zatékání

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » úte čer 08, 2010 17:02

quako2 píše:No, neviem-neviem. Myslim, ze taku dieru tam mam aj ja. Neusti nahodou ta diera do hadicky, ktora konci pri prednom blatniku?
Pozri ci mas aj na druhej strane tu dieru (urcite tam bude) a ak ano, tak tam ma byt.
Vis to urcite? Je to pro me vcelku dost podstatny.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

quako2
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pát srp 22, 2008 19:16
Bydliště: KOSICE

Příspěvek od quako2 » úte čer 08, 2010 20:13

No, urcite to neviem. Ale ako som pisal, pozri si ci mas rovnaku dieru aj na druhej strane. Ja mam taku dieru pred spolujazdcom. Ked v tych miestach nalejem vodu, tak to vyteka dole, pri blatniku.

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » úte čer 08, 2010 20:19

quako2 píše:No, urcite to neviem. Ale ako som pisal, pozri si ci mas rovnaku dieru aj na druhej strane. Ja mam taku dieru pred spolujazdcom. Ked v tych miestach nalejem vodu, tak to vyteka dole, pri blatniku.
Mas na mysli neco jinyho. Tohle je vys nez ta odtokova dira.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » úte čer 08, 2010 22:16

Mi se taky nezdá, že by odtoková díra byla takhle vysoko. Ty se dávají na nejnižší místa a tohle by byla hrubá konstrukční chyba kvůli korozi. A ještě takhle udělaná, ... Není na té straně jiná díra, kterou to odtéká?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » úte čer 08, 2010 22:26

Tak uz me to dozralo a demontoval jsem pristrojovou desku. Ta dira tam urcite byt nema, protoze ji lze prostrcit prst zpod pristrojovky az ven. I po zalepeni diry do auta porad zatekalo.

Problem je ze v tom napojeni plechu v tom okapu pod celnim sklem je rozpraskany a vydroleny ten tesnici tmel (plechy jsou samozrejme svareny bodove), navic francouz dal ten plech co jde dovnitr jako vnejsi, takze kdyz ten tmel uz netesni, vsechna voda kterou propusti steka do kabiny.

Me to tecou curky naprosto souvisle po cele siri auta. Takze zitra stary tmel vydloubu, to napojeni vycisitim, odrezim a natru zakladovkou a nasledne navrch prijde vstva kaucukovyho karosarskyho tmelu.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

BlackS
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv dub 15, 2010 12:40
Bydliště: Kladno

Příspěvek od BlackS » úte čer 08, 2010 22:45

Zdravim všechny.Mám taky problém se zatékáním.Mužu poprosit o fotky na email.teče mi do prahu a do podlahy a potřeboval bych detaily napojení plechů předku atd.Moc děkuju.Auto nemužu rozebrat jako vy .Potřebuju jezdit do práce.Taky to tady řešim.Topik http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=38509 . Ještě jednou díky
Scenic 1.6 16v 2000 2xšíbr,digiklima

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » stř čer 09, 2010 06:23

Žádnou takovou díru tam nemám.Jediná díra je ve spodním okraji,ta kulatá,co vede do blatníku.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » stř čer 09, 2010 11:50

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak tady je nafocena ty spara tech plechu pod celnim sklem po vydloubani staryho tmeli, vybrouseni a natreni odrezovacem.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

BlackS
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv dub 15, 2010 12:40
Bydliště: Kladno

Příspěvek od BlackS » stř čer 09, 2010 21:40

Zdravim.
Díky za fota.Je možný,že touhle spárou by zatékalo do vnitřku.Konkretně do prahu a podlahy, do nějaké dutiny v podlaze a následnému odtoku vody z odtokových děr u sváru prahu,podlahy a výztuhy.
Scenic 1.6 16v 2000 2xšíbr,digiklima

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » čtv čer 10, 2010 05:57

BlackS píše:Zdravim.
Díky za fota.Je možný,že touhle spárou by zatékalo do vnitřku.Konkretně do prahu a podlahy, do nějaké dutiny v podlaze a následnému odtoku vody z odtokových děr u sváru prahu,podlahy a výztuhy.
Pánové,jste trochu jinde.Ta stěna je vcelku a kanál je dobodovaný,tedy tam,kde je tmel je ohyb a ne díra.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » čtv čer 10, 2010 06:57

zdeny65 píše: Pánové,jste trochu jinde.Ta stěna je vcelku a kanál je dobodovaný,tedy tam,kde je tmel je ohyb a ne díra.
Promin ale jinde jsi ted ty. Ta stěna rozhodne neni vcelku, protoze kdyz sundas palubku, je muzes se z druhy strany podivat ze ta stena je zbodovana z dvou plechu. Navic na ty druhy fotce je (sice blbe ale je) videt ze v tom spoji jsou bodovany 3 plechy, "kanal", spodek steny a vrsek steny.

Jak uz pisu vys, tak po sundani desky jsem videl, jak mi z toho napojeni do kabiny tecou curky vody.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » pon čer 14, 2010 20:47

Tak dneska jsem po zatmeleni provedl zkousku hadici a do auta konecne netece :lol: Uf :!:

Ted uz to jen cely zas poskladat :cry: Kdybych vedel ze ta stena pod poalubkou neni z jednoho plechu sel bych po tom hnedka, takhle jsem pri tom badani rozebral celej interier i s palubkou, sundal predni naraznika a oba blatniky..... Takova hovadina a nakonec je kolem toho takovy prace, pradoxne to vybrouseni a znovu-zatmeleni ty spary mi nakonec zabralo nejmin casu.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Vlabab
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 15, 2009 14:56

Příspěvek od Vlabab » pát říj 15, 2010 17:11

otas1 píše:Tak dneska jsem po zatmeleni provedl zkousku hadici a do auta konecne netece :lol: Uf :!:

Ted uz to jen cely zas poskladat :cry: Kdybych vedel ze ta stena pod poalubkou neni z jednoho plechu sel bych po tom hnedka, takhle jsem pri tom badani rozebral celej interier i s palubkou, sundal predni naraznika a oba blatniky..... Takova hovadina a nakonec je kolem toho takovy prace, pradoxne to vybrouseni a znovu-zatmeleni ty spary mi nakonec zabralo nejmin casu.
Teď jsem z toho vedle zase já. Mě zatéká pouze na straně spolujezdce a teče to přes ventilátor, takže se voda dostává do kanálu pro sání ventilátoru. Evidentně neodtéká, kudy by měla, ale zdržuje se ve žlábku a pokud stoupne hladina, nateče to kanálu sání ventilace.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 21 hostů