Dušení motoru 1.6 66kW

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
BERRI
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 26, 2010 10:42
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Dušení motoru 1.6 66kW

Příspěvek od BERRI » úte led 26, 2010 10:49

Zdravím všechny, vlastním Renault Scenic 96 1.6 66kW,
občas se mi stane že když začnu přidávat začne se motor dusit, nebo mi to aspoň připadá jako kdyby nechtěl jet na všechny válce. Pak stačí jen sundat nohu z plynu nebo podřadit a pomali přidávat a zase to šlape, ale jen do tý doby než víc přidám. Nejhorší na tom je ale to že nikdy nevím kdy to přijde. Teď byl právě minimálně měsíc možná i dýl klid a dneska zase.
Prosím o radu čím by to mohlo být. Rád bych se na to mrknul sám než bych mazlíka odvezl k doktorům. :lol:

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » úte led 26, 2010 13:44

Predpokladam ze je to benzin, zase takovy prehled nemam. Pokud ano, tak:

Zapalovani: svicky, kabely, civky
Palivo: zaneseny palivovy filtr
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

BERRI
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 26, 2010 10:42
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Příspěvek od BERRI » úte led 26, 2010 15:12

Díky za radu, hned jak bude chvilička kouknu na to.

balatmartin
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 13, 2009 22:13
Bydliště: Přerov

Příspěvek od balatmartin » pát led 29, 2010 15:56

a nebo rozsypaný katalyzátor :?
měl jsem ten stejný problém...velmi nepravidelně se stávalo přesně to co popisuješ. Vyměnil jsem všechno možné, od svíček, přes kabely, palivový filtr, zkontroloval čerpadlo, všechno bylo OK. Nutno podotknout, že kat byla jedna z uvažovaných variant od začátku, ale nijak nerachotil, tak mi to připadlo nepravděpodobný...no a nakonec na něj došlo - půlka byla vcelku a v obalu normálně držela, ta druhá byla rozdrobená a jak jsem víc přidal, ty drobky ucpaly výfukový otvor, tím pádem neodcházely z motoru spaliny a citelně poklesl výkon, pak jsem sundal nohu z plynu, úlomky spadly zpátky a auto zase jelo...

Takže ho zkus zkontrolovat a u vidíš :wink:
Renault Megane Scenic 1,6 8V

Xfantasy
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: pon čer 30, 2008 22:11
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Xfantasy » pát led 29, 2010 21:32

Jo jo,také se přidávám k názoru na katík...
Scénic 1,6 16V rv.99 , 79kW+chiptuning
LPG Stag 300
Skype- Xfantasy

rolec
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 03, 2010 21:29

Re: Dušení motoru 1.6 66kW

Příspěvek od rolec » stř úno 03, 2010 21:40

Ahojky. Ja som mal tento istý problém na Scenic "98 1.6 66 kW". Dokonca pri rozbiehaní trhal celým autom, bolo cítiť benzín . Celý problém bol v popraskenej hadičke pripojenej na sacom potrubí a snímači (asi) váhy vzduchu. Najhoršie bolo nájsť prasklinu, keďže hadička vyzerala ako nová. Keď som ju chcel potiahnuť tak sa mi rozpadla v ruke. Po vymenení motor beží ako nový.

vaclavolach
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: stř pro 30, 2009 08:36

Příspěvek od vaclavolach » pát črc 02, 2010 14:54

dobry den ma scenica 16i 55kl 98r. ja mam nejaky takovi problem taky jelsem a zniceho nic mi vilitla teplota a z nadobky se mi zacala valit voda tak sem vjedel ze to je tesneni pot hlavu tak sem to udelal a tet nejak mito nejede kdys se rozjizdim anebo popojizdim musim hodne vitacet motor aby mi to nechciplo a kdys podrazuji taky ho musim vitacet nevim co stim je ale kdis se rozjede tak us je to pratku jen jako bysemu nelibilo ze jedo pomalu poradite dekuji

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » sob črc 03, 2010 07:14

vaclavolach píše:dobry den ma scenica 16i 55kl 98r. ja mam nejaky takovi problem taky jelsem a zniceho nic mi vilitla teplota a z nadobky se mi zacala valit voda tak sem vjedel ze to je tesneni pot hlavu tak sem to udelal a tet nejak mito nejede kdys se rozjizdim anebo popojizdim musim hodne vitacet motor aby mi to nechciplo a kdys podrazuji taky ho musim vitacet nevim co stim je ale kdis se rozjede tak us je to pratku jen jako bysemu nelibilo ze jedo pomalu poradite dekuji
Václave,Václave ta čeština :!:
Zapojil jsi všechny konektory?
Renault Scenic 1,9 dTI

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů