Stále se rozsvěcuje kontrolka.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Dannilo
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 07, 2009 07:01

Stále se rozsvěcuje kontrolka.

Příspěvek od Dannilo » pon srp 03, 2009 20:40

Potřebuji poradit,jelikož už si nevím rady.Měl jsem auto Renault Scénic 1.6 16V r.v.2000 v servisu,jelikož se mi rozsvítila kontrolka na palubovce.(takové to oranžové čerpadlo) Po připojení na počítač mi zjistili,že mi blbne lambda sonda,vyměnil jsem je obě dvě a po pár nastartování a jezdění se to rozvítilo znovu.Měl jsem dole i výfuk,byl v pořádku a stále to vyhazuje tutéž chybu.Nemáte s tímto zkušenosti,čím by to mohlo být.Vyhazuji peníze a jsem už zoufalý. Díky za každou pomoc.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Stále se rozsvěcuje kontrolka.

Příspěvek od zdeny65 » úte srp 04, 2009 06:12

Zkus si zkontrolovat ukostření v motorovým prostoru,jestli ho nemáš zaoxidovaný.Propojení kostra- motor a ostatní kostřící body.Jsou poschovávaný porůznu,tak musíš hledat.Ale jeden by měl být vedle západky kapoty a další okolo řj.Může to pomoct.
Mě blbnula palubka celá a už jsem myslel,že ji vyhodím a po očistě kostřících bodů OK.
Taky se podívej na akumulátor,jestli ho nemáš moc suchej(teda jestli nemáš gelovku)
Renault Scenic 1,9 dTI

Pilotek
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 20, 2008 20:16
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Pilotek » stř srp 05, 2009 19:52

Otazne je, ci ked blbli lambda sondy nie je v tahu katalyzator. Ja mam 1.6e 66kW r.98 a ked som musel menit lambdu, bol uz v haji aj katalyzator. Dalo by sa to vylucit aj tak, ze by si si dal neoficialne pomerat emisie tam kde robia emisne kontroly.

Chcelo by to ist na diagnostiku k niekomu kto tomu rozumie (malokedy to byva znackovy servis).
Renault Megane Scenic 1.6e 66kW 1998, JA0F, K7M 7/02

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » čtv srp 06, 2009 06:03

[quote="Pilotek"]Otazne je, ci ked blbli lambda sondy nie je v tahu katalyzator. Ja mam 1.6e 66kW r.98 a ked som musel menit lambdu, bol uz v haji aj katalyzator. Dalo by sa to vylucit aj tak, ze by si si dal neoficialne pomerat emisie tam kde robia emisne kontroly.
Ale lambda sonda je před katalyzátorem a ne za ním.A tak kontrolku nerozsvěcí špatnej katalyzátor.
Renault Scenic 1,9 dTI

Pilotek
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 20, 2008 20:16
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Pilotek » pon srp 17, 2009 20:57

Na autach s dvoma lambda sondami je druha lambda za katalyzatorom a jej funkciou je kontrolovat ucinnost katalyzatora.
Renault Megane Scenic 1.6e 66kW 1998, JA0F, K7M 7/02

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » pon srp 17, 2009 21:04

Pilotek píše:Na autach s dvoma lambda sondami je druha lambda za katalyzatorom a jej funkciou je kontrolovat ucinnost katalyzatora.
Hele asi jo,mám diesla.Ale je potřeba hledat problém míň rozvinutě.Kolikrát je třeba uklepanej drát,nebo banální ukostření.
Renault Scenic 1,9 dTI

Pilotek
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 20, 2008 20:16
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Pilotek » pon srp 17, 2009 21:07

Suhlasim, najprv treba hladat banality, az potom postupovat k zlozitejsim veciam.
Renault Megane Scenic 1.6e 66kW 1998, JA0F, K7M 7/02

Uživatelský avatar
flighttom
Experienced member
Příspěvky: 554
Registrován: ned pro 23, 2007 20:24
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od flighttom » úte srp 18, 2009 11:29

Lambda sonda se dá i změřit, mám na to vyrobenej přípravek kterej to ukazuje i při jízdě (no teď už ne u dieselu :D ). Měřil jsem to i multimetrem. Klidně jí třeba nemusí jít vyhřívání, nebo je tam zoxidovanej kontakt od signálu, je to hodně citlivé.
Renault Scénic 1.9dTi 72Kw, r.v.1999, 5,2L/100Km, 236.000Km, domácí G.O. převodovky JC5,

Nové turbo, převodovka, rozvody, startér, brzdy, spínačka, ŘJ airbagů, kroužek airbagů, spojka, tlumiče, stahovačka okna, ŘJ žhavení, ložiska kol, čepy, táhla,................atd..................
A prodáno - neustálé nekončící problémy...

Kia Cee´d 1.6CRDi 85KW
Zakoupena Škoda Octavia 1.6 74KW
konečně autí a ne kasička :-D

vladekar
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 20, 2010 18:48
Bydliště: varnsdorf

Příspěvek od vladekar » úte říj 26, 2010 21:54

Naváži na toto téma, mám Renault Scenic 1.6e 16V 79kW 2003.Jsou tam dvě lambda sondy, ale nepodařilo se mi s jistotou zatím zjistit, zda jsou obě stejné.Setkal jsem se totiž s nabídkou "lambda přet kat." a "lambda za kat.", jinde jsou však ty samé nabízeny bez bližšího určení.A druhý dotaz, jak se dostanu na tu přední?Od spodu ji vidím, ale přístup montáž neumožní.
Dannilo, jak to dopadlo?Mám stejný problém s kontrolkou.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » stř říj 27, 2010 05:37

vladekar píše:Naváži na toto téma, mám Renault Scenic 1.6e 16V 79kW 2003.Jsou tam dvě lambda sondy, ale nepodařilo se mi s jistotou zatím zjistit, zda jsou obě stejné.Setkal jsem se totiž s nabídkou "lambda přet kat." a "lambda za kat.", jinde jsou však ty samé nabízeny bez bližšího určení.A druhý dotaz, jak se dostanu na tu přední?Od spodu ji vidím, ale přístup montáž neumožní.
Dannilo, jak to dopadlo?Mám stejný problém s kontrolkou.
Nevím konkrétně,kde tu lamda sondu máš-mám dTI.Ale kolikrát si lámeme ruce okolo motoru,ale pro montáže za a pod motorem jsem se naučil sundávat dno v kanále před oknem.Je sice pravda.že stěrače a plasty musí dolů,ale prostor po sundání dna je slušný a lepší,než si nechat udělat druhý loket :wink:
Renault Scenic 1,9 dTI

Dannilo
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 07, 2009 07:01

Příspěvek od Dannilo » pát říj 29, 2010 01:43

Tak zatím stále řeším stejný problém.Vyměnil jsem i katalyzátor s výfukem a stále nic.Stále svítí,potvora.Ukostření v pohodě ..... dokonce mi i kontrolovali řídící jednotku,taky v poho.L.sondy jsou rovněž kontrolovány - o.k.Ještě mi někdo poradil,přehrát software.Tak už vážně nevím,jen mě to stojí peníze a jsem nešťastný.I když auto jezdí a spotřeba je v normě.Ještě jsem byl na emisích - rovněž výborně.
Ale jsem vděčný,za každou radu.

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » pát říj 29, 2010 08:03

Dannilo píše:Tak zatím stále řeším stejný problém.Vyměnil jsem i katalyzátor s výfukem a stále nic.Stále svítí,potvora.Ukostření v pohodě ..... dokonce mi i kontrolovali řídící jednotku,taky v poho.L.sondy jsou rovněž kontrolovány - o.k.Ještě mi někdo poradil,přehrát software.Tak už vážně nevím,jen mě to stojí peníze a jsem nešťastný.I když auto jezdí a spotřeba je v normě.Ještě jsem byl na emisích - rovněž výborně.
Ale jsem vděčný,za každou radu.
Ta kontrolka je tkzv. kontrolka MIL. Jeji funkce je upravena "normou", musi se rozvitit pokud je na vozidle zavada ktera souvisi s emisemi (coz jsou takrka vsechny poruchy na systemu rizeni motoru).
Pokud zavadu odstranis, kontrolka zpravidla nezhasne, pro jeji zhasnuti jsou nutne (ted nevim jestli si to pamatuju uplne presne) 4 jizdni cykly trvajici aspon 10minut a pri kterych je na pocatku motor uplne studeny a na konci uz plne ohraty.

Na diagnostice by ti meli byt schopni vycist kod zavady ktery rozviceni MIL zpusobil, coz muze pripadneho opravare aspon navest a nestane se pak ze ti budou menit drahe dily a ty jim budes platit zbytecne penize...

Podle me te brzy ceka vymena zapalovacich civek, MIL ti rozsvitili sporadicke vypadky zapalovani. Mel jsem to same, po pul roce bezproblemoveho jezdeni s rozvicenou kontrolkou odesly 2 zapalovaci moduly. Ty jsem vymenil, po nekolika jizdach MIL zhasnul o od te doby OK.

U 1.6 16V je tohle naprosto typicka zavada.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

vladekar
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: sob úno 20, 2010 18:48
Bydliště: varnsdorf

Příspěvek od vladekar » sob říj 30, 2010 20:49

Děkuji všem za příspěvky.Dannilo, ty jsi vyčerpal snad všechny možnosti.Já zatím jen omrkl zadní lambdu, autoelektrikář ji měřil, prý je OK.Diagnostika však již 2x označila závadu právě na této lambdě.Chyba byla smazána, kontrolka zhasla, ale vždy po ujetí několika km už zase svítí.Tak ji asi vymněním.Jen bych ještě potřeboval vědět, zda je lambda před a za kat. shodná.Jo, a nechal jsem si udělat emise, také v pořádku.

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » ned říj 31, 2010 19:59

Nemen tu lampdu, je to zbytecny. Chyba lampdy bude zpusobovana prave temi sporadickym vypadky zapalovani. Jak pisu ze jsem jezdil s rozvicenym MILem dost dlouho nez odesly dve civky, tak jsem mezitim byl taky na diagnostice, taky to hlasilo chybu zadni lampdy a taky po jejim vymazani kontrolka zhasla aby se po nekolika jizdach opet rozvitila.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

pista1979
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 25, 2010 13:42
Bydliště: Moravské Lieskové, SR

Příspěvek od pista1979 » stř lis 03, 2010 21:34

otas1 píše:Nemen tu lampdu, je to zbytecny. Chyba lampdy bude zpusobovana prave temi sporadickym vypadky zapalovani. Jak pisu ze jsem jezdil s rozvicenym MILem dost dlouho nez odesly dve civky, tak jsem mezitim byl taky na diagnostice, taky to hlasilo chybu zadni lampdy a taky po jejim vymazani kontrolka zhasla aby se po nekolika jizdach opet rozvitila.
ahoj chcel by som sa spytat , mam scénika kratko a chcel by som vediet či je normalne ked mi svieti kontrolka na vodu pri štarte a potom zhasne , alebo to niečo hlasí... diky moc...
Obrázek Scénic 2, 1,6 benzin 83kw r.v 2005 strieborna metalíza. hmlovky ,elektricke okna, elektrony.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » čtv lis 04, 2010 05:10

pista1979 píše:
otas1 píše:Nemen tu lampdu, je to zbytecny. Chyba lampdy bude zpusobovana prave temi sporadickym vypadky zapalovani. Jak pisu ze jsem jezdil s rozvicenym MILem dost dlouho nez odesly dve civky, tak jsem mezitim byl taky na diagnostice, taky to hlasilo chybu zadni lampdy a taky po jejim vymazani kontrolka zhasla aby se po nekolika jizdach opet rozvitila.
ahoj chcel by som sa spytat , mam scénika kratko a chcel by som vediet či je normalne ked mi svieti kontrolka na vodu pri štarte a potom zhasne , alebo to niečo hlasí... diky moc...
Ano,je to normální.Zhasíná jich víc-rezerva,ABS,airbagy,porucha systému.
Renault Scenic 1,9 dTI

pista1979
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 25, 2010 13:42
Bydliště: Moravské Lieskové, SR

Příspěvek od pista1979 » čtv lis 04, 2010 07:22

zdeny65 píše:
pista1979 píše:
otas1 píše:Nemen tu lampdu, je to zbytecny. Chyba lampdy bude zpusobovana prave temi sporadickym vypadky zapalovani. Jak pisu ze jsem jezdil s rozvicenym MILem dost dlouho nez odesly dve civky, tak jsem mezitim byl taky na diagnostice, taky to hlasilo chybu zadni lampdy a taky po jejim vymazani kontrolka zhasla aby se po nekolika jizdach opet rozvitila.
ahoj chcel by som sa spytat , mam scénika kratko a chcel by som vediet či je normalne ked mi svieti kontrolka na vodu pri štarte a potom zhasne , alebo to niečo hlasí... diky moc...
Ano,je to normální.Zhasíná jich víc-rezerva,ABS,airbagy,porucha systému.
tak diky :idea:
Obrázek Scénic 2, 1,6 benzin 83kw r.v 2005 strieborna metalíza. hmlovky ,elektricke okna, elektrony.

radimais
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: sob pro 12, 2009 22:34

Re: Stále se rozsvěcuje kontrolka.

Příspěvek od radimais » čtv zář 25, 2014 17:49

koukni na civky co jsou na svickach.mel jsem stejny problem a delala to jedna civka.vymenil jsem vsechny 4 a mam klid.

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Stále se rozsvěcuje kontrolka.

Příspěvek od Dan Black » pát zář 26, 2014 09:37

Reaguješ na čtyři roky starý příspěvek... :-D
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů