odvzdušňovací ventil

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pagula
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: ned dub 26, 2009 15:54

odvzdušňovací ventil

Příspěvek od pagula » ned dub 26, 2009 16:23

Ahoj. Mám dotaz. Známý mi řekl, že odvzdušňovací ventil není u mého auta potřeba. Že prý se to samo odvzdušní přes vyrovnávací nádržku. Mám Scénic, rok 1998, 8V. Dal mi totiž novou hadici a ten ventil nefunguke. Občas slyším i za volantem, jak mi někde bublá voda. Osobně si myslím, že to nemám pořádně odvzdušněný. Poradí mi někdo? Díky

Pilotek
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 20, 2008 20:16
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Pilotek » ned dub 26, 2009 20:29

Ja ked som za jazdy pocul bublat vodu, bolo to tesnenie pod hlavou. Prebrusenie hlavy, nove tesnenie a mali by ist aj nove skrutky.

Nevynechava Ti auto tesne po starte (chvilkovy chod na tri valce), po zohriati uz OK? Mne to robilo - dostavala sa mi vlhkost (chladiaca kvapalina) na jednu sviecku.
Renault Megane Scenic 1.6e 66kW 1998, JA0F, K7M 7/02

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: odvzdušňovací ventil

Příspěvek od zdeny65 » pon dub 27, 2009 10:10

pagula píše:Ahoj. Mám dotaz. Známý mi řekl, že odvzdušňovací ventil není u mého auta potřeba. Že prý se to samo odvzdušní přes vyrovnávací nádržku. Mám Scénic, rok 1998, 8V. Dal mi totiž novou hadici a ten ventil nefunguke. Občas slyším i za volantem, jak mi někde bublá voda. Osobně si myslím, že to nemám pořádně odvzdušněný. Poradí mi někdo? Díky
ventil je na termostatu.Ale jinak se to opravdu odvzdušňuje samo.Jestli se ti zvedá hladina v nádobce a po otevření víčka vytéká,tak je to těsnění pod hlavou.Občas to může dělat i víčko nádobky.Pak se ještě podívej na hadice.Musejí být při zahřátém motoru měkké,jestli ne,tak je to zase těsnění.
Renault Scenic 1,9 dTI

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 hostů