kontrolka AIRBAG

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

kontrolka AIRBAG

Příspěvek od daelim » úte lis 11, 2008 00:47

Nazdar hoši,zacala mi svietit kontrolka airbagu... mam magane scenic 1.9 dt r.v. 97. v com to moze byt ? kto ma s tym skusenosti ? prosim o radu... dost km najazdim... dakujem

Smieško Michal
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned zář 30, 2007 22:04
Bydliště: Vysoká nad Kysucou

Příspěvek od Smieško Michal » úte lis 11, 2008 01:00

Chyba bude asi v nejakom konektore,ktorý nemá dobrý kontakt.vačšinou sú to konektory pod sedačkami.Bude stačiť konektor odpojiť a vyčisťiť.Robil by som to pri vypnutom zapaľovaní aj odpojenej baterke.

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » úte lis 11, 2008 10:15

je taky konektor aj pod vodičovou sedačkou ? u spolujazdca som to uz spravil a nič,kontakty vyzerali v poriadku. Ináč mal som prednedavnom auto v servise kde mi robili kompletku,cez spojku az po plechy aj so striekanim vsetko nove... Nemoze byt niekde zly kontakt na nejakom čidle nárazu pri nárazníku ? kde to mam hladat ? cele auto bolo odstrojene ,tak ci tam nie je nejaky zly kontakt v konektori,len neviem kde ho mam hladat... prosim poradte...

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » stř lis 12, 2008 22:03

vyriesene... bolo to hadam v konektore pod vodičovou sedačkou... aspon dufam... vdaka

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

airbag

Příspěvek od daelim » stř lis 26, 2008 22:12

SAKRA,nebolo to tam pod sedackou. Raz to svieti raz nie,dnes my to svieti furt. Malk som auto v servise a bolo cele odstrojene,kompletne go karoserie... kde sa nachadza cidlo airbagu pri narazniku ? alebo co mam este prekontrolovat ? pod sedackami som to rozpojil aj spojil a nic. Niekedy to pocas jazdy zhasne a po chvili sa znova rozsvieti... prosim poradte

Pilotek
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 20, 2008 20:16
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Pilotek » sob lis 29, 2008 13:32

1. Nemali by Ti pomoct zo servisu co robili GO karoserie?
2. Nemas moznost s tym zajst na diagnostiku ked to svieti?
3. Mozno by to mohla robit aj volantova cievka (kruzok) airbagu. Vyuzi chvilu ked Ti kontrolka nesvieti, nic nerob len otacaj volantom na mieste hore-dolu, ci sa nerozsvieti.
Renault Megane Scenic 1.6e 66kW 1998, JA0F, K7M 7/02

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » sob lis 29, 2008 22:16

ja si mysôlim ze to bude asi pod tym volantom. Ked som auto doniesol zo servisu tak to tam aj trosku akokeby škrípalo... Nechcem to tam vrátit lebo ten servis je kamaratov a nič nepital za celkové GO len cenu materialu. Kes sa mi nejakym zázrakom podarí dat dole volant dá sa tam tá cievka či čo toje prečistit,alebo nestačí z vonka do toho streknúk nejaky KONTOX ? Dakujem za odpoved...

Pilotek
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 20, 2008 20:16
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Pilotek » ned lis 30, 2008 12:18

Nemam to premakane az natolko - mozno volantovy kruzok len nespravnou demontazou a montazou rozhasili/poskodili. Lepsie keby sa Ti na to pozrel niekto skuseny co s tym robi.
Volant som kedysi daval dole, ale postupoval som podla knihy Jak na to:
1. Odpojit bateriu (ak mas kodovane radio, hadam vies kod) a pockat pol hodinku.
2. Vyrovnat kolesa a volant do priameho smeru.
3. Zozadu volantu su tusim dve torx skrutky co drzia airbagovy stred. Da sa k nim dostat vytocenim volantu o 90 stupnov.
4. Odpojit konektorik kablika iduceho do airbagu (ja som ho musel opatrne vypacit skrutkovacom).
5. Volant je pripevneny velkou centralnou skrutkou, tusim torx alebo viachran.
6. Pred samotnym vytiahnutim volantu skontrolovat priamu polohu kolies/volantu.
7. Silnejsim tahom k sebe a vykyvanim volant pomaly stiahnut.
8. Polohu volantoveho kruzku airbagu si poistit prelepenim lepiacou paskou.
9. Pri spatnej montazi by tusim mala ist nova pripevnovacia skrutka (nedaval som novu) a utiahnut momentovym klucom.

Samotny airbagovy volantovy kruzok som nedemontoval, takze neviem poradit dalej.
Renault Megane Scenic 1.6e 66kW 1998, JA0F, K7M 7/02

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » pon pro 01, 2008 20:11

no,skusim to pozriet a rozobrat,ale az cez vykend... potom napisem. Ak tu cievku niekto rozoberal,nech mi prosim poradí

Uživatelský avatar
ren.e
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: stř úno 06, 2008 21:28
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od ren.e » pon pro 01, 2008 22:58

u nárazníku nic není.
pod plastikem na střed. tunelu před šaltrpákou je řídící jednotka airbagů.

Osobně bych jel do renaultu, kde mají kvalitní diagnostiku a dostanou se s ní všude. Přesně určí, kde je chyba.
Může to být konektor, nebo i hodinovka pod volantem. nebo třeba špatně odblokovaná jednotka,atd. ty to budeš hledat týden a nenajdeš to. Já jsem měnil jen vystřelené pásy, a jedině v renaultu to dokázali odblokovat. předtím se na tom vyučili " machři s notebookama" :roll:
Grand Espace 2,2 dCi 123 kW

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » sob pro 27, 2008 18:00

uz to mam,bolo to tym pasikom pod volantom...bolo to uplne dokrčené a pretrhnute... je to v úprdeli... Pasuje tam aj z ineho renaultu ? pripomeniem ze mam megane scenic r.v. 97 1,9 dt
A vlastne ako sa to tam montuje ?.

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

pásik pod volantom

Příspěvek od daelim » sob pro 27, 2008 18:00

No nazdar.... rozobral som to . volant som dal dole a ten slimak ( biely pasik pod volantom) bol uplne dokrčeny...a pretrhnutý... Tak som to odtiel vyhodil,a zatiel odpojil aj kontrolku airbagu... Sakra,musim to niekde zohnat.Da sa to bezne kupit v suciastkach ? alebo len v renaulte ?

A pasuje tam aj z ineho renaultu ? pripomeniem ze ja mam megane scenic r.v.97 1,9 dt ... popr. nema niekto z vás na predaj ?

Ako sa to tam montuje ?

Ja viem,vela otazok...

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: pásik pod volantom

Příspěvek od zdeny65 » ned pro 28, 2008 08:45

Já bych osobně koupil nový,ale co sháním různý díly,ještě jsem nenarazil na součástky k airbagům.Nezbyde nic jiného,než to fakt dát do servisu.Rozhodně i kdyby se ten kroužek dal někde koupit,tak bych ho nemontoval sám,nesmí se nijak pootočit,jinak dojde k tomu,co se Ti stalo.Zkusím se podívat,jestli to někde mají.
Renault Scenic 1,9 dTI

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Re: pásik pod volantom

Příspěvek od zdeny65 » ned pro 28, 2008 09:01

Hele zkusil bych se poptat na www.airbagy-dily.cz
Maji zásilkovou službu i na Slovensko.Uvidíš.Jinak jsem byl na jednom fóru a docela dost kluků to má s tím kroužkem problémy.Nejhorší je,že je křehkej a můžeš ho polámat a pak je průšvih.Cena se pohybuje cca 1000 Kč.Tak zdar!!!!
Renault Scenic 1,9 dTI

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » ned pro 28, 2008 17:59

mozno sa mi podari zohnat ten slimak,len neviem ako sa to tam montuje... prosim poradte...

v akej polohe ma byt ten stred otoceny (resp. o kolko otacok) aby sa pri toceny volantu na doraz nepretrhol pasik ?

Viem ze min. na tolko kolko sa da tocit s volantom,ale predsa tam musi byt nejaka vola.


Dakujem

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » ned pro 28, 2008 19:34

Zdařec,hele jednou jsem to rozebíral u jinýho auta,dal jsem to dohromady,ale musí se to nasadit na 150%!!!!do drážek,nebo kolíků.Stačí i malá nepřesnost a je to v háji.Jinak se nasazuje na polohu volantové tyče,tj.180° tj.na absolutní přímý směr.Ale znova říkám pro bezproblémový provoz to udělají v servisu.Tam bych dojel bez krytů u volantu,abych neplatil zbytečně navíc za demontáže.Hele ,dřív jsem měl Fiata Mareu a tam mi svítila kontrolka na airbag.A bylo to třeba i jedním povoleným šroubem na řídící jednotce,nebo stačil i povolený šroub na airbagu spolujezdce,tak abys neměl problémy,opravdu bych s tím šel do servisu a tam to nechat udělat.Asi jsem Tě moc nepotěšil,ale v tomhle případě bych se ani sám do toho nešťoural.
Renault Scenic 1,9 dTI

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Příspěvek od daelim » pon pro 29, 2008 18:03

zdeny65 píše:Zdařec,hele jednou jsem to rozebíral u jinýho auta,dal jsem to dohromady,ale musí se to nasadit na 150%!!!!do drážek,nebo kolíků.Stačí i malá nepřesnost a je to v háji.Jinak se nasazuje na polohu volantové tyče,tj.180° tj.na absolutní přímý směr.Ale znova říkám pro bezproblémový provoz to udělají v servisu.Tam bych dojel bez krytů u volantu,abych neplatil zbytečně navíc za demontáže.Hele ,dřív jsem měl Fiata Mareu a tam mi svítila kontrolka na airbag.A bylo to třeba i jedním povoleným šroubem na řídící jednotce,nebo stačil i povolený šroub na airbagu spolujezdce,tak abys neměl problémy,opravdu bych s tím šel do servisu a tam to nechat udělat.Asi jsem Tě moc nepotěšil,ale v tomhle případě bych se ani sám do toho nešťoural.
Ja ale servisom neverim... Su tam este vatsi laici ako som ja.Skusenosti mam s tym,takze to asi nepojdem. Ak raz budem mat trosku viac casu tak napisem svoje historky zo servisov... Mal som viac aut,a pre nedostatok casu som ich daval opravovat do servisu... ale uz nikdy viac...

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » úte pro 30, 2008 06:21

Tak to Tě chápu.Jestli nejseš takový amatér,tak to zvládneš v pohodě.Jde jen prostě o to,nasadit kroužek správně do zářezů neotočit ho a nepoužívat na tu potvoru násilí.Tak zdařec.
Renault Scenic 1,9 dTI

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

vyriešene

Příspěvek od daelim » pon led 05, 2009 14:03

Zdar... mal som v púrdeli ten volantovy pasik...uz som ho aj púrehodil,podarilo sa mi zohnat za 20 €. Vsetko funguje ako ma... a to nahodenie je fakt jednoduche... Dá sa s tym točit asi 5 plnych otacok a volant ide len 3 otacky ,takze vyrovnat volant,ten pasik otocit o 2,5 otacky a nasadit... bacha na ten dzindzik s dvoma kolikmy kade ide kabel na trubu.. to musi zapadnut... takze zdarec a vela uspechov... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nysso
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 07, 2009 16:06
Bydliště: kosice

novacik

Příspěvek od nysso » úte dub 07, 2009 16:20

Zdravim pani,
svieti mi kontrolka airbagu, stale, kartu mam taku ze ju nemusim mat v mieste na nu urcenom a auto sa odomyka automaticky ked sa k nemu priblizim. Bola odpojena baterka takze radio sa zablokovalo, je mozne ze odpojenie baterky moze mat vplyv aj na tu kontrolku???
Zaroven pri otacani volantu mi volant drie o kryt hned zanim, doteraz som to povazoval za nepredmetne lebo az tak mi to nevadilo, ale ako som sa tu docital tak to mozno ma aj vpyv na tu kontrolku.
PROSIM o radu ....dakujem
megane II, 1,9 dci - 88KW, 2003

daelim
Starting member
Příspěvky: 85
Registrován: stř úno 27, 2008 08:09

Re: novacik

Příspěvek od daelim » stř dub 08, 2009 22:27

nysso píše:Zdravim pani,
svieti mi kontrolka airbagu, stale, kartu mam taku ze ju nemusim mat v mieste na nu urcenom a auto sa odomyka automaticky ked sa k nemu priblizim. Bola odpojena baterka takze radio sa zablokovalo, je mozne ze odpojenie baterky moze mat vplyv aj na tu kontrolku???
Zaroven pri otacani volantu mi volant drie o kryt hned zanim, doteraz som to povazoval za nepredmetne lebo az tak mi to nevadilo, ale ako som sa tu docital tak to mozno ma aj vpyv na tu kontrolku.
PROSIM o radu ....dakujem
Cau,predpokladam ze to trenie pri volante to nie je krit,ale pretrhnuta paska takzvany slimák volantu.Je to taky plochy kabel natoceny na takom bubienku a vlastne tade prechadza prud na airbag volantu. Ja som to uz mal,najprv sa to pokrcilo a akoby trelo a potom sa pretrhlo... Ja osobne som zohnal za 25 €. Ked das dole volant ,je to hned pod tym,ale bacha pred odpojenim airbagu odpoj baterku aspon hodinu predtym... Vela uspechu,a odpiš čo to bolo

Bubala
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 21, 2017 08:39

Re: vyriešene

Příspěvek od Bubala » čtv zář 21, 2017 08:56

daelim píše:
pon led 05, 2009 14:03
Zdar... mal som v púrdeli ten volantovy pasik...uz som ho aj púrehodil,podarilo sa mi zohnat za 20 €. Vsetko funguje ako ma... a to nahodenie je fakt jednoduche... Dá sa s tym točit asi 5 plnych otacok a volant ide len 3 otacky ,takze vyrovnat volant,ten pasik otocit o 2,5 otacky a nasadit... bacha na ten dzindzik s dvoma kolikmy kade ide kabel na trubu.. to musi zapadnut... takze zdarec a vela uspechov... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ahoj daelim, mám presne tento istý problém, takže nasadenie slimáku mám urobiť presne tak ako si popisoval ? pretože niekde som čítal aj že volant musís otočiť do jednej strany slimáka nasadiť otočiť uplne na dotraz do tej strany kde je volant a opať otočiť o 2 a pol otáčky.
vieš mi poradiť ?

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: kontrolka AIRBAG

Příspěvek od vasekpetr1 » pon zář 25, 2017 11:33

Pokud budeš kupovat nový volantový kroužek, tak ten je od výrobce nastaven na prostředek a zalepen aretačním páskem. Natočíš kola do roviny, sundáš volant a nasadíš kroužek. Nasadíš volant a mělo by ti sedět i vypínání blinkrů.
Pokud jde o použitý kroužek, tak si jeho otáčením z jedné strany na druhou vypočítáš střed a podle něj nasadíš na volantovou hřídel. aspoň tak jsem to dělal já.

22otto
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv zář 08, 2016 13:34

Re: kontrolka AIRBAG

Příspěvek od 22otto » stř kvě 02, 2018 09:41

Caute a to ste menili len ten pasik alebo ste zohnali ten cely slimak zvrakaca a co vas to stalo mam tiez ten pasik pokrceny diky za info

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů