Scénic příčka před zadní nápravou

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Scénic příčka před zadní nápravou

Příspěvek od to.tak » úte lis 04, 2008 11:30

Jak se správně jmenuje jeklová příčka před zadní nápravou? Kolik asi stojí a co tam vlastně drží?
Chci si ji sám vyměnit protože to vypadá, že nic nedrží a je to jen na 2 šrouby. Nevyletí mi tam nějaký čert z krabičky?
echnik na STK tvrdil, že lidi jezděj i bez toho takže je to tam jen jako zesílení karosérie?
máme Scénic rv 2001

Dík za odpovědi
.ObrázekObrázek[/img]
Naposledy upravil(a) to.tak dne úte lis 04, 2008 21:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vejr
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: pon srp 06, 2007 21:43
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » úte lis 04, 2008 14:04

je to opravdu jen zesílení. Ale nerušil bych to, jestli jí máš schnilou tak kup podobnej jekl, vyvrtej díry a vyměn to, nic na tebe nevyskočí. Jsou auta bez toho ale většinou ty se slabším motorem
Renault Megane Break 1.9 dCi, Renault Midlum 180 dCi, Aro 243 TD, Jawa 350/634

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Příspěvek od to.tak » úte lis 04, 2008 14:36

Něco tam dát musím. Technik STK mě upozornil, že dost lidí jezdí bez toho ale že je rovnou vyhazujou. Dostal jsem to kvůli tý pí..vině na 30 dní. Představ si, že mi ukazoval nový tabulky závad a tohle je závažná konstrukční vada kvůli který se má auto odstavit z provozu. prošel jsem jen proto, že tam napsal vadný šrouby tý tyče...

Uživatelský avatar
Vejr
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: pon srp 06, 2007 21:43
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » úte lis 04, 2008 15:56

Tak to tady prolez, někde visí návod, jinak si prostě kup jackl, vyvrtej podle starého díry a přišroubuj ho tam. vyjde tě to asi na 100vku za jackl, trochu barvy a štětec, cca hodina práce. U servisu za to budou chtít nějakej hroznej nesmysl
Renault Megane Break 1.9 dCi, Renault Midlum 180 dCi, Aro 243 TD, Jawa 350/634

Memphis
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: stř říj 29, 2008 14:16

Příspěvek od Memphis » úte lis 04, 2008 16:13

chlapi nevim presne o cem mluvite ale na zahrade mam zadni cast scenika ale rok 97 pokud to ma tak to zni prodam za nejakou tu cenu jeklua barvy :D ale pokud to ma a ocem to vlastne mluvite to mi musite jeste dovysvetlit jinak pro rychlejsi spojeni 775 615 193

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Příspěvek od to.tak » čtv lis 06, 2008 08:18

Tak mi napsali z AutoKelly že díl není v nabídce ať se obrátím přímo na servis Renault..
To není moc pozitivní zjištění co?

Pavel Kment
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 09, 2007 20:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel Kment » čtv lis 06, 2008 20:12

Ahoj Renaulťáci.
Tato tzv. příčka před zadní nápravou na Renaultu Scenic stojí originál v autoservisu Renault Freiberg Praha- 6 Břevnov - pět set korun českých-,měnili mi ji letos v létě. S hrůzou jsem jel do servisu s tím, že to bude darda peněz ,ale taková hrůza to nebyla, za práci chtěli asi 180 Kč, no nekupte to.
U jiných prodejců - Auto Kelly, Elit, Autobenex se mi ji nepodařilo sehat.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Příspěvek od to.tak » úte lis 11, 2008 12:21

Když jsem tu potvoru sundal,zjistil jsem že je to kus jeklu 45x20. ten prolis pro nádrž je jen kosmetická záležitost, protože nádrž je někde 5 cm nad ním. I když těch cca800,- za origoš s prací u Renaultů není zas tak moc, přesto si asi nechám ve feroně odříznout profil a u známého provrtat a bude pokoj. Celá ta sranda se tak musí vejít do stovky.
Dík všem za rady. A hlavně za poslední příspěvek, který upřesnil cenovou relaci dílu.

karlos14
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: sob črc 26, 2008 06:53

Příspěvek od karlos14 » ned lis 16, 2008 16:29

Jen taková perlička na vrakáči v Nedvězi u Olomoce mi ji s ochotou zdemontovali z bouračky a nakonec mi řekl že chce 1000kč tak jsem jen zapochyboval o jejich duševním zdraví a nechal jsem tu příčku tam. To si ji nechám udělat z jeklu ikdyž to není zrovna běžný roměr a mám klid.Holt na vrakáči kolikrát neví co už by chtěly.

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Příspěvek od to.tak » úte lis 25, 2008 11:02

Abych to uzavřel: Ve Feroně mi uřízli 131,5cm jeklu 4,5 x 2.5 a po půl hodině práce jsem to měl odvrtaný a natřený. Díry pro šroub jsem odvrtal.Díru pro matku jsem místo vrtání díry 35mm odříznul čtvereček 4x4 rozbruškou zahnul dovnitř a vykytoval silikonem aby tam nemohla voda a nehnilo to zevnitř. Natřel jsem to rezistinem a bylo po ptákách. Náklady všeho všudy 87kč i s dph za jekl, trocha asfalťáku a půl hodiny práce plus jeden zlomený vrták.

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénic příčka před zadní nápravou

Příspěvek od benytrans » sob kvě 10, 2014 19:38

Tak jsem taky byl nucen vyměnit příčku před zadní nápravou. Zespoda to nevypadalo nic moc (na STK už hrozily časově omezenou platností STK), ale když jsem ji sundal, tak zvrchu byla otevřená jako konzerva a veškerej bývalej materiál byl ve formě šupin naklepanej vevnitř v příčce. Staronovou jsem sehnal uplně náhodou u maníka v pneuservisu, stála tam chuděra opřená o zeď s tím, že si pro ní měl někdo přijet a nepřijel. Tak maník dostal dvě stovky, natřel jsem ji a už je na autě. Matice povoleny pomocí zmrazovacího spreje a metrový trubky na ráčně. Vrátil jsem tam starý matice a chtěl je pojistit závitolepem, ale zapomněl jsem na to, šly ještě myslím dostatečně ztuha, takže to nechám tak.
http://benytrans.rajce.idnes.cz/foto#20 ... 101106.jpg
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: Scénic příčka před zadní nápravou

Příspěvek od Dan Black » stř kvě 14, 2014 10:51

Díky tomu pitomýmu tvaru se v ní drží voda a shnije přímo raketovým tempem. :x
Prý tam pasuje ta hranatá tyčka co se používá na přenosné dopravní značky. (ta je navíc pozink!)
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
smartman
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob črc 07, 2007 17:44
Bydliště: okres UnO

Re: Scénic příčka před zadní nápravou

Příspěvek od smartman » ned úno 28, 2021 20:56

Zdravím chlapi, víte, kde bych ji sehnal nebo vyrábí je někdo doma? Díky za info
------------------------------------------
R. Scénic Expression 1.6 16V/2002

to.tak
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 11, 2007 13:16
Bydliště: Hrdaec Králové

Re: Scénic příčka před zadní nápravou

Příspěvek od to.tak » pon bře 01, 2021 22:00

Když si přečteš můj příspěvek tak zjistíš, že stačí uříznout jekl. Koukám, že jsem to dělal v roce 2008 a drží to do dneška. Scénik už pojede na vrakáč takže bych ti řekl, ať si to přijedeš sundat ale vůbec netuším jak auto potom, co stojí půl roku v kopřivách, zespodu vypadá.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů