při nastartování špatně klape motor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Kalmes
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 21, 2009 21:04

při nastartování špatně klape motor

Příspěvek od Kalmes » čtv led 22, 2009 14:34

Ahoj.Prosím Vás,mám scenika 97 1.6e 66kw a začal mě špatně startovat,nastartuji a zvuk motoru je,jak kdyby běžěl na tři válce,otáčky kolísají a někdy jsou jen nad 5000 nebo se ani neudrží,což při studeném startu a zapnutém sytiči by měly být podstatně větší.Párkrát prošlápnu plyn a vše se vrátí do normálu,než zase někde na chvili zastavím a znovu nastartuji,samozřejmě musí trochu vychladnout.Vyčištil jsem škrticí klapku,ale změna žádná.Tak nevím,jestli není v háji ten reostat za škrticí klakou.Rád přivítám nějakou radu.Děkuji

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: při nastartování špatně klape motor

Příspěvek od Ivan1 » čtv led 22, 2009 17:19

Kalmes píše:Ahoj.Prosím Vás,mám scenika 97 1.6e 66kw a začal mě špatně startovat,nastartuji a zvuk motoru je,jak kdyby běžěl na tři válce,otáčky kolísají a někdy jsou jen nad 5000 nebo se ani neudrží,což při studeném startu a zapnutém sytiči by měly být podstatně větší.Párkrát prošlápnu plyn a vše se vrátí do normálu,než zase někde na chvili zastavím a znovu nastartuji,samozřejmě musí trochu vychladnout.Vyčištil jsem škrticí klapku,ale změna žádná.Tak nevím,jestli není v háji ten reostat za škrticí klakou.Rád přivítám nějakou radu.Děkuji
Tento problém som mal u starého auta, trochu žralo olej a jedna sviečka sa zahadzovala, a vtedy to horšie štartovalo. Tento problém bol hlavne v zime kedy sa motor na krátkých vzdialenostiach nestihol poriadne zohriať a olej zo sviečky sa nevypálil v lete to chodilo normálne
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Pavel Kopal
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte led 20, 2009 17:36
Bydliště: Dačice

Příspěvek od Pavel Kopal » čtv led 22, 2009 19:08

Já bych se zkusil podívat na ty svíčky,jestli některá pálí hůř,tak bys to měl poznat podle toho,jak vypadá.A kdyby opravdu odešla,tak s tím na tři válce nejezdi,to by pak bylo na výměnu katalyzátoru.

Kalmes
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 21, 2009 21:04

Příspěvek od Kalmes » čtv led 22, 2009 19:36

Chlapi,děkuji za radu,svíčky a kabely jsem dal a větší pozornost jsem nevěnoval,jestli se mi zasírají.Zkusím se podívat.Jinak mě ještě pocukával za jízdy,tak jsem vyčištil skřticí klapku,seřídil ventily a dobré.Jinak si ještě říkám,jestli to nemůže dělat ten reostat za škrticí klapkou,může to být pravda nebo ne?Děkuji za radu,co jsem tady vyčetl s tím prográmkem na odkodování imo.Vyzkoušel jsem to a funguje.Ted alespon nikde nezůstanu stát,kdyby mě přestaly jít klíčky.Děkuji za každou radu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů