dCi nesvítí žhavení a nechytne

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

pekasss1
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: čtv bře 18, 2010 17:38

Příspěvek od pekasss1 » úte bře 30, 2010 20:55

Vidim,ale ty nervy...14 dni volani a chozeni do autoservisu...dobry den,tak jak to vypada pane?? Nevim,uz jsme vyzkouseli vsechno,ale fakt uz nevime...tohle jsem slychaval 14 dni v kuse...nebojte,ja vam zavolam...a nezavolal... motor mel po nastartovani nejaky divny zvuk a docela vibroval...

DavidM
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 01, 2010 17:02

Příspěvek od DavidM » čtv dub 01, 2010 17:14

Zdravím, mám podobný problém a chci se zeptat je u Renault Scenic 1.9 Dci r. v. 2001 podávací čerpadlo na naftu? V servisu mi dneska sdělili, že je mrtvý vysokotlaký čerpadlo. Přitom auto nevykazovalo, že by odcházelo, zničeho nic to prostě nechytlo. Spotřeba a chod motoru by taky v normálu. Jen mě je záhadou když jsem čučel do motoru že byly před čerpadlem v hadičkách bublinky. Co si o tom myslíte …

Díky

Petula
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: čtv bře 05, 2009 20:08
Bydliště: Jince u Příbrami

Příspěvek od Petula » pát dub 02, 2010 12:23

David M: podávací čerpadlo tam je a je u nádrže. Taky my už odešlo zničeho nic. Stojí origo kolem 5000,- :-( a tak sme ho nahradili levnějším za 1500,- ,ale nevim už přesně jakym. Je to už dva roky a je to v pohodě :-)
Renault Scenic 1.9 DCI

pekasss1
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: čtv bře 18, 2010 17:38

Příspěvek od pekasss1 » sob dub 03, 2010 08:41

Tak tady trosku popisu zavadu,ktera tam byla.....RJ motoru nebyla napajena.problem.....vedle baterky je pojistkova skrin,po sundani krytu a odklopeni pojistkove desky uvidite splet dratu a mela by tam byt i kostka(samec + samicka) na tom samci jsem mel jeden kolicek zoxidovany tak,ze uplne zmizel....doporucuju kostku rozebrat,zkontrolovat,vycistit a kontakty namazat lehce vazelinou,pokud se tam dostane voda,tak je problem za chvilku na svete...takze asi tak...pro jeden autoservis neresitelny problem,pro druhy 20 minut na to,nez zjistil,kde je problem...

clicks
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 29, 2009 23:28
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Renault Scenic 1.9 DCI, r.v. 2002 - svieti zhavenie - HELP!

Příspěvek od clicks » pon čer 06, 2011 18:05

Ahojte, neviem kde mam svoj prispevok smarit, aby sa to dostalo na urodnu podu, nevyznam sa tu velmi, tak to davam sem.

Moj problem >

Cca pred mesiacom mi zacala pocas jazdy nonstop svietit kontrolka zhavenia. Auto startuje bez problemov, takisto vykon sa nijak nezmenil, ziadne dymenie. Kontrolka pri zhaveni zasvieti, potom zhasne, nastarujem a po chvilke sa zase rozsvieti a uz ostane svietit. Bol som s tym na diagnostike, kde vypisalo nejake dve chyby v zhaveni, typek to vymazal, ale povedal mi, ze jednu chybu tam stale ukazuje. Auto vsak dalsich cca 5 dni islo bez rozsvietenej kontrolky, potom zacala svietit znovu.

Este par detailov (mozno nepodstatnych) >

1. Kontakty na zhavicoch som skontroloval, su ok.
2. Cca pred dvomi mesiacmi som robil vymenu oleja, vzduchoveho a PALIVOVEHO FILTRA - ten som nenaplnil naftou pred napojenim na
system. Auto ma samostatne elektronicke nasavanie paliva do filtra (alebo ako sa tomu hovori). Moze to robit zavzdusnenie alebo ?
3. Cca pred dvomi mesiacmi som prestal tankovat Shell Vpower Diesel a tankujem Shell Diesel Extra (teda klasiku)

Uživatelský avatar
IKO
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 22, 2009 22:54
Bydliště: Písek

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od IKO » pon čer 06, 2011 20:43

Může to být cokoli.
Mně když začne svítit kontrolka žhavení , protáhnu ohřáté auto na 4 - 4,5 tisíc otáček zhruba 150 - 160km/h
aspoň 5 kiláků a je zas na půl roku pokoj.
Dle mého mechanika zanesenej kat a EGR ventil. EGR ventil čistím 1x za rok.
Ale těch příčin může být opravdu hodně.
Renault Scenic 1.9dci 2003 Expression

clicks
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 29, 2009 23:28
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od clicks » pon čer 06, 2011 22:40

presne pred rokom som cistil EGR ventil , to sa mohol zase tak skoro zaniest ?? ... a pol roka z toho som tankoval SHELL VPower, to sa mi nechce verit , to uz musim liat zlato do toho auta aby normalne fungovalo ? :)

neviem v akom stave je katalyzator , takze skusim to dat niekomu kuknut ...

ale ako hovorim , auto ide tak ako islo , ziadny problem , ani strata vykonu

Jachym
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 13, 2011 09:18

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Jachym » úte lis 22, 2011 22:46

Uz jsem o tom psal v jinem vlaknu takze to zkopiruju i sem :

Zavada muze byt take v obvodu rele zhaveni. Rele dostava signal od stejneho cidla jako teplomer motoru. Je li motor plne zahraty chyti i bez zhaveni .Ale pokud je zahraty jen castecne rele zhaveni nemusi sepnout, nebot vyhodnoti motor jako plne zahraty. Da se to vyzkouset tak, ze se vytahne konektor od cidla teploty. Je-li cidlo odpojeno pak dojde ke zhaveni i u tepleho motoru.

Uživatelský avatar
ksald
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 20, 2011 12:33
Bydliště: Jirkov

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od ksald » ned lis 27, 2011 07:19

Tak úplně stejný problém se žhavením -nerosvítí se kontrolka,nesepne čerpadlo- oprava , koupě origo renault relé žhaviče 561kč a je po problému renault scenic 1.9dci 2001 75kw
Laguna II, 1,9 dCi, 79 kW

Tony.Dac
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: ned říj 24, 2010 21:37

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Tony.Dac » pon úno 06, 2012 18:47

Dobrý den stejnz problém
nestartuje kontrolka žhavení se ale rosvítí,

Makel
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob led 11, 2014 10:27
Bydliště: Liptovské Sliače, Ružomberok

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Makel » sob led 18, 2014 10:45

Mám jeden problém s mojím autom a to pri štartovaní už cca mesiac. Všetko funguje s kartou bez problémov až na to štartovanie.
Mával som pri štartovaní kartu položenú pri riadiacej páke a keď stlačím štart, tak už neštartuje, musím ju už vsúvať do čítačky a niekedy mi to naštartuje na druhý tretí pokus, ale niekedy vyťahujem a vsúvam aj 5 minút. Pekne odomkne volat, pustia sa kontrolky...všetko ako má....len to potom
už nepustí do štartovania. Auto som mal na diagnostike a problém je že nekomunikuje jednotka UPC číslo 1337 s jednotkou Vstrekovania číslo 120.
Povedali mi že je chyba niekde v káblovaní. Auto tam mám už 5 deň a zatiaľ nič nenašli.
Neviete čo by to mohlo byť, alebo sa niekto s tým nestretol?
Ďakujem za pomoc
Laguna III, R.v 2008, Diesel, 110kW, manuál prevodovka

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od zdeny65 » sob led 18, 2014 11:59

Makel píše:Mám jeden problém s mojím autom a to pri štartovaní už cca mesiac. Všetko funguje s kartou bez problémov až na to štartovanie.
Mával som pri štartovaní kartu položenú pri riadiacej páke a keď stlačím štart, tak už neštartuje, musím ju už vsúvať do čítačky a niekedy mi to naštartuje na druhý tretí pokus, ale niekedy vyťahujem a vsúvam aj 5 minút. Pekne odomkne volat, pustia sa kontrolky...všetko ako má....len to potom
už nepustí do štartovania. Auto som mal na diagnostike a problém je že nekomunikuje jednotka UPC číslo 1337 s jednotkou Vstrekovania číslo 120.
Povedali mi že je chyba niekde v káblovaní. Auto tam mám už 5 deň a zatiaľ nič nenašli.
Neviete čo by to mohlo byť, alebo sa niekto s tým nestretol?
Ďakujem za pomoc
Tak si tu kartu očistí lihem .
Renault Scenic 1,9 dTI

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od DanielCh » sob kvě 10, 2014 15:34

Ahoj, jak to tak ctu take pridam do mlyna a poprosím i o radu....

S autem nebyl problém, až jednoho dne prostě přestalo dávat naftu podávací čerpadlo (žhavení i kontrolka motoru svítila)
Rozebral jsem to , vymenil podavací čerpadlo i s filtrem....Když jsem ho chtěl nastartovat stejný problém jako tu popisujete, ani jedna kontrolka nesvití (zhaveni,motor), k podívacímu čerpadlu nejde vůbec proud (bohužel před vyměnou jsem neměřil )...kabeláž od čerpadla až k relátkům dobrá, realátka jsou taky ok, totéž patice. Pojistky v motoru ok, pod volantem ok včetně relátek pod volantem....Poradte co dál ? Je to v Laguně dCi 79 kw r.v. 2000

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od zdeny65 » sob kvě 10, 2014 20:07

Zkus resetovat řídící jednotku.Projdi ukostřeni u motoru a dá se říct všude. A jestli to bude dobrý, tak to okamžitě prodej,jinak Tě to sežere i z výplatou, kterou jsi ještě neodpracoval. To je rada zkušenosti a jsem rád, že jsem se toho zbavil. Ber to tak, že je to tak vyřachtaný, že tomu pomůže akorát Kovošrot.
Renault Scenic 1,9 dTI

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od DanielCh » ned kvě 11, 2014 13:19

To nebyla zrovna odpoved co jsem chtel. Nepojizdny auto neprodam ani za cenu, za kterou bylo to podavaci cerpadlo. Nemuze byt treba problem u ve spinaci skrince ? Podavaci cerpadlo je ovladano z RJ ? a RJ vyresetuju asi pouze prez diagnostiku ze ?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Zefek » ned kvě 11, 2014 21:39

Jestli nesvítí kontrolka žhavení, tak není aktivní řj vstřikování. A tak pak nezapne elektroniku motoru a tím pádem ani samotné čerpadlo. Možností je jen několik:
Řj nemá trvalé napájení, takže diagnostika je v tomhle směru krokem do prázdna a nic neřekne, protože se nepodaří připojit k řj.
Ověřit, zda na žlutém kabelu na konektorech řj vstřikování je po zapnutí klíčku 12V. Pokud není, opravit od spínačky, nebo to vzít od jiného žlutého kabelu.
Pokud je, je potřeba ověřit, zda řj ukostřuje relé, které napájí elektroniku motoru. Pokud neukostřuje, je vadná řj, nebo vadný kabel od řj k relé. Dá se pak vyzkoušet to, že se propojí spínané kontakty relé a zapne zapalování. Musí se rozjet palivová pumpa a mělo by to jít natočit. Pokud by to řj neukostřovala a kabel byl ok, dá se to pořešit tak, že se to propojít na okruh zapalování (relé bude spínané některým ze žlutých kabelů od spínačky).
Prověřit kostry. Zase tolik těch možností v tomhle případě není.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od DanielCh » sob čer 07, 2014 12:06

Dekuji za odpoved, omlouvam se ze pisu az ted.

Bylo to vymenou predevsim palivoveho cerpadla a zavzdusneni motoru....Bylo mi to vysvetleno tak , ze pokud nejni v motoru nafta nejni vlastne co zhavit a RJ to proste odpoji. Po odvzdusneni vse ok a tim problem vyresen... Bohuzel jsem mel tyden na to nehodu a auto stejne odepsal...

0903
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 04, 2014 21:49

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od 0903 » sob črc 05, 2014 06:44

Zdravim - auto toci ale nestartuje + nejde zhavenie a tiez podavacie cerpadlo - prosim o radu

scenic 1.9dci /2002

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Zefek » ned črc 06, 2014 11:05

Dva příspěvky výš máš napsané, co s tím.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

0903
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 04, 2014 21:49

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od 0903 » pon črc 07, 2014 16:44

novy poznatok auto ide po odpojeni baterky. rano uz nie - diagnostika neukazale nic

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Zefek » pon črc 07, 2014 16:46

A nepíšu tam o tom nahoře? Většina servisáků ani nepozná, že se ta diagnostika nepřipojí k řj.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

0903
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 04, 2014 21:49

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od 0903 » stř črc 09, 2014 09:07

dalsi poznatok - auto uz nejde ani po odpojeni baterie, servisak povedal se to asi bude regulacny ventil vysokotlakeho cerpadla. Prosim o radu

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Zefek » stř črc 09, 2014 09:10

Měřil někdo to napájení? Funguje nízkotlaké elektrické palivové čerpadlo po zapnutí zapalování?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Šamša » stř črc 09, 2014 09:18

Nehledej na diagnostice chybové hlášení, ale hodnoty, potřebuješ vidět tlak na rampě a to při běžícím elektrickém čerpadle (měl by být 3-4 bary) a při startování, kde by mělo být okolo 200 bar, časový záznam dat, by měl ukázat křivku nárůstu. Jinak čučením do motoru a hledáním pokus omyl toho moc nevyřešíš, jo dá se, zjistit vadný regulátor, že buď změříš odpor cívky (5 ohmů), nebo ho vymontuješ z čerpadla a zkontroluješ stav o kroužku, jestli není zpuchřelý, to pak opravdu nestartuje.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: dCi nesvítí žhavení a nechytne

Příspěvek od Zefek » stř črc 09, 2014 09:39

Ale šamšo, uvaž, že pokud není zapnutá elektrika motoru, tak ten motor (protože je celý v elektrice) prostě nemůže chytit. A jestli to nikdo nezměřil a všichni to jen zkouší natočit s tím, že diagnostika nic (nic a nebo se nepřipojila?), pak vyřknou zjištění, které si oni myslí. Ale intuice je někdy zrádná věc, navíc, když to má tolik zřetelných projevů. Jinak samozřejmě, čtení hodnot je základ každého diagnostika.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů