Plastová dvířka k nádrži Rx4

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
jacelu
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: pon srp 10, 2009 12:21

Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od jacelu » pon říj 26, 2009 17:30

Dneska se mi při otvírání černých plastových dvířek k nádrži na Rx4 celý rozlámaly a odpadly. Nemá někdo zkušenost, kolik tahle sranda stojí a kde to sehnat? Asi je nejspíš koupím přímo u Renaulta, ale kdyby měl někdo typ kde jinde to sehnat, tak budu vděčný. Díky.
Scénic RX4 1.9dCi 2001 Salomon

Uživatelský avatar
Conty
Člen RCČR
Příspěvky: 132
Registrován: stř kvě 28, 2008 09:50
Bydliště: Praha / Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od Conty » pon říj 26, 2009 22:45

jacelu píše:Dneska se mi při otvírání černých plastových dvířek k nádrži na Rx4 celý rozlámaly a odpadly. Nemá někdo zkušenost, kolik tahle sranda stojí a kde to sehnat? Asi je nejspíš koupím přímo u Renaulta, ale kdyby měl někdo typ kde jinde to sehnat, tak budu vděčný. Díky.
Plastová dvířka k nádrži jsme scháněl na začátku roku, jedinou možností - vrakoviště selhaly, bylo koupení originál nových u Renaultu za krásných 1700 Kč, a to je pouze základní černá. V barvě - tmavě zelená, červená, modrá stojí tuším něco kolem 3000 Kč.:twisted: ...bohužel k žádnému možnému způsobu opravy jsem se nedostal...někde cestou jsem je ztratil:oops:, i když byla přilepená :lol:

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od zdeny65 » úte říj 27, 2009 06:22

Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
Conty
Člen RCČR
Příspěvky: 132
Registrován: stř kvě 28, 2008 09:50
Bydliště: Praha / Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od Conty » úte říj 27, 2009 09:11

nějak jsem ty odkazy nepochopil, neboť odkazují na klasické sceniky a nikoliv na RX4 :?: možná se pletu a jedná se o osvědčené prodejce náhradních dílů na renaulty :wink:

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od zdeny65 » úte říj 27, 2009 17:00

Ty dvířka by snad měli být stejný.Karoserie je stejná,tedy většina částí.A RX nebude mít rozhodně jiný dvířka.
Jinak jsem je ještě našel někde okolo 1300,- Ale chce to spíš slídit po bouračkách na díly.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
Honza/RX4
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 27, 2006 21:20
Bydliště: Brno

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od Honza/RX4 » úte říj 27, 2009 19:03

zdeny65 píše:Ty dvířka by snad měli být stejný.Karoserie je stejná,tedy většina částí.A RX nebude mít rozhodně jiný dvířka.
Jinak jsem je ještě našel někde okolo 1300,- Ale chce to spíš slídit po bouračkách na díly.
Právě že RX4 má dvířka nádrže úplně jiné. Svýho času mě také zůslaly v ruce (ulomil se plast držící plechovou pružinu), ale podařilo se to přinýtovat a naštěstí to tak slouží dodnes.
RX4 1,9dCI r.v. 2001 - pěkný, praktický, ale především nejporuchovější auto jaký jsem kdy měl!!! A ještě mám.

Uživatelský avatar
Conty
Člen RCČR
Příspěvky: 132
Registrován: stř kvě 28, 2008 09:50
Bydliště: Praha / Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od Conty » stř říj 28, 2009 11:29

Honza/RX4 píše:
zdeny65 píše:Ty dvířka by snad měli být stejný.Karoserie je stejná,tedy většina částí.A RX nebude mít rozhodně jiný dvířka.
Jinak jsem je ještě našel někde okolo 1300,- Ale chce to spíš slídit po bouračkách na díly.
Právě že RX4 má dvířka nádrže úplně jiné. Svýho času mě také zůslaly v ruce (ulomil se plast držící plechovou pružinu), ale podařilo se to přinýtovat a naštěstí to tak slouží dodnes.
Jj, tak takhle zlomený mi v ruce zůstaly taky :wink: po bouračkách jsem jezdit zkoušel, ale bohužel, většinou jsou dvířka hned pryč...ono po silnicích jezdí dost RX4 bez dvířek nádrže či krytu rezervy...a na vrakovištích tyhle díly prostě nejsou :cry:

Radeko7
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon úno 15, 2010 12:30

Ulomena dvirka nadrze u Rx4

Příspěvek od Radeko7 » pon úno 15, 2010 13:09

Pred mesicem se mi stalo na mem Rx4 to same-ulomena dvirka u nadrze. Po prohlednuti jsem zjistil ze jiz z vyroby byl znacne poddimenzovany drzak pruzinoveho plechu, ktery drzi dvirka na pantu a ten at chce nebo ne se zrejme ulomi vetsine na Rx4. Prohledal jsem Fora a skutecne jsem nasel mnoho prispevku se stejnym problemem. Jelikoz jsme nechtel davat za nova dvirka s pantem 100 Euro. Tak jsem opravu vyresil nasledovne:
1. Vymontovani pantu drzaku. Staci vysroubovat dva srouby ktere ho drzi. Z druhe strany byly oba zarezle, protoze se od zadniho kola na ne dostava voda. Proto doporucuju, pokud nepujdou lehce vytocit je odvrztat. Nahradit je lze srouby M5x25, matkou a perovou podlozkou.
2. Oddelani pridrzovaci desky s dvirek nadrze. Jednoduse vyndat pomoci sroubovaku sest upevnovacich plisku.
3. Pruzinovy plech ve spravne poloze prilozit na pridrzovaci desku a v miste diry pruziny do desky vyvrtat diru o prumeru 5 mm.
4.Sestavit pridrzovaci desku, pruzinovy plisek a pant vicka dohromady tak jak maji byt a krz diru v pridrzovaci desce a pruzinovem plisku prisroubovat sroubem M5x10 ( doporucuju sroub se sestihranou hlavickou, protoze se bude muset nakonci zabrousit a tak se do porad i po zabrusu dotahnout) dohromady tak, ze hlava sroubu je pod pridrzovaci deskou a maticka s podlozkou nad pruzinovym pliskem.
5.Po utazeni je potreba zabrousit hlavicku sroubu tak na vysku 2-3 mm.
6.Do vnitrni strany vicka nadrze v miste hlavicky sroubu lehce navrtat diru prumeru hlavicky sroubu a to do hloubky 1 mm. Vrtat s nejvetsi opatrnosti tak aby ste neprovrtali vicko skrz. Nejlepe pouzit rovnou frezku. Nebo nahrat tycku pozadovaneho prumeru a tou udelat prohluben do vicka.
7.Pruzinovy plisek poradne vazelinou namazat aby byl uz naporad promazany.
8. Pridelat nazpet pridrzovaci desku k vicku nadrze a pridelat opet celou sestavu ke karoserii auta.

Vicko funguje od te doby skvele a bez zadrhele. Nemam ted strach vicko jakoliv otvirat, protoze sroub drzi ten pruzinovy plisek daleko pevneji nez ten pridrzovaci plast. Novemu vicku bych neveril, protoze bude zase stejne nakonstruovane jako stare. Oprava je to na hodinku kdyz nebudou zarezle srouby v karoserii, ale i tak je to rychlovka.

Hodne zdaru pri oprave Radek

pekoll
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:44
Bydliště: Žacléř

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od pekoll » pát bře 11, 2011 16:54

Plastová dvířka k nádrži Rx4 ORIGO nové i s pantem za 1349 s DPH.

sedyhb
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 03, 2012 23:55

Re: Ulomena dvirka nadrze u Rx4

Příspěvek od sedyhb » pát led 20, 2012 22:55

Radeko7 píše:Pred mesicem se mi stalo na mem Rx4 to same-ulomena dvirka u nadrze. Po prohlednuti jsem zjistil ze jiz z vyroby byl znacne poddimenzovany drzak pruzinoveho plechu, ktery drzi dvirka na pantu a ten at chce nebo ne se zrejme ulomi vetsine na Rx4. Prohledal jsem Fora a skutecne jsem nasel mnoho prispevku se stejnym problemem. Jelikoz jsme nechtel davat za nova dvirka s pantem 100 Euro. Tak jsem opravu vyresil nasledovne:
1. Vymontovani pantu drzaku. Staci vysroubovat dva srouby ktere ho drzi. Z druhe strany byly oba zarezle, protoze se od zadniho kola na ne dostava voda. Proto doporucuju, pokud nepujdou lehce vytocit je odvrztat. Nahradit je lze srouby M5x25, matkou a perovou podlozkou.
2. Oddelani pridrzovaci desky s dvirek nadrze. Jednoduse vyndat pomoci sroubovaku sest upevnovacich plisku.
3. Pruzinovy plech ve spravne poloze prilozit na pridrzovaci desku a v miste diry pruziny do desky vyvrtat diru o prumeru 5 mm.
4.Sestavit pridrzovaci desku, pruzinovy plisek a pant vicka dohromady tak jak maji byt a krz diru v pridrzovaci desce a pruzinovem plisku prisroubovat sroubem M5x10 ( doporucuju sroub se sestihranou hlavickou, protoze se bude muset nakonci zabrousit a tak se do porad i po zabrusu dotahnout) dohromady tak, ze hlava sroubu je pod pridrzovaci deskou a maticka s podlozkou nad pruzinovym pliskem.
5.Po utazeni je potreba zabrousit hlavicku sroubu tak na vysku 2-3 mm.
6.Do vnitrni strany vicka nadrze v miste hlavicky sroubu lehce navrtat diru prumeru hlavicky sroubu a to do hloubky 1 mm. Vrtat s nejvetsi opatrnosti tak aby ste neprovrtali vicko skrz. Nejlepe pouzit rovnou frezku. Nebo nahrat tycku pozadovaneho prumeru a tou udelat prohluben do vicka.
7.Pruzinovy plisek poradne vazelinou namazat aby byl uz naporad promazany.
8. Pridelat nazpet pridrzovaci desku k vicku nadrze a pridelat opet celou sestavu ke karoserii auta.

Vicko funguje od te doby skvele a bez zadrhele. Nemam ted strach vicko jakoliv otvirat, protoze sroub drzi ten pruzinovy plisek daleko pevneji nez ten pridrzovaci plast. Novemu vicku bych neveril, protoze bude zase stejne nakonstruovane jako stare. Oprava je to na hodinku kdyz nebudou zarezle srouby v karoserii, ale i tak je to rychlovka.

Hodne zdaru pri oprave Radek
Nemohl by jsi sem dát, prosím, fotky jak to vypadá teď. Byl by jsem rád a ostatní také :-)
Díky moc

gogogogo
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 18, 2016 14:48

Re: Ulomena dvirka nadrze u Rx4

Příspěvek od gogogogo » ned pro 18, 2016 14:55

Radeko7 píše:Pred mesicem se mi stalo na mem Rx4 to same-ulomena dvirka u nadrze. Po prohlednuti jsem zjistil ze jiz z vyroby byl znacne poddimenzovany drzak pruzinoveho plechu, ktery drzi dvirka na pantu a ten at chce nebo ne se zrejme ulomi vetsine na Rx4. Prohledal jsem Fora a skutecne jsem nasel mnoho prispevku se stejnym problemem. Jelikoz jsme nechtel davat za nova dvirka s pantem 100 Euro. Tak jsem opravu vyresil nasledovne:
1. Vymontovani pantu drzaku. Staci vysroubovat dva srouby ktere ho drzi. Z druhe strany byly oba zarezle, protoze se od zadniho kola na ne dostava voda. Proto doporucuju, pokud nepujdou lehce vytocit je odvrztat. Nahradit je lze srouby M5x25, matkou a perovou podlozkou.
2. Oddelani pridrzovaci desky s dvirek nadrze. Jednoduse vyndat pomoci sroubovaku sest upevnovacich plisku.
3. Pruzinovy plech ve spravne poloze prilozit na pridrzovaci desku a v miste diry pruziny do desky vyvrtat diru o prumeru 5 mm.
4.Sestavit pridrzovaci desku, pruzinovy plisek a pant vicka dohromady tak jak maji byt a krz diru v pridrzovaci desce a pruzinovem plisku prisroubovat sroubem M5x10 ( doporucuju sroub se sestihranou hlavickou, protoze se bude muset nakonci zabrousit a tak se do porad i po zabrusu dotahnout) dohromady tak, ze hlava sroubu je pod pridrzovaci deskou a maticka s podlozkou nad pruzinovym pliskem.
5.Po utazeni je potreba zabrousit hlavicku sroubu tak na vysku 2-3 mm.
6.Do vnitrni strany vicka nadrze v miste hlavicky sroubu lehce navrtat diru prumeru hlavicky sroubu a to do hloubky 1 mm. Vrtat s nejvetsi opatrnosti tak aby ste neprovrtali vicko skrz. Nejlepe pouzit rovnou frezku. Nebo nahrat tycku pozadovaneho prumeru a tou udelat prohluben do vicka.
7.Pruzinovy plisek poradne vazelinou namazat aby byl uz naporad promazany.
8. Pridelat nazpet pridrzovaci desku k vicku nadrze a pridelat opet celou sestavu ke karoserii auta.

Vicko funguje od te doby skvele a bez zadrhele. Nemam ted strach vicko jakoliv otvirat, protoze sroub drzi ten pruzinovy plisek daleko pevneji nez ten pridrzovaci plast. Novemu vicku bych neveril, protoze bude zase stejne nakonstruovane jako stare. Oprava je to na hodinku kdyz nebudou zarezle srouby v karoserii, ale i tak je to rychlovka.

Hodne zdaru pri oprave Radek

Super návod moc dík za necelou hodinu spraveno

mitaja
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 18, 2020 18:37

Re: Plastová dvířka k nádrži Rx4

Příspěvek od mitaja » pát zář 18, 2020 18:40

S odstupom nejakých rokov tu sa nedá nič iné povedať len zlaté české ručičky

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů