Náhlé zvýšení spotřeby.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Noran
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 25, 2009 16:29

Náhlé zvýšení spotřeby.

Příspěvek od Noran » pon zář 21, 2009 09:57

Zdravím Vás,

potřeboval bych poradit, kupodivu :).
Vlastním Scénica, 1.6e, r.v. 98.
Spotřebu si vyloženě nehlídám, občas si to při tankování vypočtu, ale protože jezdím víceméně stejné trasy, nedělám to moc často.

Jenže nyní se něco změnilo. Ujel jsem přibližně 100km (během týdne) a rafička padala velmi rychle, klesla skoro o črtvrtinu.
Na autě se před zvýšením spotřeby měnila zadní a střední část výfuku, které byly již v katastrofálním stavu.
Auto nevykazuje žádné změny co do zvuku, jízdních vlastností.

Napadá Vás něco jiného, než že mechanik poškodil nádrž? :)
Jelikož nemám garáž a parkuji na kamenitém parkovišti, případný únik bych ani pozorovat nemohl.

Na druhou stranu si myslím, že už když jsem jel do servisu nechat vyměnit výfuk, tak na trase dlouhé 30km rafička nezvykle rychle klesla, večer před tím jsem tankoval, to jsem ale přikládal velmi špatnému stavu výfuku.

Může takové náhlé zvýšení spotřeby způsobit i něco jiného než mechanická závada na palivovém systému?

Uživatelský avatar
Skippy87
Člen RCČR
Příspěvky: 924
Registrován: pát čer 19, 2009 09:11

Příspěvek od Skippy87 » pon zář 21, 2009 11:34

zkus vyměnit pal. filtr a vzduch. filtr. Pokud máš ale pocit, že je díra v nádrži nebo na pal vedení, tak dej pod auto hadr a uvidíš, jestli to utíká. Toho ale nevěřím
Renault Scénic 1.9dCi (75kW)
Renault Megane II 1.5dCi (60kW)

Renault Megane III Grandtour GT line (1.2 Tce 115k) Malte modra
Renault Grand Scénic III 2.0 dCi Bose (118/160) FAP
Renault Megane IV GT 1.6 Tce BOSE (151/205) modra Iron

Noran
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 25, 2009 16:29

Příspěvek od Noran » pon zář 21, 2009 15:28

Vzduchový filtr jsem kontroloval, palivový by snad nemohl tak výrazně zvýšit spotřebu.

Taky se mi únik moc nezdá, dnes to zkusím nějak projít.

Před výměnou výfuku už jsem pociťoval nejel hrozný zvukový projev, ale auto i hůře táhlo, prostě motor nebyl ve své kůži.
Není možné, že by se třeba řídící jednotka nějakým způsobem trochu přizpůsobila a teď by pomohl reset?

Omlouvám se, pokud je můj dotaz mimo mísu, nemám rád auta, kde je moc elektroniky, a to je starý scénic v tomto ještě slabý odvar moderních aut :).

quako2
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 22, 2008 19:16
Bydliště: KOSICE

Příspěvek od quako2 » pon zář 21, 2009 17:21

Skus na hodinku odpojit bateriu, ci sa nejako nevyresetuje RJ. Ked sme raz davno mali R19 dali sme v servise (neautorizovanom) menit vyfuk. Po vymene sme mali spotrebu 25l/10km. Oco siel do autorizovaneho servisu a tam zistili ze ten manik co menil vyfuk to nejako zle poskladal. Ale bolo to davno, uz si nepamatam co tam zle zapojil.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů