Scenic 1.9 DCI - problem s turbom.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
lu-bosspe
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 04, 2009 23:24
Bydliště: SVK

Scenic 1.9 DCI - problem s turbom.

Příspěvek od lu-bosspe » ned led 04, 2009 23:33

Zdravim. Pred dvoma dnami sa mi stalo na mojom scenicu ked som isiel po ceste a motoru trosku pridal na otackach tak zrazu velka rana a domov som dosiel len tak tak okolo 40km/h ked som chcel pridat tak auto dusilo a bolo pocut taky zvuk ktory sa snazi nieco nasavat. Pred domom som otvoril kapotu a nasiel som ze jedna vzduchova hadica pravdepodobne do turba sa povolila a vplyvom tlaku odstrelila od motora. Tak teda dal som ju naspat ale auto mi uz nechce nastartovat a nesvieti mi ziadna chybova kontrolka. Je to mozne nejak opravit doma, alebo musim navstivit servis?

Uživatelský avatar
flighttom
Experienced member
Příspěvky: 554
Registrován: ned pro 23, 2007 20:24
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od flighttom » pon led 05, 2009 00:01

Nazdar, turbo by ale nemělo mít vliv na start motoru (leda že by se tak vysypalo že by už přes něj nemohl ani nasát vzduch)... A startér točí normálně? Nemá nějaké podezřele malé otáčky (jako když nemůže s motorem otočit)?
Renault Scénic 1.9dTi 72Kw, r.v.1999, 5,2L/100Km, 236.000Km, domácí G.O. převodovky JC5,

Nové turbo, převodovka, rozvody, startér, brzdy, spínačka, ŘJ airbagů, kroužek airbagů, spojka, tlumiče, stahovačka okna, ŘJ žhavení, ložiska kol, čepy, táhla,................atd..................
A prodáno - neustálé nekončící problémy...

Kia Cee´d 1.6CRDi 85KW
Zakoupena Škoda Octavia 1.6 74KW
konečně autí a ne kasička :-D

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: Scenic 1.9 DCI - problem s turbom.

Příspěvek od zdeny65 » pon led 05, 2009 07:25

Podívej se na olej,jestli Ti nevlítl do sání.Nebyl za tebou kouř-bílý?To,že to nenatočíš pravděpodobně znamená plné sání oleje.Zkontroluj hladinu.
Renault Scenic 1,9 dTI

Uživatelský avatar
flighttom
Experienced member
Příspěvky: 554
Registrován: ned pro 23, 2007 20:24
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od flighttom » pon led 05, 2009 09:34

pokud by s tím startér nemohl otočit tak pozor aby nebyl některý válec prolitý olejem jinak se může ohnout ojnice. Chtělo by to více info co to vlastně dělá, takhle je to těžké.
Renault Scénic 1.9dTi 72Kw, r.v.1999, 5,2L/100Km, 236.000Km, domácí G.O. převodovky JC5,

Nové turbo, převodovka, rozvody, startér, brzdy, spínačka, ŘJ airbagů, kroužek airbagů, spojka, tlumiče, stahovačka okna, ŘJ žhavení, ložiska kol, čepy, táhla,................atd..................
A prodáno - neustálé nekončící problémy...

Kia Cee´d 1.6CRDi 85KW
Zakoupena Škoda Octavia 1.6 74KW
konečně autí a ne kasička :-D

lu-bosspe
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 04, 2009 23:24
Bydliště: SVK

Příspěvek od lu-bosspe » pon led 05, 2009 10:04

Dym bol za mnou cierny a potrubie je mastne, pri pokuse nastartovat motor tocilo normalne ale vybil som baterku...

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » pon led 05, 2009 16:15

inac ked odstreli turbo nejaku hadicu,je to riadna supa,a ja by som to typoval na odtrhnuty kabel nejaky co vedie do motora,napr do cerpadla... riadne to skontroluj... Mna nic ine nenapada... napí...

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan1 » pon led 05, 2009 16:35

Stala sa mi podobná vec ked som menil vodný chladič vody, povyhadzoval somvšetko vrátane intercoolera a skontroloval jeho tesnosť a či nie je zaliaty olejom po spatnej montáži asi po 3 dnoch auto stratilo výkon, ale zasa nie tak aby sa to ledva plazilo - išlo to ako hladký diesel s riadným čiernym oblakom za mnou, po otvorení kapoty som ihned zbadal "vystrelenú" hadicu od intercoolera, tak som ju tam zatiahol naspäť a auti išlo tak ako predtým, po mesiaci sa mi to stalo znova, ale to už bolo počut ako buchla o kapotu, na vine bola spona, ktorá už bola trochu zodratá a preskakoval závit, od kedy som dal novú mám pokoj, nemal som žiaden problém ohladom štartov spojených s vyšie uvedením problémom
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » úte led 06, 2009 08:04

Tak jak jsi dopadl?Díval jsi se na ten olej?
Renault Scenic 1,9 dTI

lu-bosspe
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned led 04, 2009 23:24
Bydliště: SVK

Příspěvek od lu-bosspe » úte led 06, 2009 11:12

Bol som sa spytat v servise a tiez mi povedali ze je spona slaba a nevydrzi velky tlak tak aby som si to dal vymenit ...
Inac dal som nabit baterku, dal som hadicu naspat a auto slape jak predtym len malo trosku problemy zo startom ale teraz uz ide v pohodicke.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů