ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od stati » stř úno 06, 2019 17:53

skusim sa opytat...
momentalne mam v espace update list.
keby som ho chcel hypoteticky vymenit za ine radio (z dovodu vyssieho vykonu zosilovaca, solo cinch vystupom na subwoofer, usb vstupom a bluetooth na telefonovanie s externym mikrofonom) tak otazka znie:
ake radio by ste mi odporucili, ale aby okrem vyssie menovanych funkcii bolo mozne pouzit daku redukciu, aby som ho mohol ovladat ovladacom pod volantom (aspon volume a posuvanie pesniciek) a aby mi ukazoval aj povodny displej na palubovke (aspon zakladne informacie), kedze radio bude zatvorene v palubovke.
ma toto niekto vychytane a funguje mu to?
momentalne mam v aute dodatocne montovanu bluetooh sadu NOKIA, ktora sice funguje, ale sem tam vypadava a rovnako sa bojim, ze ked nahodim subwoofer, tak vykon radia nebude stacit (ani neviem aky vykon ma update list). repro mam komlet pioneer, tie zlte, co su origo nahrada povodnych aj s vyskacmi, sice meju male magnety, ale hraju o triedu lepsie, ako povodne papierove a snad by zniesli aj vyssi vykon z radia (dnes uz maju radia bezne 4x50 watt a viac). ale ak by aj nestacili, dokupim dake silnejsie, pripadne zosilnim aj repraky cez 4 kanal zosik, ale to snad nebude treba.

vopred dik.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

snikers
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: ned bře 17, 2013 13:05
Bydliště: Nemšová - SR

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od snikers » stř úno 06, 2019 18:00

Ja mam radio sony.
Kupil som k tomu nieco taketo
https://www.ahifi.sk/adapter-ovladania- ... pZscthZEHQ

Nieje to presne toto ja som to kupoval 5r dozadu ale vyzera to rovnako. Funguje ovladanie pod volantom aj displej. Mam ale ascenica.
Renault Scenic 1.9 dCi, 2002

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od stati » stř úno 06, 2019 18:21

dik. mne je v podstate jedno, ake radio si kupim (znacka) ale musi to byt take, aby nan existovala redukcia na ovladanie a displej, lebo tie funkcie a vykon, ktory pozadujem maju v podstate vsetky dnesne radia a hraju pekne.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

snikers
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: ned bře 17, 2013 13:05
Bydliště: Nemšová - SR

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od snikers » stř úno 06, 2019 18:38

K tomu bazmeku sa dokupuje kabel podla znacky radia. Aspon vtedy som to tak kupoval.
Renault Scenic 1.9 dCi, 2002

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od stati » stř úno 06, 2019 18:41

jasne, chapem. len som chcel vediet, ci to ma niekto funkcne na espace kde mal pred tym update list, by som to okopiroval.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od stati » čtv úno 07, 2019 12:10

teraz som pisal do jednej firmy, ktora sa zaobera podobnymi vecami a odpisali mi, ze pri espace a update liste je to problem, lebo radio ma riadiacu jednotku v kufri. ale to sa mi nezda, lebo ked som mal radio vonku, tak ma vzadu klasicky iso konektor na napajanie a vystup na repro plus vstup na aux, cd changer a vystup na ovladanie a displej, tak neviem...nic, co by viedlo do dalsej riadiacej jednotky tam neni
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od Novotka » pát bře 08, 2019 17:15

Bacha,plevelime téma Scenic.
U Espace je jediná reálná varianta co ma kamarád blázen do techna.
Za rádiem na vyvodech repro vložen zesilovač (on ma dva) k tomu nějaké kapacitarory a nějakou bednu se subvoferem místo sedacky a místo changeru napojeny carlink nebo podobná levnější blbost s USB a Bluetooth. Jízda s nim je jako pobyt v pekle.

Já sem lakomec tak sem jen vyměnil repro za repro z cabasse. Rozdíl brutální a místo carlinku se občas vypálim cedo.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: ovládanie rádia tlačidlami pri volante

Příspěvek od stati » pát bře 08, 2019 17:36

Repro cabasse zhanam...sice do laguny, ale to su rovnake. Zda sa mi ale, ze ich davaju za vysoku cenu...asi tam dam dake lepsie trinastky univerzalne. Redukcie na konektory mi uz prisli z ciny za tri ecka vsetky styri...
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů