Scénic - dekarbonizace motoru Dimexid

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Ladis_z_Brna
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: čtv úno 24, 2011 07:48
Bydliště: Brno

Scénic - dekarbonizace motoru Dimexid

Příspěvek od Ladis_z_Brna » pát říj 22, 2021 11:28

Pokud by někdo hledal info k tématu dekarbonizace motoru Dimexidem.

Na svém Scéénikovi jsem realizoval. Najeto 280 000 km.
Proběhlo to následovně:
- Vypuštění starého oleje
- Nový olej 15W40 (3 litry, na spodní rysku měrky), 3 dl Dimexidu. Provoz na volnoběh, sem tam otáčky na 2 000 ot/min. Celková doba hěbu cca 45 minut.
- Vypuštění oleje (pěkně černý), nový olej a stejně jako v předchozím bodu. Jen jsem proplachoval déle, cirka 90 minut a mezi to cesta do Brna (cca 60 km). Otáčky ne více než 2 500 ot/min.
- Vypuštění oleje. Byl docela černý, ale ne už tak jako ta první várka.
- Proplachovací olej, opět 15W40. Noční jízda na Vyškov, zpátky dálnice. Trochu svižnější jízda, 3 500 ot/min.
- Vypuštění proplachovacího oleje. Byl trochu zašpiněný, ale subjektivně to splnilo svůj účel.
- Malití provozního pleje Elf 5W40 (4 l)

Při každé výměně olejo nový filtr. Z výfuku šel typický smrad při spalování lehčích frakcí Dimexidu. Orosený výfuk (předtím nebyl) a loužička "něčeho". Je možný, že to trochu protáhlo katalizátor, lambdu. Myšleno pozitivně, viz dále.

Jak se čištění projevilo?
Subjektivně lehčí chod motoru. Spotřebu ukazuje počítač měnší a to od 1,2 litru. Ale bude to dáno zatím kratčími cestami. Časem počítám, že se rozdíl v nižší spotřebě zmenší. Předtím jsem měl 7,8 a nyní je to někdy v průměru 6,2 - 6,8 l/100. Zvukem je projev motoru stejný.
Renault Scenic 1,6 16v 08' - opět v LPG, pilotuje manželka s odborným komentářem dcery z autosedačky
Renault Scenic 1,6 16v 01' - krásný povození + Clip diagnostyka, snad mě už nic nepřekvapí (LPG a pilotuji osobně)
Peugeot 205 1,8 D 88' - legenda a špica auto
Renault 5 TD 85' - todle auto se mi rozpadlo za 4 měsíce pod rukama, jako 15tý majitel a vysloveně "dobrá" koupě :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů