutně plánovaný :D Takže jenom rada Jak na to?POkud se to začne dohadovat z majitelem,tak rychle pryč!A z vlastní zkušenosti vím o čem je řeč.Euforie mě už z tohohle přibližovadla opustila.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Ivan1 » pát kvě 03, 2013 15:16

Odporúčam auto postaviť na rovinu (prípadne s jednou stranou na chodník aby sa dalo pod to lahnúť), zaradiť kvalt a hýbať s autom dopredu / dozadu a počúvať či to búcha. On ten triangel ak sa rozbije, tak sa prieči a preto to občas nebuchne. Načatá prevodovka by podla mna dlho nevydržala, a vysypala by sa na cestu. Nenapísal si nič o tom ako došli k tomu že je prevodovka KO, či mali obe poloosi vonku a tým výlúčili ich poruchu
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » pát kvě 03, 2013 15:56

Auto zvedli i se mnou na zvedák a já to trápil, jedna-brzda-zpátečka a znova, sou to zkušení mechanici a podle nich je to něco na diferáku, ale bez rozebrání nic víc nejde říct! Poloosy zatím nebyli venku ,ale brali za ně a nic prý nenašly. Řadí se dobře tak si myslí že převodovka bude ok a bude něco v tom diferáku,možná jen vystředit distančníma podložka? ...... i to je názor......... rozebrat jiná rada ted už asi nejni..............

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Ivan1 » pát kvě 03, 2013 16:46

Načatý diferák by sa podla mna rozletel jedna dve, stačí aby tam boli po sebe načaté dva zuby, životnosť by bola pár km.

Mne to niekedy buchlo a niekedy nie, a niekedy to nebúchalo trebárs trebárs 20km potom buchlo a potom zasa dlho nič, inokedy pri každej zmene kvaltu, poloos je vymenená a prevodovka pôvodná.

Vytiahnúť poloos na strane spolujazdca je robota na 20min, povoliť maticu homokinetického klbu, vyhodiť koleso, demontovať dve skrutky čo držia tlmič o tehlicu, demontovať skrutku spodného čapu, vytiahnúť kolík/závlačku ktorá zaisťuje poloos proti posúvaniu na výstupe prevodovky a poloos môže ísť von, stranu vodiča som nerobil ale tam je akurát na strane prevodovky príruba na tri skrutky...

Demontáž oboch poloosí je robota na 1 hod a budeš mať jasno, demontáž prevodovky je robota tak na 3-4 hodiny - treba povoliť minimálne jednu ližinu, čo bude riadny tvrdý oriešok

EDIT: odporúčam zmenu servisu a trval by som na demontáži a dôkladnej kontrole oboch poloosí !!! Zhánať druhú prevodovku, riešiť jej výmenu je voči tomu ovela drahšie a komplikovanejšie a to možno všetko pre neschopnosť dvoch servisov poriadne diagnostikovať problém.
Ja by som chcel mať určite 100% istotu pred tým ako začnem riešiť opravu, presne takto diagnostikovali poruchu kamošovi u 1.6 16V ktorý kúpil druhú prevodovku za 250€ a nakoniec bola vada v spojovačke poloosi s tisíc hranom za 16€ z autorizáku, a ja som len stále nechápal ako prišli na vadnú prevodovku, ked sme špekulovali akú tu "pokazenú" demontovať. A to neviem kolko €€€ zaplatil za dobu kedy niekolko krát riešili problém búchania + mu postupne vymenili všetky uloženia motora a prevodovky... Tak že tak problém v hodnote 16€ ho stál snád dobrých 400€, síce tú prevodovku potom predal, ale stálo ho to aj tak kopec penazí, a strateného času
Keby to bola RX4 tak tam je prevodovka problém číslo jedna, ale pri klasickom Scénicu som sa stretol len s tečúcim guferom cez mechanizmus radenia, je pravda že Scénic už nejazdím a chodím sem ovela menej ale neviem o problémových prevodovkách u Scénicu I
Naposledy upravil(a) Ivan1 dne sob kvě 04, 2013 22:08, celkem upraveno 3 x.
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
tomas1280
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob říj 06, 2012 22:58
Bydliště: Topolcany

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od tomas1280 » pát kvě 03, 2013 18:20

niečo podobne som pucul aj ja a odstranilo sa mi to po výmene silentblokov stabilizatora .
je ich tam viac a jeden stoji 3,5€ .
Renault scenic 1.9 DT 66kw rv 1996
Peugeot 205 1.1 44kw rv 96
Peugeot205 1.1 40kw rv 93
Skoda 105L rv 1987

Hračky ktoré ma naučili starať sa a krvácať

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » ned kvě 19, 2013 21:14

Tak sem vyndal levou poloosu nenašel jsem problém zmiňovaný (triangel) je v pohodě jehly všechny. Ten vnitřek diferáku má příčnou vůli je to normální? Nejen příčnou docela sem tam mele. Pravou sem nevyndal je pěkně zarezlá, taky sem nenašel žádný zajištovací kolík co by tam měl být, kde má být přesně? A co s tou korozí poklepal sem to kladivem a zapáčil o převodovku, ale ani o milimetr sem s tím nehnul! Uložení kardanu se vyndavá celé? Ložisko je asi nalisované tedy i s tím nosníkem to musí ven?
Asi mě nemine vyndat převodovku, nemáte někdo návod jak ji doma bez speciálního vybavení vyndat?

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Ivan1 » pon kvě 20, 2013 17:30

Podstatné je pozrieť aj tú druhú poloos, z pohladu miesta vodiča je to tá na pravo teda na strane spolujazdca. Ale kedže píšeš o kardane, ktorý klasický Scénic nemá, tak máš teda asi RX4 (ono si to stačí napísať do popisu v profile a hned sa lahšie uvažuje).
Ak máš teda RX4 tak mením názor a to buchotanie bude kludne vec prevodovky, lebo nie je RX4 kde by sa prevodovka nesypala.
Vybratie prevodovky zo Scénica znamená, auto do vzduchu, demontovať minimálne jednu ližinu spod motora, spustiť motor a prevodovka môže ísť von
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » pon kvě 20, 2013 18:23

Ale mám klasiku, jak tedy mám nazvat tu část poloosy která je mezi diferákem uložená v ložisku a za ní kloub a pak samotná poloosa ke kolu? (nejde mi připojit foto)
Ta spojka poloosy je pěkně zarezlá, mlátím do toho ale nepovolí,co s tím, uříznout? :wink:

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Ivan1 » úte kvě 21, 2013 08:18

Na pravej strane u diesla mám klasickú poloos len dlhšiu, na výstupe prevodovky zaistenú závlačkou, benzín to tam má naskladané z niekoľkých kusov a práve tam to býva vymlátené, je tam trubka z vnútorným tisíchranom ktorá spája výstupnú hriadel prevodovky s poloosou a ak je zodratá tak sa tomu dole naozaj nechce. Na prvej strane tejto témy máš obrázky, dobre sa na to pozri, ak sú tie zuby zošlahané, tak sa ti to tam doslova zakusne a preto to nejde demontovať
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » úte kvě 21, 2013 16:29

Dobře ,ale co s tím? Napadlo mě to opatrně rozříznout(naříznout) ve prostředku a pak by to snad šlo dolomit, určitě tam bude mezera, nebude hřídel z převodovka a poloosa nadoraz!

Uživatelský avatar
jammes68
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned pro 23, 2012 19:33
Bydliště: Teplice

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od jammes68 » úte kvě 21, 2013 17:58

Možná to půjde naříznout. Ale poloosa by měla jít stáhnout.
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » úte kvě 21, 2013 18:02

Nejde stáhnout, mlátím do toho velkým kladivem a ani o milimetr nepovolila.....
Zkusím to naříznou po celém obvodu té spojky a snad to pak povolí?
Zajištovací kolík sem tam žádný nenašel asi tam nejni, nemá někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
jammes68
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned pro 23, 2012 19:33
Bydliště: Teplice

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od jammes68 » úte kvě 21, 2013 18:12

Pokud nejde stáhnout tak bude asi kouslá v tom mezikuse. Možná by pomohlo nasadit zpátky poloosu do náboje a otočit kolem. Kolík jsem tam žádnej neměl.
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Ivan1 » stř kvě 22, 2013 20:54

Či tam je zaisťovaci kolík neviem, diesel ho má určite, u benzínu som to robil raz a už si nepamätám, ale viem že to am je naskladané z viacerých kusov za motorom a tuším aj uložené v ložisku a až odtial bola poloos, jedno čo viem určite že kamoš ked kupoval ten medzikus v Renaulte tak mu tam povedali že sa má meniť tuším každých 60 alebo 80tkm , nikto ho nemení, lebo o tom nevie a preto sa zodere na šrot, pritom stojí pár šupov.

S tým medzikusom by sa patrilo vymeniť aj dalšie časti tej skladačky až po to uloženie, lebo teá nová spojovačka s tisíchranom sa zoderie ovela rýchlejšie, pretože na tej "skladačke" je privela vôli
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » pát kvě 31, 2013 15:08

Tak sem konečně vysvobodil převodovku z útrob auta, spojka poloosy byla kouslá tak sem ji musel rozříznout a povolit nosný rám, úžasná práce!! Hřídel z rozvodky je trochu poškozená,nedokážu posoudit co je ještě v pohodě a co je už na výměnu, máte zkušenosti? Můj problém bude v té převodovce-rozvodce je tam ze všech stran velká vůle, musím ji zrepasovat, nemá někdo návod jak to amater zvládne? Dát ji někomu udělat asi nebude levný(díly + práce) jestli se to vůbec vyplatí? Repasovaná stojí 20 tis......

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » pát črc 05, 2013 16:47

Tak auto jezdí, bylo to spojkovou lamelou, obložení v pohodě,ale ty pružinky a jejich uložení byly v háji moc velká vůle která při záběru prostě bouchla.......

Božka
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pon říj 28, 2013 16:01

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Božka » sob úno 08, 2014 11:29

Joosi, máš SZ. dík Božka

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů