Náraz při řazení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Lambi21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 18, 2010 16:21

Náraz při řazení

Příspěvek od Lambi21 » úte kvě 18, 2010 16:46

Dobrý den,
potřebuji poradit. Při řazení většinou směrem dolu je cítit i slyšet náraz. Pokud pouštím spojku citlivě a pomalu k tomuto nárazu nedojde. Nedocházi k tomu při každém řazení.

Renault Scenic r.v. 2002 1.6 16V

Děkuji za jaždou radu...

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan1 » úte kvě 18, 2010 21:59

Vysoká pravdepodobnosť že ti odchádza "spojka" , ktorá prenáša krútiaci moment z prevodovky na poloos. Overiš si to jednoducho , zaradíš jednotku a púštaš spojku, netreba sa rozbiehať, len počkať na "lupnutie", zaradíš spiatočku ak lupne je to spomínaná "spojka". To isté ti bude robiť za jazdy ak budeš silnejšie brzdiť na zaradenej rýchlosti a potom prudko pridáš. Nachádza sa na strane od spolujazdca hned od prevodovky, je vyrobená z mäkkého železa aby nedošlo k opotrebeniu hriadela prevodovky a poloosi, kôli čomu sa vyderie. Nová v Renaulte stojí okolo 25€.
Naposledy upravil(a) Ivan1 dne pát črc 13, 2012 16:31, celkem upraveno 1 x.
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Lambi21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 18, 2010 16:21

Příspěvek od Lambi21 » stř kvě 19, 2010 14:37

OK, zkusim nechat vyměnit a snad to pomůže. Můžu s tím ještě jezdit nebo mam co nejrychleji zajet do servisu na výměnu? Jinak díky moc za radu.....

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan1 » stř kvě 19, 2010 15:07

Najskôr si skutočne over či je to tvoj problém, mohlo by sa jednať o nejaký vymlátený silentblok, kolega mal presne rovnaký problém a pomenil všetky silenbloky aj na náprave a nakoniec mu "skúsený mechanik" povedal že je vadná prevodovka, tak som mu ju šiel pomôcť vymeniť a nakoniec sa zistila vadná spojka na poloos.
Odporúčam čo najskôr vymeniť pretože pri lepšej akcelerácii, hlavne na nízke prevodové stupne sa tisíchran utrhne a auto ostane stáť...
Bežný garažmajster zvládne výmenu max. za 1,5-2 hodiny, skúsený za hodinu.
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Lambi21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 18, 2010 16:21

Příspěvek od Lambi21 » stř kvě 19, 2010 15:13

To jsem si myslel, zajedu tam hned příští týden a napíši jak to dopadlo. Ještě jednou díky za radu.....

Lambi21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 18, 2010 16:21

Příspěvek od Lambi21 » sob kvě 22, 2010 15:34

Tak jsem dal auto známému automechanikovi. Ten mi oznámil, že závada je v převodovce, ale o co konkrétně jde sem se nedozvěděl. Tak teď nevím, jestli mam auto odvézt do Renault servisu? Musím odjet na dovoleno na SK. A jsem na vážkách, jestli s touto závadou tu cestu mam podnikat nebo ne?

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan1 » sob kvě 22, 2010 16:23

Aby si nedopadol ako môj kolega, mal to u troch mechanikov a ten posledný vylúčil akúkolvek chybu poloosí a definitívne povedal že je vadná prevodovka. Kolega ju teda kúpil, vymeniť ju nie je ani trochu jednoduché, , bud treba povoliť lyžiny pod motorom , alebo povytiahnúť motor hore, našťastie k tomu nemuselo dôjsť pretože sa jednalo o vadnú spojku poloosi a je to celkom bežný jav ako sa dozvedel ked ju bol kupovať v Renaulte novú. Jeden predajca vrakáču mu vravel že sú tam dva druhy prevodoviek, jedna kĺb + tisíchran a druhá má z oboch strán kĺby. A ked príde auto na súčiastky tak je to vec ktorá sa prvá predá čo sa týka pohoinu kolies.
Aby definoval presne či je vadná "spojka poloosi" alebo prevodovka musel by vyhodiť poloos von, pretože inak nezistí kde tá vôla je a presne takto zle to definoval aj kolegov mechanik.
Našiel som presne obrázky, na prvom nová spojka hriadela poloosi, to hrdzavé je stará zodratá, druhý obrázok - spojka poloosi sa nasúva na hriadel, býva vydrana časť ktorá je nasadená na prevodovke.
Pre istotu by som to dal ešte raz skontrolovať, vadná prevodovka sa dá odhaliť aj nedostatkom oleja
Oba servisné úkony ti urobí každý mechanik, iba s tou výmenou prevodovky to nie je také jednoduché, výmena spojky poloosi ako na obrázku zaberie max 1,5 hodiny. Vyhodiť 250€ za prevodovku, ktorá sa mi má válať v garáži :roll: :roll:
Tu rieši niekto podobný /rovnaký problém http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=39333
Obrázek
Obrázek
dalšie foto
ObrázekObrázek
Obrázek
nová spojka hriadela + objednávací kod (neviem či to je zo Scénica)
Obrázek
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

green
Junior member
Příspěvky: 123
Registrován: úte bře 06, 2007 10:23

Příspěvek od green » pon kvě 24, 2010 21:24

Zdravim mam asi podobny problem na cliuI ta hridelka co vede z prevodovky se trochu mele ma mensi vuli.
Z obrazku vyze moz nechapu kde presne se nachazi tak spojky z hridele prevodovky na poloosu.

je to takto?

hridel v prevodovce----spojka(zobrazeny zelezny valecek)----dalsi hridel co vede ven z prevodovky------a pak az se napojuje poloosa?


NEBO


hridel v prevodovce----spojka(zobrazeny zelezny valecek) vystupujici z prevodovky ----a pak az se napojuje poloosa?



PS: musi se pri vymene vypoustet olej z prevodovky?


diky

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan1 » pon kvě 24, 2010 22:30

Neviem ako presne je to u Clia, ale malo by to byť rovnaké. Podla priloženého obrázku ta vymletá časť je nasadená na hriadeli čo trčí z prevodovky , na ktorý ukazuje v príspevku vyššie červená šípka , dobrá časť je nasadená na poloosi. Olej netreba vypúštať. Je nutne vytiahnúť poloos, vymeniť zodratú "spojku" a nasadiť naspäť.
Obrázek
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

green
Junior member
Příspěvky: 123
Registrován: úte bře 06, 2007 10:23

Příspěvek od green » úte kvě 25, 2010 07:30

Ok diky. Jen koukam ze tu vuli mohu mit i na tom lozisku ktere je za spojkou prevodovky smerem k poloose :(. Ale i tak diky za info zase o neco chytrejsi :)

Lambi21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 18, 2010 16:21

Příspěvek od Lambi21 » pát kvě 28, 2010 15:58

Tak jsem to nakonec reklamoval v bazaru, kde jsem auto koupil. Bez problémů ho vzali a závadu odstranili. Když jsem se ptal čím to bylo. Bylo mi řečeno, že závada byla v převodovce, tak nevím. Ale jesem rád, že je to už OK....:-) díky....:-)

Lambi21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 18, 2010 16:21

Příspěvek od Lambi21 » pon čer 28, 2010 20:05

Mám ještě jeden dotaz. Jaký motorový olej mam koupit a jaký benzinový filtr? Renault Scenic r.v. 2002 1.6 16V

Díky......

Lambi21
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte kvě 18, 2010 16:21

Příspěvek od Lambi21 » pon čer 28, 2010 20:13

Pardon, jde mi samozřejmě o olejový filtr.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » úte čer 29, 2010 13:52

Lambi21 píše:Pardon, jde mi samozřejmě o olejový filtr.
To jseš trochu někde jinde-tady se filtr neřeší.Najeď si na www.autokelly.cz a tam najdeš to co potřebuješ.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
karbon-8
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: stř srp 11, 2010 21:29
Bydliště: prostějov
Kontaktovat uživatele:

Náraz při řazení

Příspěvek od karbon-8 » sob srp 14, 2010 23:05

Ivan1 píše:Aby si nedopadol ako môj kolega, mal to u troch mechanikov a ten posledný vylúčil akúkolvek chybu poloosí a definitívne povedal že je vadná prevodovka. Kolega ju teda kúpil, vymeniť ju nie je ani trochu jednoduché, , bud treba povoliť lyžiny pod motorom , alebo povytiahnúť motor hore, našťastie k tomu nemuselo dôjsť pretože sa jednalo o vadnú spojku poloosi a je to celkom bežný jav ako sa dozvedel ked ju bol kupovať v Renaulte novú. Jeden predajca vrakáču mu vravel že sú tam dva druhy prevodoviek, jedna kĺb + tisíchran a druhá má z oboch strán kĺby. A ked príde auto na súčiastky tak je to vec ktorá sa prvá predá čo sa týka pohoinu kolies.
Aby definoval presne či je vadná "spojka poloosi" alebo prevodovka musel by vyhodiť poloos von, pretože inak nezistí kde tá vôla je a presne takto zle to definoval aj kolegov mechanik.
Našiel som presne obrázky, na prvom nová spojka hriadela poloosi, to hrdzavé je stará zodratá, druhý obrázok - spojka poloosi sa nasúva na hriadel, býva vydrana časť ktorá je nasadená na prevodovke.
Pre istotu by som to dal ešte raz skontrolovať, vadná prevodovka sa dá odhaliť aj nedostatkom oleja
Oba servisné úkony ti urobí každý mechanik, iba s tou výmenou prevodovky to nie je také jednoduché, výmena spojky poloosi ako na obrázku zaberie max 1,5 hodiny. Vyhodiť 250€ za prevodovku, ktorá sa mi má válať v garáži :roll: :roll:
Tu rieši niekto podobný /rovnaký problém http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=39333
Obrázek
Obrázek
dalšie foto
ObrázekObrázek
Obrázek
nová spojka hriadela + objednávací kod (neviem či to je zo Scénica)
Obrázek
dobry den jsem tu novej tak se omlouvam za chyby , mam podlobnej problem mam scenic 1.6 16v 2000 při zešlapnuti spojky je vše vpohodě ale kdiš ji pustim tak mi něco lupne ve předu jak je motor jinak na pedalu nic necitim jen ten zvuk neni moc nějak hlučne to lupnuti ale normalni to určitě neni , mužete mi prosimvas někdo poradit čim to muže byt ?

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od zdeny65 » ned srp 15, 2010 06:42

To můžeš mít počínající problém se spojkovým ložiskem.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
smartman
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 17:44
Bydliště: okres UnO

Re:

Příspěvek od smartman » stř srp 08, 2012 21:55

Ahoj.
Mám výše popsaný problém, tj. vůle ve spoji převodovky a trubkového nástavce pravé poloosy.
Jenže mám omletý ten tisícihran v převodovce. (tam kam ukazuje ta šipka)
scenic prevodovka.jpg
V Renaultu mi řekli, že ta hřídel s tisícihranem zasahuje v převodovce do difereciálu a nejde koupit samostatně!!!
Musí se koupit celý diferák za 10tis. Kč + práce
Dokonce mi v Renaultu doporučili, ať si radši koupím celou origo repasovanou převodovku za 25 tis. Kč + práce.
Momentálně mi tam nacpali tmelové lepidlo, aby to tolik nebouchalo a nedělalo rázy, které by to strhnutí urychlily. Bylo to chvilku dobré a získal jsem tak trochu času rozhodnout se a pohledat, co s tím.
Po 1000 km už začíná být lepidlo vymačkané a už to zase bouchá.

Nemáte někdo zkušenosti s opravou téhle závady, repas nebo kde by šla sehnat ta převodová hřídel s tisícihranem???????

Mimo jiné je i načnutý synchron na 2. rychlosti a hvízdá ložisko v převodovce - slyšitelné na 3. rychlost.......už se ty závady nějak sypou. Silentbloky a spojka už je taky měněná.

Díky za info.
Naposledy upravil(a) smartman dne čtv srp 09, 2012 06:59, celkem upraveno 1 x.
------------------------------------------
R. Scénic Expression 1.6 16V/2002

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Ivan1 » stř srp 08, 2012 22:46

Hriadel prevodovky je kalená, respektíve nejak zušlachtená aby bola tvrdšia, za to tá spojka je z obyčajného železa a preto sa "utrhne" ak by bola rovnako zušlachtená tak by sa s nou "načala" aj hriadel prevodovky. Problém je že tá poloos je naskladná z milion kusov a vôle nie sú len na tom tisichrane a preto aj po jeho výmene už nevydrží tolko čo od novoty, ja už si prwesne nepamätám ako to tam vyzeralo , ale niektoré časti by som zvaril dohromady, určite by to prospelo , lebo takto tam "vaklá" hned niekolko častí
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

janeckaxxx
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 16, 2012 10:00

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od janeckaxxx » ned pro 16, 2012 10:03

Zdravím včera jsme přišel na stejný problém megané r.v 2001 75kw, jenom se chci zeptat jestli nemáte odkaz na tu spojku poloos. Nebo ve kterém obchodě se to dá objednat. Díky

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od Šamša » pát pro 28, 2012 11:02

Pouze v autorizovaném servisu Renault, nebo partnerských servisech.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re: Re:

Příspěvek od pivi » pát pro 28, 2012 12:05

smartman píše:Ahoj.
Mám výše popsaný problém, tj. vůle ve spoji převodovky a trubkového nástavce pravé poloosy.
Jenže mám omletý ten tisícihran v převodovce. (tam kam ukazuje ta šipka)
scenic prevodovka.jpg
V Renaultu mi řekli, že ta hřídel s tisícihranem zasahuje v převodovce do difereciálu a nejde koupit samostatně!!!
Musí se koupit celý diferák za 10tis. Kč + práce
Dokonce mi v Renaultu doporučili, ať si radši koupím celou origo repasovanou převodovku za 25 tis. Kč + práce.
Momentálně mi tam nacpali tmelové lepidlo, aby to tolik nebouchalo a nedělalo rázy, které by to strhnutí urychlily. Bylo to chvilku dobré a získal jsem tak trochu času rozhodnout se a pohledat, co s tím.
Po 1000 km už začíná být lepidlo vymačkané a už to zase bouchá.

Nemáte někdo zkušenosti s opravou téhle závady, repas nebo kde by šla sehnat ta převodová hřídel s tisícihranem???????

Mimo jiné je i načnutý synchron na 2. rychlosti a hvízdá ložisko v převodovce - slyšitelné na 3. rychlost.......už se ty závady nějak sypou. Silentbloky a spojka už je taky měněná.

Díky za info.
U nekterych JC5 rychlostek se da Planet koupit. Cena kolem 100 Euro
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » ned dub 28, 2013 18:39

Zdravím
mám podobný problém, rána jakmile pouštím spojku, ale né vždy, většinou při řazení nižších stupňů a hlavně když zastavím a dám zpátečku. Zmiňovaná spojka poloosy to není ani nic nikde na poloosách , podle mechanika mi tluče výfuk do nápravy,ale to se mi nezdá,nikde nic otlučené nejni je tam sice málo místa ale tím to nebude, nemá někdo tip co by to ještě mohlo být? Obávám se že odchází převodovka nebo jen rozvodka, i když se řadí dobře, není žádní problém tam dát jakoukoli rychlost. Také se mi při zátahu motoru,nebo naopak při brždění, hýbe řadicí páka, vyměnil sem všechny uložení motoru ale nepomohlo nic.
Díky za nějaký tip?

Uživatelský avatar
jammes68
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned pro 23, 2012 19:33
Bydliště: Teplice

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od jammes68 » ned dub 28, 2013 18:56

" i když se řadí dobře, není žádní problém tam dát jakoukoli rychlost. Také se mi při zátahu motoru,nebo naopak při brždění, hýbe řadicí páka, vyměnil sem všechny uložení motoru ale nepomohlo nic."

Letos v únoru jsem tohle řešil, převodovka normálně řadila, při rozjezdu na křižovatce se ozvala rána a stál jsem. Spojka poloosy hotová - vymletý tisícihran přesně jak je na fotkách nahoře.
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

joos
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 11, 2013 19:11

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od joos » ned dub 28, 2013 20:45

A ozývali se ti rány před tím? Mě tam mechanik nic nenašel!
Jen moje amaterská úvaha-když to mlátí, je tedy spojka vybitá, že nepovolí i o víc? Jezdím a dávám tomu zabrat, čekal bych že to pude rychle do háje, když je načatá!
Asi nezbyde než to rozebrat a podívat se......

Uživatelský avatar
jammes68
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned pro 23, 2012 19:33
Bydliště: Teplice

Re: Náraz při řazení

Příspěvek od jammes68 » ned dub 28, 2013 21:08

Při přidání nebo ubrání plynu to bouchlo. Čekal jsem že bud hotová převodovka, na volnoběh hučela jak kráva :-). Zvedni auto a mrkni na ten mezikus, najdeš tam takovej narezlej prach.
Renault Scenic 1,6 16V 79kW 2001

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů